Головна » Статті » Приховані роботи у будівництві

Приховані роботи у будівництві

Будівництво житлових об’єктів складається з комплексу заходів, що супроводжуються архітектурними планами та будівельною документацією з описом усіх виконаних робіт. Але, крім загальноприйнятих термінів, можна зустріти таке словосполучення, як приховані роботи. Поговоримо про те, що таке приховані будівельні роботи, і як вони фіксуються.

Приховані роботи у будівництві – роботи, результат та якість яких неможливо перевірити під час виконання наступних робіт. Інакше кажучи, дізнатися, чи все зроблено згідно з регламентом, без розтину не вийде. Наприклад, прокладання кабелю в стіні буде потім закрито розчином. Щоб дізнатися наскільки правильно і чи було укладання виконане взагалі, доведеться розкривати стіну.

Приховані роботи повинні виконуватися строго згідно з проектними документами, тобто дотримуючись будівельних правил та норм.

Що таке акт прихованих робіт?

Це документ, що є підтвердженням контролю якості та відповідності. Усі приховані роботи мають супроводжуватись актом огляду. Без нього подальші будівельні роботи не виконуються. Якщо підрядник не надає акт, то розтин і зворотний ремонт виконуватиметься за його рахунок.

Для прийому прихованих робіт зазвичай збирається комісія, склад якої визначається залежно від виду робіт, типу будівлі, вимог до проекту.

Під час будівництва об’єктів, як правило, до комісії входять підрядник, замовник, проектувальник та представник організації авторського нагляду. При звичайному ремонті – це підрядник, замовник та проектувальник. Відповідно, склад комісії може бути розширено.

Актів прихованих робіт має бути стільки, скільки видів таких робіт було здійснено за час будівництва. При цьому важливою є черговість, а точніше, акт про земляні роботи не може бути підписаний раніше ніж акт про бетонування.

Підрядник є ініціатором і тим, хто готує акт огляду. Якщо перед наступними роботами буде перерва, то огляд проводять одразу перед початком наступного етапу будівельних операцій.

Види прихованих робіт

Так що ж таке приховані роботи у будівництві? До них відносяться:

  • земляні – обстеження та огляд якості ґрунтів для насипів, заходи для захисту при будівництві на болотних, набухаючих та просадних ділянках, пошарове ущільнення ґрунту, підготовка основи насипів та ін.
  • підготовка основ та фундаментів до будівництва на них, перевірка ґрунтів на відповідність їх природним властивостям;
  • облаштування монолітних бетонних та ЗБ-конструкцій – монтаж опалубки, відповідність арматури, контроль та прийняття елементів, які надалі будуть закриті;
  • облаштування збірних бетонних та ЗБ-конструкцій – зварювальні роботи, герметизація стиків та швів, нанесення антикорозійного захисту на метал;
  • металоконструкції – контроль якості зварних з’єднань, перевірка площі опори конструкції на основу та її відповідність плану;
  • кам’яні конструкції – монтаж гідроізоляції, влаштування каналів, закріплення конструктивних елементів у кам’яній кладці;
  • підлога – підготовка основи, влаштування конструктивних елементів підлог до наступних робіт з підлоговим покриттям;
  • покрівля та гідроізоляція – перевірка якості укладання паро- та гідроізоляції, прийняття рулонного килима;
  • сантехнічні роботи – перевірка каналів перед монтажем трубопроводу, правильність ухилів труб, встановлення та дія вимірювальних приладів;
  • електротехнічні установки – підготовка основи для прокладання кабелю через траншею, встановлення заземлювачів, перевірка кабелю в траншеї.

Якщо хочете зрозуміти, які бувають приховані роботи у разі звичайного капітального ремонту, дивіться список нижче:

  • облаштування теплої підлоги;
  • укладання гідро та пароізоляції;
  • армування ЗБ-конструкцій, штукатурки;
  • прокладання трубопроводу, каналізації, проводки;
  • будову основи під майбутній фундамент та ін.

Здавалося б, а хіба це все використовується при ремонтних роботах? Навіть якщо ви думаєте, що всі акти просто формальність, то саме вони виступають затверджуючими документами. Це ваша гарантія якості та впевненості, що завтра у вашому будинку не трісне стіна, а на голову не впаде дах. Тому використати проектну документацію, якщо доручаєте будівництво підряднику, потрібно обов’язково.
У такому разі при виявленні недотримання стандартів буде можливість виправити недоліки і грубі помилки, що допоможе уникнути появи аварійних ситуацій надалі, а значить зможе забезпечити ваше життя в новій будові на довгі роки.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!