Головна » Статті » Демонтаж плитки: як зняти стару плитку

Демонтаж плитки: як зняти стару плитку

Ремонт у ванній і на кухні майже завжди пов’язаний з необхідністю вирішити, як зняти стару плитку повністю у всьому приміщенні або частково. Це одна з найскладніших задач, що вимагають фізичних зусиль і спеціального обладнання, а крім того, що це займає досить багато часу. Якщо ви збираєтеся згодом залучати фахівців для укладання кахлю, то демонтаж плитки логічно теж доручити тим, у кого є знання і необхідні інструменти. У будь-якому випадку перед тим, як приступити до роботи належить оцінити складність видалення старої обробки і подбати про комплексну підготовку.

Як зняти плитку у ванній і на кухні

Найперше, що потрібно зробити – зрозуміти за допомогою чого кахель кріпився до стіни або підлоги. Якщо для цього використовувався цемент, зберегти плитку цілої не вийде, а зняти кілька елементів покриття буде складніше. Без перфоратора і відбійного молотка можна обійтися якщо для поклейки використовувалися спеціальні сучасні розчини.
У будь-якому випадку, вирішення такої задачi як зняти стару плитку у ванній, можна розбити на 3 етапи:

  1. Видалення затирки. Якщо шви були закладені за допомогою цементного розчину, для того щоб зруйнувати його структуру, знадобитися болгарка і диск для каменю. В теорії можливо зачистити шви настільки акуратно, що плитка не постраждає. Для цього потрібно виставити глибину пропила перевищує товщину ребра кахлю. Набагато простіше видалити спеціальні затирочні склади з м’якою консистенцією – їх досить змочити водою, а потім вилучити з поглиблень за допомогою ножа або шпателя. Можливо з першого разу видалити весь обсяг не вийде, тому хоча такий спосіб простіше, більш швидким його не назвеш.
  2. Демонтаж плитки. Максимально акуратно це можна зробити за допомогою шпателя або тонкого зубила і молотка. Починати потрібно з верхніх рядів, але з нижнього краю кожного елемента. Якщо для вас важливо зняти стару плитку на кухні з максимальним збереженням її цілісності – намагайтеся відразу підчепити її так, щоб вона повністю відокремилася або обробляйте її зубилом акуратно з усіх боків. У тому випадку якщо ви все одно зібралися її викинути, найкращим рішенням буде озброїтися перфоратором і розбити покриття. Велика частина відокремиться сама по собі, а залишки буде легко демонтувати тим же зубилом.
  3. Обробка плитки і підготовка поверхні. Якщо ви хочете знову використовувати кахель приготуйтеся витратити час на очистку його тильної сторони. Для цього буде потрібно як мінімум добре попрацювати шпателем, якщо клей був м’яким, або наждаковим каменем, якщо в якості основи використовувався цемент. До речі, вірогідність пошкодити плитку при очищенні в 5 разів вище, ніж в процесі демонтажу. Що стосується підготовки стін, то з них також доведеться приділяти залишки клею за допомогою тих же інструментів, і тільки потім приступати до грунтовки, шпаклівки та гідроізоляції.

Підготуйтеся до того, що на вирішення такого завдання, як зняти стару керамічну плитку навіть фахівцям потрібно як мінімум день на виконання, а якщо ви збираєтеся зайнятися цим самостійно, то і того більше.

Як зняти стару плитку з підлоги

У випадку з таким завданням як прибрати стару плитку з підлоги радує те, що можна починати демонтаж від будь-якої зі стін і навіть з центрального елемента, якщо так зручніше. Більш того, багато хто вирішує залишити покриття на місці і просто покласти зверху нове. Це дійсно непогане рішення, якщо ви не хочете робити теплу підлогу та іншим способом втручатися в розводку труб. Якщо на старій плитці і швах немає тріщин, то можна приступати до укладання нової. Вже існуюче покриття потрібно:

  • вимити;
  • знежирити;
  • покрити ґрунтовкою;
  • залити самовирівнювальною сумішшю, на цементній основі;
  • накрити гідроізоляцією.

Фахівці радять також використовувати демпферну стрічку по периметру кімнати, щоб звести до мінімуму наслідки контакту поверхні з вологою. Таке багатошарове рішення надійно захистить підлогу навіть в разі масштабних проблем з розривом труб, але досить відчутно підвищить його рівень. Тому важливо розрахувати цей параметр до початку проведення робіт.

Як збити стару плитку зі стіни: важливі нюанси

Перед тим, як зняти стару плитку в туалеті, ванній або на кухні важливо розуміти три аспекти:

  1. Зберегти весь обсяг кахлю і особливо зафіксованого за допомогою цементу і навіть більш сучасного клею не вийде в будь-якому випадку. Якщо ви хочете заздалегідь придбати матеріали, які будете використовувати для обробки тієї кімнати, де плануєте вдруге застосувати плитку, то враховуйте відсоток похибки, а краще купуйте їх після демонтажу.
  2. Перед тим як демонтувати плитку будь-яким способом переконайтеся, що під нею не проходять інженерні комунікації. У кращому випадку доведеться замінити пошкоджену проводку або труби, а в гіршому, ви або найнятий персонал можете постраждати від удару струмом, а обробка від контакту з водою.
  3. Одна з обов’язкових категорій витрат в такому завданні як зняти стару кахельну плитку – придбання засобів індивідуального захисту. Респіратор і робочі окуляри, а також рукавички потрібні для того, щоб цементний пил та інші потенційно небезпечні частини не потрапили в дихальні шляхи, слизову оболонку очей і не нашкодили шкірі.

Демонтаж плитки – один з найбільш «брудних» етапів ремонту. Простежте за тим, щоб пил і осколки падали в попередньо підготовлений поліетилен інакше ваша сантехніка, меблі та оздоблення в приміщенні обов’язково постраждають.

Чим зняти плитку зі стіни з гіпсокартону

Стіни з ГКЛ – відмінний спосіб заховати інженерні комунікації, що користується попитом не тільки в квартирах з вільним плануванням. Технологія, як акуратно зняти плитку з гіпсокартону, не відрізняється від демонтажу зі звичайною стіни, але вимагає набагато більшої концентрації, а крім того, подібне рішення в цілому недоцільно. Зберегти кахель при такому демонтажі не вийде, клей доведеться відшаровувати за допомогою болгарки зі спеціальною насадкою, а потім знову гарантувати і вирівнювати поверхню. Крім того, один необережний рух молотком і зубилом може стати причиною пошкодження гіпсокартону. В такому випадку нічого не залишиться окрім як повністю замінити його і це набагато дешевше і швидше, ніж намагатися зняти плитку. Тим більше, що немає необхідності руйнувати всю стіну, досить встановити нові листи замість тих, на яких був кахель. Якщо вас цікавить максимальне збереження саме плитки, а не ГКЛ, то можна старанно намочити стіну на ніч і вранці без жодних зусиль відокремити покриття. Як приємне доповнення ви також отримаєте можливість легко і просто зняти клей зі зворотного боку кахлю, але міжкімнатна перегородка повністю прийде в непридатність.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!