Установка куточків при укладанні плитки
Куточки для кахлю встановлюють, щоб підвищити експлуатаційну надійність, приховати незначні недоліки, захистити кахель від появи цвілі, грибка, механічних пошкоджень, прикрасити кути і отримати закінчений вигляд. Зараз, все більш популярним стає інший метод декоративного оздоблення – сточування кутів під 45 °, але перший варіант все одно є досить поширеним. А часто використання таких куточків є обов’язковим, наприклад, плиткові роботи з облицюванням фартуха або сходинок, із застосуванням противоскользящего профілю. Також це дуже доречно у ванній, де є ймовірність посковзнутися. Тому там, оптимальним варіантом буде встановити пластиковий або алюмінієвий профіль на небезпечних кутах.
Як встановити куточок на плитку найбільш поширені види робіт
Куточки бувають зовнішніми і внутрішніми, для сходинок, різних форм, кольорів і відтінків. Виготовляють їх з різних матеріалів, але найбільш поширеними є пластик і алюміній. Перший частіше використовують при внутрішній обробці, а другий на вуличних сходинках.
Набагато рідше використовуються інші матеріали. Найбільш поширеними вважаються саме зовнішні, що встановлюються при обробці зовнішніх кутів. Поверхня одного боку виконує відразу дві функції – захищає поверхню кахлю від пошкоджень, а друга – декоративна. Зворотний бік виконаний у вигляді паза і перфорований для надійного зчеплення з керамікою.
Тепер розглянемо більш детально, як і чим закрити зовнішні кути плитки. Зазвичай виконують ці роботи, коли закінчено облицювання однієї зі стін. Для цього, під кахель, заводять паз розкладки, а потім починають обробку другої стіни. Щоб трім не сповзав, його садять на плитковий клей або фіксують за допомогою скотча. При цьому важливо, щоб перфорована частина прилягла до плитки щільно і точно паралельно. Стики потрібно в обов’язковому порядку повністю заповнювати клеєм.
Особливої уваги потребує встановлення розкладки в місцях біля різних прорізів. Тут потрібно буде дуже акуратно підрізати краю під кутом 45°.
Тепер розглянемо як встановити внутрішній куточок для плитки. Почнемо з його конструкції, вона трохи відрізняється від зовнішнього, і складається з увігнутої лицьової частини, перфорованого ребра і паза. Якщо планується їх установка, то укладання плитки в кутах повинно проводитися в певному порядку. Коли буде готова одна стіна, виконують монтаж розкладки, а потім починають облицювання другу. Деякі майстри, щоб прискорити і спростити процес, рекомендують робити це після закінчення робіт. Для цього з куточка обрізається тильна частина, а він просто акуратно клеїтися на силікон.
Необхідність установки профілів на щаблях, до сих пір викликає безліч суперечок. В першу чергу це стосується довговічності та естетичності облицювання. Почнемо з того, що розкладки для сходинок бувають 2-х видів – накладні і стандартні, аналогічні настінним. Перші зазвичай мають гумову накладку, і встановлюються, щоб запобігти ковзанню. Головний мінус – біля них може збиратися вода, що негативно позначається на керамічній плитці. Щоб цього не допустити, рекомендується, при монтажі таких куточків, залишати невеликі проміжки, для водовідведення.
Що стосується другого типу, то вони виконують виключно декоративну роль. При цьому вони забезпечують деякий захист стиків, але підривають монолітність всієї конструкції, і зменшують термін служби такого облицювання.
Розібратися в питаннях, як покласти плитку на внутрішніх кутах, який варіант обробки вибрати, чим закрити зовнішні кути, яким чином встановити куточок на сходах, допоможуть кваліфіковані фахівці нашої компанії. Крім цього, вони завжди готові виконати повний комплекс оздоблювальних робіт, в оптимальні терміни, акуратно, і на високому професійному рівні, з дотриманням всіх будівельних норм і стандартів.
0 комментариев