Головна » Статті » Що краще машинна штукатурка або ручна?

Що краще машинна штукатурка або ручна?

Штукатурка необхідна для вирівнювання поверхні стін і поліпшення ізоляційних характеристик перегородок. Штукатурити можна двома способами: вручну і за допомогою спеціалізованої машини. У кожного методу є переваги: з’ясуємо які, як відбувається штукатурка стелi, яка технологія краще і які склади застосовувати.

Що має на увазі машинна штукатурка?

Процес штукатурення передбачає нанесення шару суміші на потрібну поверхню використовуючи спецпристрій під назвою штукатурна станція. Часто в побуті її називають просто машина.
Вона дозволяє значно заощадити час роботи і спростити процес. Машина завдає шар суміші смугами виштовхуючи її через сопло. Смуги не слід робити широкими, а шланг обов’язково потрібно тримати на відстані від стіни. У підсумку на поверхні утворюється шар густої піни на вигляд. Фінальне вирівнювання і зняття надлишків суміші все одно виконується вручну.
Технологія машинної штукатурки: всередину машини засипається суміш для штукатурення та подається вода. Потім готовий розчин під тиском виштовхується з резервуара через пістолет осідаючи на стінах, стелі.
Зі станцією можна використовувати тільки сертифіковані заводські склади.
Для внутрішніх робіт використовуються гіпсові склади, а цементно-піщані підходять для зовнішніх поверхонь. Цемент важче гіпсу, тому цементно-піщаний розчин сьогодні практично не використовується.

Мінуси і плюси процесу машинної штукатурки

Звичайно ж, автоматичний спосіб штукатурення має не тільки свої переваги, але і також недоліки. Подивимося чим гарний і поганий такий метод обробки стін.

Переваги:

 • Наносити склад на поверхню дуже легко.
 • Час роботи скорочується в кілька разів.
 • Економія матеріалів в порівнянні з ручною роботою.
 • Підсумкова якість роботи вище за рахунок поліпшеного зчеплення суміші з поверхнею, так як розчин подається під тиском.
 • Рівномірне висихання покриття.
 • У машину закладені пропорції змішування – процес відбувається автоматично за рахунок чого досягається ідеальна консистенція розчину.

Недоліки:

 • Інструмент працює дуже шумно.
 • Підключаються станції зазвичай до трифазних мереж, не скрізь вийде підключитися до джерела живлення.
 • Машину до і після роботи потрібно додатково обслуговувати.
 • Клеїти плитку на обштукатурену таким чином поверхню важко.

У ручного способу єдиний плюс – зменшені витрати. Деякі майстри працюють тільки руками за звичкою, тим більше що штукатурка малої площі зазвичай виконується вручну.

Як штукатурити стелю?

Одні з основних питань – як і чим краще штукатурити стелю? Основний процес не відрізняється від покриття стін, але варто відразу визначити якою сумішшю плануєте користуватися.

Кухонні та ванні приміщення радять покривати цементно-піщаним розчином, тому що він стійкий до вологи. З огляду на те що штукатурна машина працює з гіпсовим розчином, нею можна скористатися лише при ремонті спалень, дитячих кімнат і віталень. А на кухні та у ванній проводити роботи вручну. Гіпс здатний вбирати вологу, що в майбутньому може привести до втрати цілісності покриття і травм. З іншого боку, цей склад дозволяє отримати ідеально рівну поверхню, з ним легко працювати.


Етапи підготовки стелі до покриття:

 • зачистка і обробка протибактеріальними засобами;
 • встановлення маяків для вирівнювання нерівностей;
 • нанесення штукатурного розчину;
 • шліфування поверхні після повного висихання.

Перед початком процесу потрібно подбати про збереження меблів, а краще винести її з приміщення.

Який же спосіб краще?
Машинна штукатурка безперечно краще, швидше, якісніше. Але потрібне обладнання. Купувати для себе таку машину заради одноразового ремонту нерентабельно. Краще звернутися до нас з цим питанням. У нас є обладнання та фахівці, які за короткий термін поштукатурять будь-яку поверхню за розумною ціною. Хоча можна і по-старому, руками. Вибирати вам.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!