Мокра стяжка підлоги, особливості технології та порядок проведення робіт
Комфортна експлуатація будь-якого приміщення, багато в чому залежить від правильного і якісного облаштування підлоги. Тут важливо практично все – застосовувані технології, використовувані матеріали, дотримання алгоритму здійснення робіт і кваліфікація фахівців. Однією з найбільш поширених і популярних є мокра стяжка підлоги, технологія, яка характеризується своєю простотою і доступністю, а також наявністю цілого низки переваг і недоліків.
Особливості технології
Розглянемо докладніше, що таке мокра стяжка підлоги і які матеріали для її установки необхідні. Даний спосіб вважається класичним, і успішно використовується в промислових масштабах вже протягом багатьох десятиліть. До того ж це найпоширеніший і популярний метод виконання стяжки підлоги в приватному будівництві і при проведенні ремонту, реставрації та реконструкції.
Пристрій мокрої стяжки підлоги передбачає використання таких будматеріалів:
- Цемент;
- Пісок;
- Вода;
- Гідроізоляції;
- Самоклеюча демпферна стрічка;
- Грунтовка і шпаклівка.
- З інструментів знадобляться, бетономішалка (при відносно великих обсягах виконання робіт), лазерний або водяний рівень, валик, кельму, правило, шпатель, рулетка, також будуть потрібні металеві напрямні ( “маяки”).
Роботи по установці мокрій стяжки підлоги виконують поетапно.
- Підготовка основи. Сюди входить видалення сміття, шпаклівка щілин, грунтування, поклейка демпферного стрічки.
- Нанесення розмітки. Виконується із застосуванням рулетки і рівня.
- Гідроізоляція. Для цих цілей може використовуватися рулонний або обмазочная гідроізоляція.
- Установка “маяків”.
- Підготовка розчину. Для цього застосовують бетономішалку або спеціальний міксер і досить велику ємність.
- Заливка. Починають процес, з протилежного від входу стіни. Розчин викладається рівномірними шарами і вирівнюється за допомогою правила.
- Догляд в процесі дозрівання і висихання. В середньому, цей період тривати до 30 діб, і залежить від товщини шару стяжки підлоги – 1 тиждень на кожні 10 мм стяжки, якщо її товщина не перевищує 40 мм. В іншому випадку цей період ще збільшується, з розрахунку 13,5- 2 тижні на кожні додаткові 10 мм.
- Підготовка поверхні для укладання підлогового покриття.
Майстри компанії “Демонтаж”, при виконанні будівельних робіт, застосовують різні види мокрої стяжки підлоги – цементно-піщана (традиційна), бетонна зі спеціальними наповнювачами. самовиравнівающаяся. Завдяки чіткому дотриманню всіх технологічних процесів, а також використанню якісних матеріалів і спеціального обладнання та інструментів, наші клієнти отримують надійну і міцну монолітну стяжку, з відмінними експлуатаційними характеристиками.
Мокра стяжка підлоги плюси і мінуси
Дана технологія, як і будь-яка інша, має свої переваги і недоліки. І при виборі, найбільш підходящого способу влаштування стяжки підлоги, їх обов’язково потрібно враховувати. Розглянемо більш докладно плюси мокрої стяжки підлоги.
- Невисока вартість і доступність будівельних матеріалів, для її облаштування.
- Володіє хорошими показниками вогнестійкості, міцності і вологостійкості.
- Можна виконувати без використання спеціального обладнання.
- Можливість прокладки всіх необхідних комунікацій та інженерних мереж.
Мінуси мокрої стяжки:
- Довгий термін висихання, що істотно сповільнює проведення подальших робіт з укладання фінішного підлогового покриття;
- Дає усадку;
- При влаштуванні в приміщеннях з високими навантаженнями (торгові центри, складські комплекси, виробничі цехи і інші) потрібно армування, за допомогою спеціальної сітки або сталевих прутів;
- З часом може потрiскатися;
- Можна використовувати не у всіх типах будівель;
- Має велику масу.
Майстри компанії«Демонтаж»відмінно знають про всі нюанси різних технологій установки стяжки підлоги, в тому числі і мокрій, і обов’язково враховують їх при виборі оптимального способу, а також проведенні монтажу. В результаті наші клієнти завжди отримують високу якість будівельних робіт за цілком демократичними цінами.
0 комментариев