Головна » Статті » Що таке декоративна штукатурка «Короїд» та її використання для фасадних робіт

Що таке декоративна штукатурка «Короїд» та її використання для фасадних робіт

Багато хто часто чули, і задавалися питанням, декоративна штукатурка, що це, і чому вона так називається. В першу чергу це пов’язано зі схожістю малюнка даного матеріалу, який залишається на поверхні після нанесення, з результатами діяльності жука короїда. В даний час цей вид декоративної штукатурки широко використовують, виконуючи фасадні роботи, а також при обробці стель, стін, виконаних з бетону, цегли, пінобетону та інших матеріалів, включаючи і технологію “мокрого” фасаду.

Основні види штукатурки «короїд»

Основные виды штукатурки короед

Даний матеріал може застосовуватися для зовнішніх і внутрішніх робіт. Залежно від складових елементів, декоративну штукатурку короїд поділяють на такі види:

 • Акрилова;
 • Гіпсова;
 • Силіконова;
 • Силікатна.

Остаточний зовнішній вигляд, прямо залежить від розміру дрібних гранул (з мінеральної крихти або мармуру), що входять до складу матеріалу, і техніки затирання. У продажу є вже повністю готові до використання пастоподібні суміші, і такі, які потрібно попередньо готувати. Тому вирішувати, яку штукатурку короїд вибрати, краще довірити фахівцеві, який обов’язково врахує всі важливі чинники, починаючи від умов нанесення, і закінчуючи особистими уподобаннями замовника.

Плюси і мінуси

Серед основних переваг даного матеріалу слід виділити:

 • Широкий спектр застосування;
 • Відмінні експлуатаційні властивості – міцність, вогнетривкість, екологічність і безпеку для здоров’я, морозостійкість, легкість, прекрасно витримує перепади температур, не сприйнятливий до ультрафіолетового проміння та інших несприятливих впливів зовнішніх чинників, стійкість до формування тріщин, завдяки своїй еластичності;
 • Паропроникність (для певних видів);
 • Естетичний зовнішній вигляд;
 • Тривалий час зберігає первинний вигляд;
 • Практичність і простота догляду;
 • Чи не утворюється грибок і пліснява;
 • Великий вибір кольорів і відтінків;
 • Доступність і невисока ціна.

Незначними мінусами є те, що нанесення декоративної штукатурки короїд, вимагає особливих навичок і досвіду, тому довіряти роботу краще перевіреним фахівцям. А по-друге, при значних механічних пошкодженнях, відновити первісний вигляд виявляється досить складно.

Як наносити декоративну штукатурку «короїд»

Как наносить декоративную штукатурку короед

Для того, щоб якісно виконати фасадні роботи або обробку внутрішніх стін і стелі за допомогою декоративної штукатурки короїд потрібно дотримуватися певних правил.

 1. Грамотно вибрати суміш і правильно її підготувати відповідно до рекомендацій виробника.
 2. Роботи виконувати поетапно – нанесення і подальша затирка. При великих обсягах, краще працювати удвох.
 3. Ретельно підготувати поверхню, перед нанесенням штукатурки. Для цього бажано використовувати ґрунтовку, що містить кварц (для кращої адгезії).
 4. Оштукатурювання стін і стель бажано проводити при певному температурному режимі. Оптимальним вважається температура – + 5C- + 10C. Різнобарвні матеріали, краще наносити при температурі від + 10C і вище.
 5. Фарбування поверхні проводити, тільки після повного висихання штукатурки. Зазвичай це 1-5 днів, в залежності від марки суміші і складу використовуваної фарби.

Штукатурка короїд, технологія нанесення на фасад даного матеріалу досить проста, але тут теж є свої тонкощі. Наприклад, щоб отримати безшовну поверхню, не можна допускати перерв у роботі (матеріал досить швидко висихає).

Тепер розберемося ніж наносити штукатурку короїд. Зазвичай для цього використовують валик і спеціальну терку. За допомогою першого штукатурка тонким шаром укладається на поверхню. А після її підсихання (приблизно 30 хвилин) обробляється теркою. При цьому, важливо враховувати, чим довше розгортати штукатурку з даною текстурою, тим гірше буде проглядатися малюнок, а поверхня стане більш блискучою.

Розрізняють різні види нанесення штукатурки короїд:

 • Хвилеподібно;
 • Круговими рухами;
 • Хрест-навхрест.

Завдяки використанню цих видів, можна домогтися ефекту “дощику”, імітації вовни баранчика, килимового покриття і так далі. Деякі досвідчені майстри, взагалі завдають декоративну штукатурку з фактурою короїд хаотичними рухами, створюючи тим самим свій неповторний і презентабельний декор. Ще один важливий момент – це правильний розрахунок кількості необхідної суміші. Робиться це з урахуванням матеріалу стін або стель, розміру крупинок, що входять до складу декоративної штукатурки, умов нанесення і деяких інших чинників. Замовити попередній розрахунок необхідної кількості матеріалу, а також вартість виконання робіт, можна на сайті нашої компанії.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!