Головна » Статті » Чим свердлити бетон: вибір інструментів для алмазного свердління

Чим свердлити бетон: вибір інструментів для алмазного свердління

Прокладка інженерних комунікацій, в сучасних будівельних конструкціях, а також ремонт і реконструкція старих будівель, передбачає проведення різних робіт, в тому числі і з буріння (свердління) отворів. При цьому, найважливішою умовою є виконання даних операцій з мінімальним збитком для несучих елементів конструкції. Вирішити це завдання допоможе алмазне свердління бетонних стін і перекриттів з різних матеріалів, включаючи бетон і залізобетон. Професійні майстри знають, чим свердлити бетон, який інструмент і обладнання використовувати, і як правильно організувати роботу.

Особливості процесу

Алмазне свердління – це передова технологія, що дозволяє максимально швидко і акуратно робити отвори в будівельних конструкціях. Це є невід’ємною частиною будь-якого сучасного будівництва багатоповерхових будiвель, а також під час проведення ремонтних робіт в уже заселених будинках, реконструкції старих будівель, виробничих цехів, складських комплексів та інших об’єктів.

Свердління залізобетону, цегли, бетонних плит алмазними коронками, вперше почали застосовувати в країнах західної Європи, в 50-х роках минулого століття. Широке поширення даного методу сталося після того, коли була впроваджена промислова технологія отримання штучних (синтетичних) алмазів, що володіють унікальними властивостями.

Закріплюють алмази на поверхні робочого інструмента (свердла, різця, бура ) різними способами. Ось найпоширеніші:

 • Спікання;
 • Електричний метод;
 • Пресування.

Процес свердління різних поверхонь зa допомогою такого інструменту – це гарантія високої якості поверхні, а також відсутність відколів і тріщин в будівельному матеріалу. Останній фактор, має особливе значення, при роботі з цоколем і стрічковими фундаментами. Сучасне обладнання дозволяє виконувати свердління в бетоні і залізобетоні отворів глибиною до 3-3 метром і діаметром до 400-500 мм. Крім цього, знаючи чим просвердлити бетон, і як правильно це виконати, то можна отримувати отвори квадратного перетину. Для цього використовують технологію контурного алмазного свердління.

Чим краще свердлити бетонні плити і армований бетон

Розглядаючи особливості даного процесу, в першу чергу слід акцентувати увагу на тому, чим краще свердлити бетон, арматуру, цеглy, природний камінь. Технологія алмазного свердління передбачає використання спеціальних установок, дрилів, канатних і дискових машин, робочий інструмент яких містить алмазну крихту. Серед найбільш популярних і відомих виробників такого обладнання є:

 • “Hilti”;
 • “DeWalt”;
 • “SZJ”;
 • “Fortezzo”;
 • “Dr.Bender”;
 • “Keos”;
 • “Sparky”;
 • “ADTnS”.

Особливістю алмазного свердління є можливість робити отвори щодо великих діаметрів, в різних (навіть самих твердих) матеріалах і відсутність динамічних навантажень на стіни, перегородки, цоколь та інші конструкційні елементи споруд.

Переваги методу

Не знаєте чим просвердлити отвір в бетоні з арматурою, тоді подивіться цей значний перелік переваг алмазного свердління.

 1. Висока швидкість роботи. За цим показником, алмазне свердління, перевершує інші методи.
 2. Дозволяє робити отвори досить великих діаметрів – до 500 мм.
 3. Відсутність пилу і бруду. Обумовлено наявністю спеціального мішка (пилососа).
 4. Додаткова обробка не потрібна. Точне дотримання розмірів і геометрії, а також гладка поверхня отвору.
 5. Алмазне свердління виконується з мінімальними фізичними зусиллями.
 6. Можна робити отвори під кутом.
 7. Високий ступінь безпеки.
 8. Широкий спектр застосування. Можна свердлити бетон, газобетон, цеглy, природний камінь, моноліт високого армування.
 9. Низький рівень шуму.

Висока швидкість проведення робіт, дозволяє не затримувати виконання інших технологічних процесів, що позитивно позначається на термінах будівництва або реконструкції будівель і ремонту приміщень, плюс цілком доступна ціна послуги алмазного свердління.

Основні сфери застосування

Основними замовниками послуг є будівельні організації, що спеціалізуються на прокладці водопроводу і каналізації, облаштування опалювальних систем, проведенні електромонтажних робіт і так далі, де потрібно виконувати буріння великої кількості отворів в бетонних, цегляних і залізобетонних стінах. Також даний метод широко застосовують для взяття зразків і проб в скельних породах і бетонних монолітних конструкціях.

Окремо слід зупинитися на вентиляції та встановлення кондиціонерів, спліт систем та іншого кліматичного обладнання. Реалізація подібних задач, неможлива без застосування алмазного свердління та буріння. Це пояснюється тим, що діаметр повітроводів досить великий, а їх розташування повинне бути виконане в точній відповідності з конкретним проектом. При цьому, на шляху вентиляційних трас зустрічаються перегородки стіни і несучі конструкції, свердлити які потрібно вкрай обережно і з мінімальними втратами їх характеристик. Виконати це можна виключно використовуючи дану технологію, так як тут важливо, не тільки ніж свердлити бетонну стіну, але і за допомогою якого інструменту або обладнання будуть виконані роботи.

Ще один напрямок, де потрібно алмазне свердління і різання – це демонтаж житлових будинків, офісних будівель та інших споруд, а також висвердлювання замонолічених комунікацій. Виконання даних робіт вимагає від майстрів, максимальної обережності, акуратності і точного розрахунку. Тому довіряти демонтаж будівель можна тільки кваліфікованим фахівцям, які знають, як і чим просвердлити арматуру в бетоні, що має необхідне обладнання та інструмент, а також достатній досвід.

0 комментариев

  Оставьте комментарий

  Звоните. Заказывайте. Поможем!

  Мы бесплатно выедем на обьект.

  Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

  При желании составим договор.

  Обратный звонок


  Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!