Утеплення фасаду зовні
Взимку у будинку повинно бути тепло, а влітку прохолодно – так говорить більшість. І тому в жарку пору ми ставимо кондиціонери, а в холодну пору вдаємося до утеплення фасадів..
Для збереження тепла утеплення проводиться зовні з використанням різних ізолюючих матеріалів. І матеріал і сама технологія утеплення мають свої особливості. Без них не вийде ні вибрати матеріал, ні встановити конструкцію. Про це нижче і поговоримо.
Якими матеріалами утеплюють фасад
Зовнішнє утеплення вигідно з кількох причин.
По-перше, основна житлова площа приміщення не зменшується.
По-друге, значно поліпшується звукоізоляція.
По-третє, відсутність сміття в будинку після установки ізолюючого прошарку.
По-четверте, стіни піддаються меншим перепадам температур, а опади впливають не на стіну, а на утеплювач.
Масове утеплення стало популярним кілька років тому, а в ізоляційних матеріалах виправили недоліки, щоб вони ефективніше захищали будинки і менше реагували на механічні та погодні дії. Тим більше, що взимку приватний будинок, який стоїть на землі, піддається впливу холоду не тільки зовні, але і знизу.
Прагнення поліпшити власні умови проживання похвально. Якщо ви читаєте це, напевно цікавитеся якими матеріалами можна скористатися.
На ринку можна знайти такі ізолюючі матеріали:
- пінополістирол;
- пінополіетилен;
- мінвата;
- піноплекс;
- рідка теплоізоляція;
- пінополіуретан.
Одна з основних характеристик утеплювача – коефіцієнт теплопровідності. Його значення коливається від 0 до 1: чим він менший, тим краще зберігає тепло.
Звертайте увагу також на показники гігроскопічності, щільності і паропроникності.
Щільність дасть знати наскільки обраний матеріал збільшить вагу будинку.
Гігроскопічність і паропроникність відповідають за кількість пару, який може пропустити утеплювач і здатність поглинати вологу.
Незважаючи на вказівку основних характеристик не завжди очевидно чим краще утеплювати фасад будинку. Кожен матеріал має особливості, які впливають на їх умови застосування.
Пінополістирол
Інакше називається пінопласт. Даний матеріал широко застосовується в будівництві і проводиться в плитах. Ізоляційна властивість пінопласту забезпечується пористістю матеріалу. Повітря в осередках і зберігає тепло.
Переваги:
- дешевий і міцний;
- стійкий до різниці температур;
- має звукоізоляційні властивості (додатково звукоізоляцію не потрібно монтувати);
- екологічність;
- легкий і легко монтується;
- низький рівень водопоглинання;
- слабогорючий.
Недоліки:
- низька міцність;
- руйнується при контакті з нитрокрасками;
- низька паропроникність, тому для утеплення дерев’яних стін він не підходить;
- виділяє отруйні речовини при горінні.
Наша відповідь на питання – чи можна утеплювати будинок зовні пінопластом – однозначне так. На практиці пінополістирол використовується не тільки для зовнішньої ізоляції, але і внутрішньої. Утеплювати пінопластом можна будинку з: цегли, дерева, шлакоблоку. При цьому монтувати плити потрібно відразу по всьому периметру. Якщо будуть зазори, то через різницю температур (теплою і холодною) в майбутньому утворяться деформації і тріщини.
На ринку також зустрічається екструдований пінополістирол. Це більш дорогий аналог звичайного пінопласту з поліпшеними показниками міцності, енергозбереження і зменшеною паропроникністю. Недоліки такі ж як і у звичайного полістиролу.
Пінополіуретан
Відноситься до пластмас. Вважається однією з найбільш низько теплопровідних, тобто однією з найкращих з точки зору ізоляції. Пінополіуретан добре, навіть відмінно зчіплюється з поверхнею. Серед інших переваг:
- вологостійкий;
- стійкий до температурних перепадів;
- не сприяє появі грибка;
- міцний;
- буває легко і важкозаймистий;
- довговічний.
До недоліків відносяться вартість і необхідність спеціального обладнання при монтажі (компресор і шланг). Наноситься утеплювач у спіненому вигляді і через 10-20 секунд вже твердне. Добре підходить для внутрішнього і зовнішнього утеплення будинку.
Зовні використовується для ізоляції одноповерхових житлових будівель, мансард, лоджій, балконів. Не підходить для мокрого фасаду.
Мінеральна вата і скловолокно
Одним з ультрапопулярних матеріалів також є мінеральна вата. Розберемося як утеплити фасад мінватою, які переваги і недоліки є у цього матеріалу.
Мінвата і скловата схожі, але відрізняються властивостями. Обидва матеріали використовуються при утепленні та інших будівельних роботах. Але скловата поступається мінеральному аналогу. Останній буває кам’яний і шлаковий. Кам’яний ватний прошарок проводиться найчастіше з базальту, який дроблять, а потім насичують добавками. На виході виходить міцний матеріал, який практично не вбирає вологу.
У мінеральної вати тільки один недолік – ціна, а ось переваг багато:
- легкий монтаж;
- добре заповнює порожнечі;
- не вимагається укладання пароізоляційної плівки;
- не підтримує горіння;
- безпечна для людини;
- паропроникаюча;
- щільна.
Скловата отримують з битого скла переплавленого з хім. добавками і наповнювачами.
Переваги:
- низька ціна;
- можливість укладати в будь-якому місці;
- міцність;
- мала вага;
- добре переносить вигин і розрив.
Недоліки:
- гігроскопічність;
- усадка;
- небажано безпосередньо контактувати з матеріалом.
Тепер вам відомі основні властивості популярних ізолюючих матеріалів. Але потрібно ще знати за яких умов можлива монтування названі утеплювачі.
Як утеплити фасад будинку?
Перше і основне, що потрібно зробити – підготувати поверхню. Просто наліпити пінопласт на клей не вийде. Мало того, що так можна зіпсувати зовнішній вигляд житла, так взагалі ніхто не робить.
Вам потрібно:
- видалити старе облицювання та утеплення;
- почистити стіну від бруду і сміття;
- при необхідності зміцнити конструкцію (закрити тріщини);
- обробити поверхню грунтовкою глибокого проникнення;
- при необхідності вирівняти стіни.
Після підготовки не забувайте про те, що монтувати утеплювач можна при певних погодних умовах:
- температура не менше + 10 + 25 градусів;
- перед утепленням погода повинна триматися сухою, без туману та опадів, не менше 10 діб;
- вологість не вище 40%.
Тобто найкраще братися за роботу в квітні-травні або жовтні-листопаді.
Який матеріал вибрати?
Утеплення вимагає фінансових витрат на матеріали і роботу фахівців. Але в підсумку для приватного будинку ці витрати окупляться за рахунок зниження витрат на опалення житлової площі. Удома повинно бути комфортно, тому послуга зовнішнього утеплення користується попитом як в приватних оселях, так і в багатоквартирних будинках.
Вибирати чим краще утеплити фасад приватного будинку доведеться вам. Вище ми привели найпопулярніші матеріали, вказали їх переваги та недоліки.
Якщо для вас за ціною стоїть мета заощадити, то врахуйте, що хороший матеріал і послуги фахівців дешево не обходяться. Краще відразу розщедритися на якісні роботи. Тому що хороша теплоізоляція встановлена за правильною технологією буде служити 50 і більше років. А за цей час ви заощадите на опаленні набагато більше.
0 комментариев