Головна » Статті » Особливості демонтажу стяжки підлоги

Особливості демонтажу стяжки підлоги

При проведенні капітального ремонту в квартирі вам ймовірно також доведеться подбати про зняття стяжки.

Вона являє собою процес зі зняття бетонного шару між плитою перекриття та покриттям для підлоги. Це трудомісткий процес, який не завжди під силу виконати поодинці. Але нинішні ціни на будматеріали та сума загальних витрат на ремонт змушує переглянути свої можливості і все-таки зайнятися демонтажем стяжки самотужки.

У яких випадках варто знімати стяжку?

Попітніти доведеться якщо:

  • стяжці вже багато років;
  • є тріщини на поверхні;
  • потрібне укладання теплої підлоги;
  • було проведено неправильний монтаж;
  • є бажання зменшити висоту підлоги;
  • необхідний ремонт комунікацій, що проходять під або всередині стяжки.

Ретельно оцініть необхідність такого заходу. Якщо знаєте, що без демонтажу не обійтися, то нижче ви дізнаєтеся як самостійно видалити стару стяжку підлоги.

Способи зняття стяжки

Залежно від застосовуваних інструментів розрізняють 3 основних методи видалення стяжки:

  1. Ударний. Застосовується відбійний молоток, перфоратор та болгарка. Дуже курний і галасливий спосіб, але дієвий. Застосовувати ударні інструменти заборонено, якщо стяжка армована.
  2. Алмазне різання. Це дороге задоволення, але впоратися вона може швидко та з будь-якою товщиною. У процесі роботи потрібна вода для зменшення кількості пилу та охолодження самої установки.
  3. Буріння та різання стяжки дають найменше пилу та шуму. Також цей метод застосовується для видалення шару лише частково.
  4. Застосування спецскладів. При зіткненні з бетоном вони руйнують цілісність і покриття тріскається. Плюс цього методу в повній відсутності шуму та пилу, але влетить він у копійку.

Найбільш доступний спосіб для самостійних робіт – ударний. Інструмент можна взяти напрокат, якщо немає свого власного. Також слід домовитися з сусідами, тому що мало хто бажає слухати вібрації та шум протягом кількох днів. Навіть якщо домовитеся, намагайтеся робити будівельні роботи лише у будні дні у робочий час.

Залучення спеціалістів

При великій площі демонтаж стяжки підлоги краще довірити фахівцям. Насамперед через наявність у них техніки та досвіду. Вони швидко розпитають вас про всі нюанси, проведуть огляд і розпочнуть роботу. В однокімнатній квартирі можна впоратися за півдня або один день. При цьому господареві не доведеться мучитися самому, бо робота з відбійником чи перфоратором солідно виснажує фізично. А якщо вам не важлива економія на виконанні цієї роботи, радимо відразу звернутися за допомогою.

Вартість послуг будівельників варіюється від методу демонтажу. Алмазна різка та буріння обійдуться дорого, а от відбійником буде дешевше.

Підготовка до демонтажу

Потрібно винести всі речі з приміщення. Якщо в ремонті лише одна кімната квартири, то в решті рекомендується накрити всі речі поліетиленовою плівкою. Саме на неї осідатиме пил від буріння (пил буде скрізь, навіть якщо робоче приміщення тримати закритим).

Також потрібно розібрати фінішне оздоблення підлоги (плінтуса і саме покриття для підлоги). Знайдіть схему розміщення комунікацій та позначте ці місця на стяжці. При демонтажі старої стяжки із зазначеними місцями потрібно працювати дуже акуратно, щоб не пошкодити труби чи проводку.

Для збирання пилу та шматків бетону приготуйте пилосос та міцні мішки. Приготуйте інструмент, окуляри, одяг та рукавички.
Захистити голову від уламків, що вилітають з-під інструменту, можна каскою.
Захистити слуховий канал від перевантажень через високий рівень шуму можна спеціальними навушниками, а дихальні шляхи обов’язково убезпечити за допомогою респіратора.

Закрийте всі вікна чимось м’яким від шматочків бетону, що випадково вiдлiтатимуть, і перекрийте воду, щоб не виникло протікання при випадковому пошкодженні труб.

Як самому зняти стяжку підлоги у квартирі?

Зняти стяжку можна болгаркою, перфоратором, відбійним молотком або вручну (брухт, зубило, молоток). Щось із цих інструментів є у кожному будинку. Для болгарки знадобиться алмазний диск бетону, для перфоратора підійде зубило.
Працювати інструментом потрібно по 20-30 хвилин, щоб вiн не перегрівався і не вийшов з ладу. Відбійний молоток особливо ефективний – ним можна видовбати 50 квадратних метрів за 8 годин, тільки його варто регулярно змащувати для збереження функціональності.

Бажано визначити товщину стяжки перед використанням електроінструменту. В середньому для житлових приміщень це 5-10 см. Втім, ви зможете самі перевірити товщину на початку робіт. Починайте з далекого кута і потихеньку пробуріть невеликий фрагмент до плити перекриття, надалі це прискорить роботу. Періодично збирайте уламки в мішки і виносите їх відразу в човен для будсміття – тримати такі відходи в під’їзді і біля нього заборонено.

По закінченні очистіть поверхню від сміття і пилу, що залишився, якщо будете укладати нову стяжку.

Процес демонтажу досить простий, але вимагає фізичної витривалості та дотримання запобіжних заходів. Перш ніж приступати до такої роботи, двічі подумайте, чи потрібно знімати стару стяжку, може вона ще придатна до експлуатації.
Якщо хочете прискорити процес ремонту, демонтаж стяжки краще довірити фахівцям.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!