Прокладка інженерних мереж: особливості монтажу
Комфортне проживання в приватному будинку, заміському котеджі на дачі, безпосередньо залежить від правильної і коректної роботи всіх комунікацій та інженерних систем. При цьому важливо враховувати, що ефективність і довговічність їх функціонування залежить від багатьох факторів. Тому монтаж інженерних мереж, необхідно виконувати відповідно до чинних нормативних документів БНiП та ДСТУ. Для цього, краще звертатися в спеціалізовані проектні та будівельні компанії. В іншому випадку виправлення помилок і недоліків, скоєних на стадії проектування або в процесі виконання робіт, можуть привести до значних додаткових фінансових витрат.
Монтаж інженерних мереж, що входить в це поняття
Перш ніж приступати до планування, необхідно правильно розставити всі пріоритети, і виконувати всі роботи поетапно, дотримуючись прийняту черговість. Фахівці рекомендують приступати до вирішення наступного завдання, тільки після того, як попереднє буде повністю вирішене. І в першу чергу потрібно визначитися – звідки будуть поставлятися вода і електрика, які необхідні ще на стадії будівництва. Для цього можна використовувати бензиновий або дизельний генератор і колодязь або свердловину, а в деяких випадках і привізну воду. Але це значно ускладнює процес проведення робіт. Тому оптимальним рішенням буде підключення до централізованих електромереж і водопостачання (якщо такі є). Монтаж інженерних мереж це один з найважливіших етапів будівництва житлового будинку, виробничого приміщення і взагалі будь-якої будівлі. До того ж це ще й найбільш дорогі компоненти заміських котеджів або промислових споруд. Як показує практика, вартість комунікацій та інженерних систем в середньому становить 20-40% сумарного кошторису всіх будівельних робіт. Тут багато що залежить від таких факторів:
- Загальний обсяг робіт;
- Ціна обладнання;
- Обраний варіант прокладки комунікацій;
- Спосіб монтажу;
- Умови проведення робіт.
Тепер необхідно визначитися, що входить до складу інженерних мереж. Ось стандартний перелік таких систем і комунікацій:
- Опалення;
- Водопостачання;
- Каналізація;
- Електропостачання;
- Вентиляція та кондиціювання;
- Відведення зливових вод;
- Телефонія, сигналізація, інтернет.
Важливо враховувати – даний процес поділяють на монтаж внутрішніх інженерних мереж і прокладку зовнішніх інженерних мереж. У першому випадку мається на увазі проведення наступних видів робіт – облаштування всередині приміщень:
- Каналізації;
- Водопостачання;
- Системи опалення;
- Енергопостачання;
- вентиляції;
- Сигналізації (охоронної та пожежної);
- Телекомунікацій;
- Відеоспостереження.
Прокладка зовнішніх інженерних мереж включає в себе облаштування вуличного освітлення та мережі зв’язку, підведення зовнішньої каналізації, водопостачання, електро-і тепломереж.
Основні етапи робіт
Однією з умов ефективної роботи всіх систем і комунікацій заміського будинку або виробничого цеху є грамотне планування, яке здійснюється з урахуванням багатьох факторів. Тому цю роботу повинні виконувати професійні інженера. Бажано це робити ще на етапі складання плану житлового будинку та технологічної карти робіт. Це необхідно, щоб всі заставні, канали, отвори і проходи були передбачені заздалегідь. Тоді не доведеться зайвий раз прорізати або пробивати отвори в бетонному фундаменті, руйнувати стяжку і так далі.
Ще один важливий момент – це планування ділянки, наявність і тип септика, свердловини, відстань до самого будинку і господарських прибудов, глибина промерзання грунту, близькість вод підгрунтя ми багато іншого. Наприклад, якщо подача води здійснюється під тиском, то стік каналізації здійснюється самопливом. Тому тут дуже важливо правильно витримати потрібний кут ухилу.
Ми коротко розглянули, які бувають інженерні мережі. Від їх вибору багато в чому залежить і остаточна вартість їх прокладки. Зокрема, роботи по їх прокладці можна розтягнути на якийсь час. Спочатку зробити акцент на найнеобхідніших – вентиляція, енергопостачання, водопровід і каналізація, теплопостачання (якщо планується проживання в холодну пору року). А потім вже можна, з часом, виконати монтаж й інших. Але в будь-якому випадку, всі технологічні отвори, заставні і проходи в стінах, підлогах, фундаменті повинні бути виконані ще на стадії зведення каркаса житлового будинку або промислової будівлі. Це в подальшому дозволить уникнути додаткових витрат, які можуть досягати досить пристойних сум.
У цій статті ми розібрали, що таке монтаж інженерних мереж, як правильно спроектувати всі роботи і важливість даного процесу. Більше інформації можна отримати на сайті нашої компанії, а також замовити розрахунок вартості проведення робіт з прокладання та монтажу інженерних мереж в Харкові.
0 комментариев