Головна » Статті » Етапи ремонту квартири та терміни робіт

Етапи ремонту квартири та терміни робіт

Ремонт – справа витратна та довга. Незалежно від того, чи робите ви його самі чи наймаєте будівельну фірму, чекати зазвичай доводиться кілька місяців. І цілком логічно, що клієнти хочуть знати, скільки часу триватимуть ремонтні роботи, і що саме робитимуть будівельники.

Тривалість залежить від бажань замовника та відповідно до обсягу робіт. Наприклад, косметичний апгрейд однієї кімнати можна зробити за кілька днів.

Тому дізнатися про загальну тривалість можна на етапі обговорення проекту з будівельниками, тобто після первинної оцінки стану житлового приміщення.

У той же час підрядник може дати поради, які можуть під час впровадження збільшити тривалість ремонту.

Основні етапи ремонту у квартирі

Зазвичай вони поділяються на кілька великих груп, що поєднують у собі безліч інших робіт:

 • демонтаж старих покриттів та комунікацій;
 • Чорнова обробка;
 • Передчистове оздоблення;
 • Фінішне оздоблення.

Розділити ремонт можна і по кімнатах, і навіть по окремих роботах, тому що кожна з них – вже сама по собі цілий етап дій.

Зняття старих покриттів та комунікацій

Демонтаж відноситься не тільки до зняття старого ремонту, але й до знесення перегородок при переплануванні приміщення. Це означає, що демонтаж може бути передбачений для квартири в новобудові. До того ж це найбрудніший і найгучніший етап, тому його найкраще виконувати в робочий час по буднях, щоб менше заважати сусідам.

Зняття старого покриття дозволяє підготувати приміщення до наступних етапів. Правильний демонтаж не лише суттєво заощадить час, а й дозволить виконати якісний монтаж нових будматеріалів.

При демонтажі зі стін будуть здиратися шпалери, зніматися покриття для підлоги, світильники, плитка, стаціонарне кухонне обладнання, сантехніка, буріння дірок стін і повне видалення/встановлення перегородок.

Терміни виконання робіт зазвичай варіюються у проміжку 1-3 тижні. Термін залежить від величини приміщення. Якщо потрібно зробити ремонт у 3-х кімнатній квартирі на вторинному ринку, то часу піде набагато більше, ніж для 1-кімнатної кв. або приміщення у новобудові.

У послідовності ремонту квартири якщо робити все з нуля, демонтаж займає перше місце.

Чорнова обробка

Наступним етапом із приведення житла у новий вигляд будуть чорнові роботи. Вони мають на увазі такі підготовчі операції:

 • вирівнювання стін та стелі;
 • заливання стяжки;
 • формування нових стін та дверних отворів;
 • прокладання водопроводу, електрики.

Це також гучний та брудний етап. У цей час штробяться стіни, зводяться нові перегородки між кімнатами, проводиться штукатурка стін, монтуються гіпсокартонні конструкції.

Кожен етап виконується за 3-6 днів, але заштукатурити всі стіни, якщо вони дуже нерівні у великій квартирі можна лише за хоча б 10-15 днів.
Чорнові роботи є найбільш тривалими, тому що це основна частина. Десь через 2-3 тижні зазвичай будівельники закінчують і приступають до передчистової обробки.

Так як під час чорнового оздоблення потрібно чекати доки деякі покриття висохнуть або підлога застигне, то роботи часто виконуються паралельно, а у вашому будинку завжди працює кілька людей.

Перед цим етапом до речі потрібно замислитись які матеріали потрібні для ремонту квартири. Якщо вашим житлом займається підрядник, то бригадир підготує список, озвучить вартість та за допомогою чеків підтвердить витрати. На цьому кроці клієнту також видадуть рекомендації або приймуть побажання по роботі. Якщо в деяких випадках краще використовувати напівсуху стяжку, ви почуєте цю та інші поради від самих будівельників.

Якщо робите ремонт самі, то для кожного виду робіт потрібно складати окремий перелік того, що потрібно придбати.

Передчистове оздоблення

Це передостанній етап всього ремонту, і, звичайно, він не займе дуже багато часу. До цього часу у вас вже буде прокладено всі труби, виходи для підключення розеток та освітлення. Залишиться повністю вирівняти стіни та підлогу. Тобто поверхні ґрунтуються, шпатлюються і затираються, стеля вирівнюється, укладається плитка і заливається наливна підлога.

Останній вважається найбільш підходящим для подальшого укладання покриття, тому що забезпечує ідеально рівну поверхню, а значить і лінолеум, і ламінат буде легше монтувати. На передчистовому етапі паралельно з кінцевими підготовчими роботами можуть виконуватись і чистові роботи. Наприклад, в одній кімнаті стіни тільки готуватимуться під поклейку шпалер або фарбування, а в іншій майстер вже клеїтиме шпалери.

Після цього вже можна буде займатися фінішним оздобленням.

Чистове оздоблення

На цьому етапі можна приступати до таких дій, як:

 • фарбування стін, стелі або обклеювання цих поверхонь шпалерами;
 • встановлення підлогового покриття, яким ви будете ходити в найближчі роки;
 • укладання плитки у ванній та на кухні, якщо це не було зроблено раніше;
 • монтаж всієї сантехніки (змішувачі, унітази, ванни, душові тощо), електрики (розетки, вимикачі, світильники), підключення та встановлення нових (або старих) побутових приладів.

Все це відбувається протягом 1-2 тижнів. Клеїти шпалери найдовше, але знову ж таки роботи відбуваються паралельно, а фірма може надати більше робітників, якщо потрібно швидше закінчити ремонт.
Підказка як вибрати будівельну компанію для ремонту квартири якщо потрібно швидко: крім кваліфікації фахівців та ліцензії фірми на проведення ремонтних робіт, переконайтеся, що компанія зможе надіслати додаткових будівельників, електриків та монтажників на запит. При збільшенні кількості людей доведеться заплатити дорожче, але результат ви отримаєте набагато швидше.

І ось вже після всього цього клієнт вже зможе оцінити результат і якраз таки побачити ту красиву картинку, яку йому обіцяли.

Радимо не економити на матеріалах та роботі – це ключові стовпи, без яких неможливо отримати якісний та довговічний підсумок.

Тепер ви знаєте яка послідовність ремонту в квартирі і зможете оцінити, скільки часу на нього потрібно. До речі, у квартирах у новобудовах зазвичай продаються т.з. голі стіни, із заводом труб та електрокабелю у квартиру. Так от, якщо перепланування з підрядником не обмовляється, то демонтаж і не потрібно проводити – тоді основних етапiв буде 3, а весь процес пройде швидше.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!