Головна » Статті » Що стосується будівельних робіт?

Що стосується будівельних робіт?

При будівництві об’єктів бригада робочих може виконувати сотні завдань, але їх можна класифікувати як окремі види робіт. Описати абсолютно всі з них у цьому тексті неможливо. Але якщо вам потрібно відповісти на питання, що таке будівельні роботи, тоді матеріал нижче допоможе вам розібратися і запам’ятати просту класифікацію основних видів робіт, які виконуються при будівництві.

Насамперед, усі роботи можна розділити на основні та підготовчі. Підготовчі – події, що передують основним роботам. Наприклад, щоб залити фундамент, потрібно спочатку вирити котлован, утрамбувати грунт і встановити опалубку, а потім вже заливати. Тобто перед основною справою, точніше заливанням фундаменту підготовчими роботами будуть – вирити котлован та поставити опалубку.
Всі види будівельних робіт поділяються на категорії за ознакою матеріалів та власне дій для яких вони готуються.

Транспортні та Земляні роботи

Транспортні роботи – це завантаження та розвантаження будматеріалів. Вони потрібні, щоб робота не зупинялася, відповідно включають зазвичай доставку потрібних матеріалів для процесу будівництва на місце будівництва.
Наприклад, ви хочете побудувати будинок. Спершу вам потрібно буде придбати певні будматеріали, а отже, доведеться виконати розвантажувально-навантажувальні роботи. Далі, коли ви вже привезете все необхідне на ділянку, вас чекають земельні роботи.
Під цим ми розуміємо копання траншей, а також ям під певного виду опори. Загалом, мається на увазі абсолютно всі роботи, які передбачають вивіз, переміщення, ущільнення грунту, на якому відбуватиметься подальша будівельна дія.

Бетонні, залізобетонні роботи

У цьому пункті до будівельних робіт належать вироблені з бетоном та залізобетонними конструкціями маніпуляції. Насправді це замішування, перевезення, укладання суміші в опалубку, закладення стиків – все це і називається бетонними роботами.
Наприклад, для спорудження плити перекриття бетон має бути посилений армуючим матеріалом – тоді отримаємо залізобетонну конструкцію.

Робота з каменем та Столярні роботи

Кам’яні роботи зазвичай пов’язані з укладанням каменів, цегли та інших подібних матеріалів. Те саме стосується і укладання штучного каменю при декоруванні інтер’єру.
Столярні – це все те, що відноситься до будівельних робіт, що передбачають роботи з деревом: обробка, надання йому певних властивостей. Сюди ще входять перевезення дерев’яних дверей та вікон їх встановлення. Ще до теслярських робіт можна віднести настил дерев’яних підлог та паркету.

Покрівельні роботи

Рухаючись за нашим списком, приблизно в такій послідовності відбувається будівництво житлових об’єктів, хоча це умовно. Наступним кроком будуть покрівельні роботи або все що стосується даху, а також матеріалів (черепиці, руберойду і т. д.).

Монтаж

Можна сказати це одне з найширших понять у будівництві. До цієї категорії відносяться абсолютно всі дії приурочені до монтажу або встановлення будь-яких конструкцій: монтаж опалубок, каркасу, всього того, що можна було б встановити і що не відноситься до інших видів робіт безпосередньо.

Оздоблювальні роботи

Тут ми маємо на увазі ті роботи, які нададуть вашій будові відмінний від первісного вигляду. Для внутрішнього оздоблення це:

 • штукатурка
 • шпаклівка стін
 • фарбування
 • поклейка шпалер
 • монтування профілю та нашивка гіпсокартонних листів
 • укладання плитки
 • покриття підлоги
 • встановлення теплої підлоги.

В принципі, сюди можна привести будь-яку дію, яка стосуватиметься того, як ваш будинок виглядатиме всередині. Якщо говорити про фасад, то тут зазвичай одна робота – оздоблення фасаду. Вона може вироблятися різними матеріалами і утеплюватися, що призведе до зміни зовнішнього вигляду будинку.

Декорування

Роботи, що належать до декорування внутрішнього та зовнішнього вигляду майбутньої будівлі, також вважаються будівельними. Говорячи про те, що це і до чого воно відноситься всередині будинку, то це підбір меблів, розробка дизайн проекту, по суті – завершальний крок будівництва, після яких клієнт може спокійно в’їхати і відразу почати жити без необхідності докуповувати додаткові предмети інтер’єру (або хоча б маючи) основні предмети у наявності). Підбір матеріалів для внутрішнього оздоблення приміщення та кольорова гама відноситься до декорування інтер’єру. Якщо говорити про зовнішню частину, то різні розписи нанесення малюнків і надання фасаду екзотичного вигляду, щоб відрізнити його від інших, це також відноситься до декорування.

Тепер ви знаєте, що таке будівельні роботи, і які вони бувають. Текст вище допоможе вам розібратися та заповнити прогалини у ваших знаннях. Таким чином, у розмові з будівельними фахівцями ви зможете пояснити свої вимоги, розповісти їм, що хочете і коректно позначити фронт робіт. Хоча насправді всі ці категорії можна розбити на інші, дрібніші. Але, швидше за все, важливо знати, що саме ви хочете отримати від будівництва. І у розмові з професіоналом дати йому зрозуміти, що ви теж щось про це знаєте, а значить зможете проконтролювати його роботу.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!