Головна » Статті » Суха стяжка підлоги в квартирі

Суха стяжка підлоги в квартирі

Швидко, просто, недорого і ефективно – основні переваги такого рішення як суха стяжка підлоги в квартирі. Цей спосіб вирівнювання поверхні істотно відрізняється від інших, в першу чергу тим, що не вимагає особливих навичок. Популярність методу обумовлена зростанням попиту на дерев’яні будинки, перекриття яких не дозволяють використовувати традиційні рідкі суміші для стяжки, без проведення величезної кількості підготовчих процедур.

Суха стяжка підлоги: особливості та переваги

Можливість відмовитися від текучих матеріалів і допомоги найманих працівників – головне, що привертає в такому способі облаштування поверхні, але є ще як мінімум 4 причини зробити суху стяжку підлоги в квартирі:

  1. Найшвидший спосіб вирівняти поверхню;
  2. Мінімальна вага конструкції;
  3. Майже повна відсутність бруду, пилу і будівельного сміття
  4. Спрощення прокладки інженерних комунікацій.

Крім того, багатошарова підкладка буде служити додатковою теплоізоляцією і непогано поглинає звуки.

Назва «збірна підлога» – відмінно ілюструє те, як робиться суха стяжка підлоги в квартирі. Вона складається з двох частин – основи з сипучого складу і твердого листового покриття. Найбільш часто використовувані матеріали для сухої стяжки підлоги – керамзітова крихта і гіпсоволокнисті плити. Проте можна застосовувати і інші складовi, наприклад, неймовірно легкий вермикуліт або перлітовий пісок. Крім того, існують комбіновані сипучі матеріали, створені спеціально для вирівнювання. У будь-якому випадку й особливо якщо ви маєте намір використовувати керамзит важливо звернути увагу на наступні моменти:

  • ідеальний розмір зерна – 5 мм, менші значення припустимі, великі нi;
  • різний діаметр фракцій в одній упаковці – це норма, але тільки в тому випадку якщо різниця між ними незначна;
  • якщо купити засипку з домішками підлога може почати скрипіти, тому фахівці радять брати керамзит на вагу, попередньо переконавшись в тому, що він добре промитий;
  • не забувайте, що всі засипки дуже легкі і пористі – відчутну вагу основна причина відмовитися від покупки.

До речі, кажучи про те, який матеріал потрібен для сухої стяжки підлоги, не можна не згадати про допоміжні витратні матеріали. Перед тим як засипати керамзит або його аналог необхідно облаштувати гідроізоляцію, наприклад, покласти поліетиленову плівку. Крім того, потрібно додатково захистити кромку.

Для фінішного твердого покриття можна використовувати ГКЛ або ДСП, але саме вони відповідають за головний недолік сухої стяжки – низьку стійкість до впливу вологи. Краще витратити трохи більше і купити гіпсоволокнисті плити. Вони, по-перше, міцніші, за рахунок армування, по-друге, можуть бути вологостійкими, завдяки просоченням, які повністю безпечні для здоров’я людини. При цьому для ремонту не у ванній або кухні цілком підійде і стандартна фанера і доступніші за ціною деревині матеріали.

Збірна підлога: особливості встановлення

сборный пол

Основна перевага, яким може похвалитися пристрій сухої стяжки підлоги – технологія, настільки проста, що збірну конструкцію, в загальному випадку, можна зробити самостійно. Це не стосується приміщень зі складною геометрією, специфічним режимом температури і вологості, а також ситуацій, коли власники хочуть заховати під стяжку інженерні комунікації. Чим складніше завдання, тим більше приводів звернутися до фахівців і перестрахуватися. Крім того, не забувайте, що перед укладанням нової підлоги потрібно демонтувати стару, а ця процедура вимагає значно бiльше часу і сил, особливо за відсутності спеціального обладнання і навичок. В цілому технологія сухої стяжки складається з наступних етапів:

  • Облаштування плівковою гідроізоляції на підлозі і стінах до рівня майбутнього фінішного покриття;
  • Фіксація демпферного стрічки, що компенсує температурне розширення, по периметру стін, повторюючи край ізоляції;
  • Установка маяків на потрібному рівні;
  • Засипка керамзиту і вирівнювання за відмітками;
  • Укладання листового матеріалу, зі зміщенням 30-40 см;
  • Склеювання стиків будівельним клеєм і закріплення листів на маяках саморізами.

Далі можна відразу ж приступати до монтажу фінішного покриття будь-якого типу.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!