Укладання ондулiна на односхилий дах: особливості, схема, нюанси
Мінімальна вага і гідні експлуатаційні характеристики матеріалу, разом з відносною простотою проведення робіт – головні причини чому укладання ондуліна на односхилий дах користується стабільною популярністю. Єврошифер, як ще називають цей матеріал, не тільки гідно виглядає в будь-якому з безлічі кольорiв, але також відрізняється рядом інших переваг. В основі ондулiна – целюлоза і мінеральний наповнювач, просочені смолами і полімерними добавками в умовах камери високого тиску при температурі понад 120°С. Вперше подібну технологію виробництва використовувала французька компанія ще 70 років тому. З тих пір вона значно удосконалилася, і тепер кожен хто бажає має можливість покрити дах сучасним матеріалом з значною кількістю переваг:
- Мінімальна вага. Маса листа ондуліна – близько 6 кг, що в чотири рази менше, ніж у шиферу. Завдяки цьому в посиленні кроквяної системи немає необхідності, а для транспортування і підйому матеріалу не потрібно спеціалізована техніка.
- Водонепроникність. Смоли і полімерні просочення дозволяють матеріалу відштовхувати 100% вологи, навіть за умови тривалого контакту.
- Несприйнятливість до екстремальних температур. Ондуліну не страшний холод і спека, а також властиві міжсезоннi перепади – він не тріскається при раптових заморозках і не втрачає колір під ультрафіолетовими променями.
- Біологічна інертність. Ті ж просочення відповідають за захист покрівлі від паразитів, цвілі і грибка. Крім того, ондулін стійкий до широкого спектру побутових кислот і масел.
Не дивлячись на легкість і інші переваги матеріалу, покрівельні роботи варто доручити фахівцям, які зможуть гарантувати надійність і довговічність готової конструкції. Наприклад, один з недоліків ондулiна – мінімальний допуск по пожежної безпеки. Причина цього – бітум, який горить і димить. Тому пристрій односхилого даху з ондуліна передбачає монтаж негорючої основи, а також поділу даху на сегменти, а також передбачає використання безлічі спеціалізованих деталей.
Схема і нюанси укладання ондуліна
Матеріал випускається в стандартизованих аркушах з габаритами 2х0.95м (товщина 3 мм), що дозволяє швидко розрахувати потрібну кількість. Головне при цьому пам’ятати, що шматки еврошифера будуть укладатися внахлест, а значить корисна площа складе 1.6м2. Кут нахилу односхилого даху з ондуліна може бути 10-15° або більше. У першому випадку крок обрешітки має становити 45 см, а напуск між листами 30 см, щоб вода, не затікала під розташовані нижче. По другому, можна зменшити перетин до 15 см, а відстань між брусами навпаки збільшити до 60 см. Таким чином другий варіант набагато вигідніший.
Важливо: класичний лист ондуліна повинен точно відповідати всім перерахованим вище значенням товщини, висоти, ширини і маси, а крім того, складатиметься з 10-ти хвиль.
У випадку з таким завданням як укладання ондуліна на односхилий дах схема складається з наступних кроків:
- На перекриття укладається шар тепло- і гідроізоляції, які фіксуються контробрешітка;
- Поверх підстави монтується решетування з стандартного бруса з перетином 5х5 см;
- Шар пароізоляції необхідний не завжди, але обов’язковий у випадках якщо планується опалювати мансарду;
- Ондулін укладають з нижнього ряду вгору, орієнтуючись на горизонтальний рівень;
- Величина бічного перекриття – одна хвиля, листи в кожному ряду зміщуються на полосну своєї ширини;
- Спеціальні цвяхи для кріплення ондуліна можна забивати тільки в гребені хвиль, дотримуючись «шахового» чергування розміщення у верхній і нижній частинах;
- Останній етап – установка щипців.
Також важливо пам’ятати, що площина односхилого даху повинна бути спрямована в навітряну сторону. Для того щоб забезпечити потрібний рівень вентиляції даху, важливо зробити припливні і витяжні продухи під карнизами, які візьмуть на себе функції коника. У будь-якому випадку приступати до монтажу покрівлі можна тільки після проведення всіх попередніх розрахунків і закупівлі матеріалів.
0 комментариев