Головна » Статті » Що необхідно для встановлення раковини?

Що необхідно для встановлення раковини?

Встановлення нової сантехніки часто супроводжує ремонтом ванної кімнати. При сучасному розмаїтті моделей знайти нову раковину не складе труднощів. Але її потрібно встановити. І від правильності виконуваних дій залежить те, наскільки довговічними будуть сантехнічні роботи.

Процес складається з 3 етапів:

  1. кріплення;
  2. підключення до водопроводу;
  3. підключення до каналізації;

Залежно від підключення види раковин можуть бути наступними:

  • Підвісні. Монтаж виробів виконується за допомогою кронштейнів. При цьому сифон та інші елементи конструкції залишаються видимими;
  • П’єдестальні. Від попередніх відрізняються тим, що мають під собою підставку, яка приховує монтажні елементи, по-іншому називається тюльпан;
  • Вбудовані. Найбільш привабливий варіант з точки зору дизайну. Такі моделі вбудовуються в тумби та стільниці;
  • Накладні. По суті просто стоять на поверхні, змішувач зазвичай встановлюється не на раковину, а на стіну.

Етапи встановлення раковини

Для акуратного закріплення виробу все ж потрібно мати деякі навички, щоб зробити роботу акуратно. Нижче наводимо інструкції по тому як самостійно встановити елемент на вертикальну і горизонтальну поверхню.

  • Спочатку проводимо розмітку: потрібно розкреслити лінію по верхньому краю раковини на стіні. Робити це потрібно з урахуванням росту людей, які живуть в приміщенні, щоб забезпечити комфортне користування виробом після встановлення. Щоб накреслити лінію, можна притулити раковину до стіни або зробити виміри, і по ним зробити позначки. Якщо стіна викладена з плитки, найкраще буде орієнтуватися на лінію між плитами – так буде простіше працювати з поверхнею, і в підсумку результат буде виглядати естетичніше. Рівність ліній потрібно перевірити рівнем.
  • На наступному етапі потрібно засвердлити дірки в стіні для кріпильних елементів. Дрилем свердлимо отвори для дюбелів. Вони не повинні вільно входити в стіну. Заливаємо в отвори трохи клею, що допоможе надійніше закріпитися в стіні.
  • Останнім етапом закручуємо саморізи попередньо протягнувши їх в готові отвори на раковині і затягуємо шайбами. Раковина не повинна хитатися, але і затягувати болти не потрібно сильно міцно, щоб раковина не лопнула.
  • Далі займаємося встановленням змішувача і сифона. Переконайтеся що прокладки щільно облягають сифон і підключіть підведення до каналізаційного розтруба. Для подачі холодної, гарячої води використовуйте гнучкі шланги і фум-стрічку для герметизації з’єднань.

Якщо після установки спостерігаються підтікання, затягніть ще раз всі болти і промажте місця стиків труб герметиком.

Як закріпити раковину до стіни з гіпсокартону?

Якщо встановлення на стіну з цегли або бетону не викликає складнощів, то для кріплення виробу на гіпсокартонну основу доведеться заморочитися.

Якщо раковина буде на тумбі або на ніжці, то проблем не виникне. Розглянемо настінний варіант кріплення.

Найчастіше для утримання на стіні використовуються кронштейни, анкера і силові шурупи.

1 спосіб – інсталяція. Це спеціальна металева конструкція, яка намертво кріпиться до підлоги і закріплюється на стіні. Саме вона і буде стійко утримувати раковину в нерухомому стані не навантажуючи своєю вагою стіну.

2 спосіб – спеціальні кронштейни. Їх кріплять з внутрішньої сторони гіпсокартону, але гарантувати надійність такої конструкції не вийде.

3 спосіб – за умови, що гіпсокартон приклеєний до основної стіни можна використовувати просто довгі анкерні болти, які через гіпсокартон увійдуть в стіну. Якщо обшивка кріпиться до стіни за допомогою профілів, то можна зробити кріплення через траверсу. Але такий варіант розвитку подій потрібно обдумувати ще до початку ремонту.

Нюанси установки раковини над пральною машиною

Більшість ванних приміщень в квартирах не рясніють місцем, а місце крім чаші ванни і унітазу необхідно ще для пральної машини і раковини для вмивання. Часто рішенням цієї проблеми стає повна відмова від раковини.

Розглянемо варіант спільної установки.
Безумовно це відмінне рішення, яке дозволить задіяти все вільне місце і вписати туди всі необхідні побутові предмети.

Але якщо ви представили що раковина буде просто лежати на пральній машині – ви помилилися. Один з найвагоміших недоліків такого рішення – можливість протікання. Контакт машинки з водою поза барабаном закінчиться її поломкою, можливо навіть замиканням проводки. Тому раковину потрібно купувати з сифоном. Якщо виріб буде встановлюватися над машиною, то її глибина не буде великою.

Інший варіант – встановлення раковини на стіну, вбудована в стільницю, яка буде розташовуватися над самою пральною машинкою. Але в радянських житлових масивах всі ванні кімнати обмежені за місцем. Так що обійти можливість течі таким чином можуть не всі.

Мінус встановлення над машиною також полягає в тому, що підсумковий рівень умивальника може виявитися занадто високим. До висоти пральної машини, додайте 25+ см і оціните, чи підійде вам таке рішення.

Якщо зважилися, то вибирайте плоску раковину. Вона буде практичнішою, виглядає витонченіше, але і коштувати буде дорожче класичних форм. Раковина повинна повністю закривати пральну машину від потрапляння бризок, а сифон не заважати установці пральної машини.

Кріпити умивальник до стіни можна таким же чином, як і звичайний, підвісний.

Головне розуміти, що при плануванні всі ці моменти з кріпленнями і місцем потрібно продумати відразу. Звичайно, якщо ви все залишите як є, то нічого змінювати не доведеться. Але якщо ви вирішили оновити ремонт ванної кімнати і хочете самостійно встановити раковину, то ми сподіваємося, що наші поради допоможуть вам надійно закріпити умивальник на стіні. І розташувати всі предмети так, щоб місця вистачило всім.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!