Головна » Статті » Чим перекрити дах приватного будинку

Чим перекрити дах приватного будинку

Одне із завдань, яке доведеться вирішувати всім, хто займається будівництвом нерухомості – який зробити і чим перекрити дах приватного будинку. В першу чергуважливо вибрати тип конструкції – плоску, скатну або комбіновану. Від цього безпосередньо залежить, чим краще перекрити дах приватного будинку. В процесі вибору матеріалу важливо звернути увагу на:

  • Стійкість до впливу зовнішніх факторів – високих і низьких температур, вологи, вітру і т.д.;
  • Вага і витримка конструкційних навантажень;
  • Вартість безпосередньо матеріалу, роботи з ним, кріплень та інших витратних матеріалів;
  • Зовнiшнiй вигляд.

На цьому ж етапі важливо розуміти, що від обраної конструкції, а скатні дахи бувають вальмовими, полувальмовими, багатощипцевi і мансардними, буде залежати кількість потрібних матеріалів. Чим складніше каркас – тим дорожче. Крім того, не поспішайте вибирати матеріали для спорудження плоских покрівель, як того, чим перекрити дах приватного будинку – дешево швидше за все теж не вийде, адже доведеться передбачити більш складну систему водовідведення і не тільки. У загальному випадку, рішення на користь одного або іншого типу покриття приймається на етапі складання проекту, в процесі обговорення деталей з архітектором. Наше завдання – розповісти вам трохи про особливості кожного типу покрівлі, щоб полегшити процес вибору.

Чим перекрити дах: варіанти для плоскої покрівлі

Перше, що варто зробити для того, щоб вибрати тип покрівлі – зібрати якомога більше інформації про те, чим перекрити дах приватного будинку: відгуки ваших знайомих, поради проектувальників і рекомендації забудовників будуть однаково корисні. Зокрема, якщо стоїть завдання вибрати одне з плоских покриттів:

  1. Мастика. Полімерні склади, аналоги бітуму, відмінно справляються із завданням гідроізоляції і не вимагають приготування перед нанесенням. Таке покриття чутливо до якості підлягає поверхні і справно виконує свої функції +/- 3 роки, але мало коштує і легко оновлюється – вдалий варіант для гаражів та інших господарських будівель.
  2. Наливна покрівля. Рідкий склад з пластифікаторами, що заливається поверх бетонної плити, опціонально з металевим настилом або бітумним покриттям, за умови що перепав висот становить не більше 2.5о. Розрахунковий термін служби 15 років. Вимагає майстерності для використання, але при цьому спокійно переносить сезонні коливання температур, не горить і дозволяє розмістити на даху зону відпочинку або що-небудь ще за вашим бажанням.
  3. Мембранні покриття. Покрівля, використовувана в комерційних будівлях, завдяки можливості створити безшовне покриття, яке прослужить 50 років, забезпечуючи якісну гідроізоляцію, вогнетривкість і захист від механічних пошкоджень. Обходяться як мінімум удвічі дорожче попередніх типів, через необхідність підготувати основу і високу ціну самої мембрани.

Руберойд – ідеальний матеріал для тих, хто шукає, чим перекрити дах приватного будинку дешево, ціна на різні різновиди «стiклоiзола» трохи відрізняється, в залежності від властивостей, але в цілому залишається незмінно доступною. Служать рулонні покриття не менше півстоліття, забезпечують ізоляцію не тільки від вогню і вологи, але і від звуку. До того ж монтаж можна провести і самостійно, правда ходити по такому даху буде заборонено.

Чим перекрити дах: варіанти для скатної покрівлі

5 найпопулярніших матеріалів для перекриття даху скатного типу:

  • Профнастил – листи оцинкованого заліза міцні та довговічні, а ще прості в монтажі, але вимагають облаштування додаткової звукоізоляційного прошарку;
  • Сендвіч-панелі – надійний морозостійкий варіант для навісів і нежитлових будівель, що дозволяє максимально прискорити процес установки;
  • Фальцева покрівля – презентабельне зовні гнучке покриття для бажаючих створити кришку з нестандартною геометрією, яке може бути встановлено тільки професійними монтажниками, зверху на додатковий шар утеплювача і звукоізоляції;
  • Металочерепиця – величезний вибір колірних рішень і мінімальна вага, при інших рівних експлуатаційних характеристиках роблять даний матеріал оптимальним в плані співвідношення ціни та якості;
  • Класична черепиця – важка, тендітна і складна в установці, але при цьому володіє всіма ізоляційними властивостямы, включно із захистом від пара і звуків, а крім того розкішно виглядає.

Черепицю також виготовляють з цементно-піщаної суміші, бітуму та Керамопластика, в більшій чи меншій мірі володіють тими ж недоліками і перевагами, що і класичний матеріал.

Всім хто думає, чим перекрити дах приватного будинку дешево, порада буде наступною: якщо в даний момент економія грошей – критичний фактор, краще вкластися в недороге плоске покриття. Більшість з них можна укласти власними руками і просто демонтувати. Далі у вас буде не менше 3 років, щоб накопичити грошей на покрівлю вашої мрії.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!