Ремонтний флізелін, що це таке, навіщо він потрібен і як його використовувати
Варіантів остаточної підготовки поверхні стін і стель під фарбування або поклейку шпалер не так вже й багато. Найчастіше для цього використовують спеціальні оздоблювальні матеріали – фінішні шпаклівки і штукатурки. Але даний варіант зазвичай супроводжується чималою кількістю пилу і сміття, плюс вимагає від виконавця наявності певного досвіду, тому останнім часом все більш популярним стає поклейка флізеліну . Тим більше, що правильно підібраний матеріал здатний вирішити відразу кілька задач.
Що таке флізелін і які види його бувають
Ремонтний флізелін (або по іншому, малярський, бесфактурний) є альтернативою стiкловолокну (павутинці), яке також часто використовують для підготовки поверхні до фінішної обробки. Це нетканий матеріал, що складається з синтетичних волокон, довговолокнистої целюлози і полімерного сполучення. Застосовують його для армування поверхні і підготовки її для нанесення акрилової фарби, наклеювання шпалер або інших декоративних матеріалів. В основному використовують, коли потрібно забезпечити хорошу зносостійкість і довговічність експлуатації. Наприклад, в офісних приміщеннях, медичних і навчальних установах, а також в квартирах і приватних будинках.
Ремонтний флізелін плюси і мінуси його використання, які потрібно обов’язково враховувати, перш ніж його купувати. До переваг матеріалу належать такі чинники:
- Екологічність і безпека для здоров’я людей, що знаходяться в приміщенні;
- Володіє відмінними експлуатаційними властивостями – міцність, пожежна безпека, волого-і паропроникність, зберігає свою форму навіть в умовах підвищеної вологості, покращує звукоізоляцію, термін служби до 25 років;
- Перешкоджає утворенню мікротріщин, і так званої павутинки;
- Простота застосування;
- Висока стійкість до грибка і цвілі;
- Не виділяє токсичних речовин в навколишнє середовище;
- Покращує звукоізоляцію;
- Може перефарбовуватися до 7-ми раз;
- Зміцнює і вирівнює поверхні стін, добре приховує незначні дефекти (русти, тріщини, нерівності, шви між панелями і так далі);
- Зменшує витрати фарби;
- Легкість видалення.
Також слід зазначити, що поклейка флізеліну може здійснюватися на будь-які поверхні, в тому числі на бетон, старі шпалери, фарбу, всі види штукатурок і пористий бетон. Головне, щоб вона була однорідною, досить міцної, чистою і сухою.
Екологічність матеріалу пояснюється тим, що основні його складові мають природне походження, а при його виробництві не використовують стiкловолокно, ПВХ, формальдегіди, органічні розчинники, важкі метали і сполуки з них та інші токсичні речовини.
Мінусами флізеліновимі полотна є – накопичення пилу на рельєфі матеріалу, і його невисока стійкість до механічних пошкоджень.
Існують різні види ремонтного флiзелiна, які відрізняються своїми характеристиками і областю застосування. В основному це залежить від співвідношення основних компонентів (синтетичних волокон і целюлози) і щільності матеріалу, який може бути в межах 65 – 175 г/м2. Щоб розібратися якої щільностi вибрати малярський флізелін, розглянемо кілька типових прикладів. Якщо необхідно додати поверхні максимального виду, то краще вибирати флізелін невеликій щільності, і з переважанням целюлози. Якщо потрібно приховати незначні дефекти, і при цьому отримати шорстку або рельєфну структуру, то купувати потрібно полотно більшої щільності від 130 г/м2, і в складі якого більший вміст синтетичних волокон.
Як клеїти флізелін на стелю і стіни, особливості технології
Процес поклейки флізелінових полотна досить простий. Головне, щоб поверхня стелі або стін була правильно підготовлена. Її потрібно очистити від бруду і пилу, вона повинна бути однорідною і міцною. Всі суттєві нерівності і тріщини необхідно заштукатурити.
Тепер перейдемо до розгляду самого процесу як клеїти флізелін на стелю. Головною особливістю є те, що клей потрібно наносити тільки на поверхню стелі. Підготовлені полону приклеюють щільно підганяючи один до одного (встик). Деякі майстри, рекомендують клеїти флізелін, як і стiклополотно, з невеликим нахлестом, а потім обрізаючи його по кромці, за допомогою гострого ножа.
Розташовувати полотна потрібно, не по довжині приміщення, а по ширині, починаючи від стіни, протилежної входу. Ще один важливий момент – це консистенція клею. При поклейке ремонтного (малярного) флiзелiна на стелю, клей повинен бути більш густим, ніж для стін.
Розглядаючи як клеїти флізелін під фарбування на стіни, слід зазначити, що технологія практично нічим не відрізняється, від поклейки на стелі, хіба, що клей може мати більш рідкісну консистенцію. Взагалі потрібно дотримуватися рекомендації виробника, яка дається на упаковці, а сам клей вибирати відомих і перевірених брендів, призначений саме для флізелінових полотна. До речі, більшість виробників випускають повну лінійку продукції. Тому вибираючи клей, того ж бренду, що і ремонтний флізелін, це можна вважати оптимальним варіантом.
Такий спосіб поклейки має ряд переваг. По-перше, це економічна витрата клею, по-друге, відносна простота і легкість виконання робіт, по-третє, при наявності певних навичок, процес проходить досить швидко і акуратно, без зайвого пилу і бруду. Приступати до фарбування, можна відразу після їх повного висихання. Визначити це легко можна за допомогою звичайного скотчу, приклеївши невеликий його шматок на приклеєне полотно.
Окремо слід зупинитися на тому, як клеїти бамбукові шпалери в кутах. Тут потрібно все виконувати максимально акуратно. Не рекомендується для цього використовувати цілу смужку. Особливо якщо кути не особливо рівні. Краще приклеїти одну смужку, з незначним (1,5 – 2 см) вертикальним напуском на іншу стіну. Після наклеювання другої смужки, ту частину, що буде розташовуватися внахлест можна акуратно обрізати або залишити в такому вигляді.
Вкладаючи гроші в ремонтний флізелін, ви забезпечуєте практичну, якісну і естетично привабливу обробку стелі і стін в будь-яких приміщеннях, на довгі роки.
0 комментариев