Головна » Статті » Чим утеплити стіни зсередини квартири

Чим утеплити стіни зсередини квартири

Утеплення стін – очевидна необхідність для мешканців в будинках побудованих за часів СРСР. У порівнянні з сучасними будматеріалами, втрата тепла в старих будинках набагато більш істотна. А так як більшість житлового фонду складається із сталінок і хрущовок, послуга утеплення квартир ще довго буде залишатися затребуваною.

Існує певний конфлікт між будівельниками щодо того, як краще утеплювати стіни зсередини, зовні або разом. Але якщо працювати дотримуючись технології здійсненні всi 3 варіанти. Кінцевий вибір, в будь-якому випадку, залишається за клієнтом.

Переваги утеплення стін всередині квартири:

  • роботи можна проводити незалежно від сезону, температури та опадів;
  • прийнятна ціна витратних матеріалів;
  • додаткова звукоізоляція по закінченню утеплення;
  • зменшений термін проведення робіт.

Якими матеріалами утеплюють стіни?

Зараз більше всього застосовують такі матеріали:

  • мінеральна вата – не дивлячись на те, що мінвата часто використовується для утеплення, вдаватися до її використання всередині приміщення не рекомендується. Через те, що матеріал “дихає”, він відмінно пропускає через себе вологу. Навіть якісна пароізоляція може не захистити від проникнення вологи. У мінеральної вати відмінні показники теплоізоляції за рахунок своєї волокнистості. При цьому, якщо повітря буде витіснятися рідиною, то ця властивість швидко зійде нанівець. При нагріванні з мінеральної вати також виділяються канцерогени, дихати якими шкідливо для здоров’я;
  • пінополістирол – за структурою схожий з пінопластом, має малу вагу і легко встановлюється на поверхню. Також матеріал володіє мінімальною паропроникністю, стійкий до навантажень і погано проводить тепло. Мінус у такого матеріалу один – відсутність шумоізоляції. Одного шару вистачить для утеплення всього приміщення тому, якщо думаєте чим утеплити квартиру зсередини, обов’язково візьміть до уваги пінополістирол;
  • пінополіуретан – цей утеплювач має відміннi теплоізоляційнi характеристики і часто застосовується в рідкому вигляді. Його розпилюють на стіну, чим забезпечують повне зчеплення пінополіуретану з поверхнею. За рахунок легкості нанесення можна використовувати всередині приміщень будь-якої форми і надійно загерметизувати містки холоду. В результаті забезпечується пориста структура, яка не поглинає вологу. До того ж роботу можна провести в великих квартирах за кілька днів.

Утеплення стін також проводиться термофарбою, корковими шпалерами, теплою штукатуркою, спіненим поліетиленом та іншими матеріалами, але їх ефективність як окремих компонентів мало доведена.

Як утеплювати стіни?

Розберемося як утеплити стіни зсередини за допомогою пінополіуретану і пінополістиролу.

При використанні пінополістиролу слід виділити його недоліки:

  • необхідна рівна поверхня для закріплення листів;
  • відсутність звукоізоляції можна компенсувати тільки великим шаром матеріалу;
  • на стиках пластин все одно можливе проникнення холоду за рахунок чого загальна ефективність теплоізоляції може знижуватися;
  • втрата загальної площі приміщення.

Сам процес ізоляції пінополістиролом складається з наступних етапів:

  1. Повністю зачищається поверхня стіни дощенту.
  2. Перевіряється чи рівнi стіни – за наявності поглиблень і серйозних нерівностей усуваються всі недоліки.
  3. До стіни приміряють листи і при необхідності розрізають його на більш дрібні блоки.
  4. Плити пінополістиролу садять на клей і прикріпляють до стіни. Нанести клей потрібно рівномірно на всю поверхню плити.
  5. Плита з клеєм щільно притискається до стіни і додатково закріплюється дюбелями. На відміну від зовнішнього утеплення, всередині стежте за тим, щоб дюбеля не пошкодили проводку.
  6. Клеїти блоки потрібно зі зміщенням до інших рядів.
  7. Після висихання запінюються або заштукатурюються стики.
  8. Поверх кріпиться пароізоляційний шар.
  9. Проводяться подальші оздоблювальні роботи.

Застосування спіненого пінополіуретану розділяється на наступні кроки:

  1. Поверхня очищається від обробки і сміття;
  2. для нанесення суміші потрібен каркас з направляючих. Якщо поверх буде монтуватися гіпсокартон тоді напрямляючими послужить металевий каркас, на який буде кріпитися гіпсокартон. Інакше можна використовувати дерев’яні бруски.
  3. Якщо використовуються дерев’яні бруски, то їх товщина повинна відповідати бажаної товщині теплоізоляції.
  4. Суміш наноситься зверху вниз і швидко застигає.
  5. Проводиться подальша обробка.

Самостійно замішати суміш без спеціального обладнання не вийде, а сама послуга може бути витратною.

Недоліки внутрішнього утеплення

Інформація про те як утеплюють стіни може допомогти вам зробити роботу самостійно. Великих труднощів в цьому немає. Наприклад, перед напиленням ППУ мешканці самі проводять підготовчі роботи і так зменшують підсумкову суму за роботу фахівців.

Але навіть довговічність матеріалів і простота роботи не впливає на присутність недоліків внутрішнього утеплення приміщення:

  • значне скорочення внутрішньої площі, тобто в кімнаті 20 кв.м. можна втратити 1-2 квадрата, що може стати причиною перепланування;
  • часто внутрішня теплоізоляція виявляється неефективною без зовнішньої;
  • можливе виникнення конденсату, грибків і навіть цвілі на вологих поверхнях.

Причина внутрішнього утеплення квартири повинна бути обґрунтованою і не накладати на вас великі обмеження. Кожен матеріал має свої переваги і недоліки, які потрібно враховувати перед покупкою. Доцільно звернутися за консультацією до фахівця перш ніж купувати матеріал.
Якщо ж у вас немає можливості провести зовнішнє утеплення, то ізоляція житла зсередини буде кращим рішенням, яке варто довірити кваліфікованим особам.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!