Матеріали для міжкімнатних перегородок: з чого краще зробити
80% квартир на первинному ринку – студії з вільним плануванням, де нові господарі можуть самі будувати міжкімнатні стіни, з чого краще, на їхню думку, це зробити, і реалізовувати найсміливіші дизайнерські рішення. Багато хто віддає перевагу і зовсім відмовитися від перегородок, використовуючи прийоми зонування, але як показує практика, спальню і робочу зону краще відокремити хоча б частково. Гіпсокартон, газобетон, цегла або дерево – з чого робити міжкімнатні стіни вирішувати тільки вам.
З чого краще робити міжкімнатні стіни: важливі нюанси
Вибрати матеріал міжкімнатних стін – завдання, що вимагає комплексного підходу. Ціна самих плит і блоків з різним складом відрізняється дуже незначно в перерахунку на вартість квадратного метра перегородки, чого не можна сказати про супутні витрати. Важливо заздалегідь вирішити:
- яку обробку ви будете використовувати;
- скільки корисної площі хочете заощадити;
- які приміщення буде розділяти стіна;
- чи готові окремо заплатити за різні типи ізоляції;
- плануєте повісити на стіну важкі полички, шафи, предмети мистецтва або техніку;
- хочете щоб перегородка була неправильної геометричної форми.
Тільки знаючи відповіді на всі ці запитання можна вибирати матеріали зведення міжкімнатних стін. У кожного з них є свої переваги і недоліки, тому перш, ніж прийняти остаточне рішення радимо ретельно зважити всі «за» і «проти».
Популярні матеріали для міжкімнатних перегородок: переваги і недоліки
Асортимент сучасних будівельних магазинів радує власників нерухомості значним списком матеріалів з яких можна будувати стіни.
Міжкімнатні стіни з гіпсокартону
Гіпсокартон – кращий матеріал для міжкімнатних стін по безлічі причин. Усередині конструкцій з нього, які можуть бути товщиною всього 10 см, можна ховати комунікації або прокласти утеплювач. Міжкімнатні стіни з гіпсокартону зводяться швидко, а сам він доступний в декількох варіантах, в тому числі і вологостійкому, який можна використовувати у ванній кімнаті або кухні. Поверхню не потрібно штукатурити для того, щоб вирівняти, а на додаток до всього іншого можна зробити конструкцію будь-якої форми. Єдиний недолік – перегородку легко зламати.
Міжкімнатні стіни з цегли
Цегла — найміцніший варіант з максимальною звукоізоляцією і низькою теплопровідністю. Міжкімнатні стіни з цегли не сприйнятливі до дії вологи і прослужать набагато довше будь-яких інших, а крім того, ви можете надати їм будь-яку форму. При цьому будівництво перегородки займе досить багато часу, а після нього буде потрібно прибрати значну кількість будівельного сміття.
Дерев’яні міжкімнатні стіни
Дерево — екологічно чистий матеріал доступний в різних різновидах. Легкі дерев’яні міжкімнатні стіни з бруса можна побудувати не тільки в приватному будинку, а й в квартирі. Вони будуть міцними і не вимагають додаткової обробки, але при цьому чутливі до вологи. Міжкімнатні стіни з дерева досить складні в монтажі, але стануть відмінним доповненням до інтер’єру у відповідному стилі.
Міжкімнатні стіни з піноблоків
Пiноблок – сучасний матеріал, який добре зберігає тепло і не пропускає звук. Міжкімнатні стіни з піноблоків не так міцні як цегляні, тому не варто навантажувати їх вагою понад 20 кг, але набагато простіше в укладанні. Другий недолік – висока вологовбирання. Хоча їх і не рекомендується використовувати для ванни, вони відмінно доповнять вітальню, тим більше що блокам можна надавати форму на свій розсуд, створювати арки і декоративні отвори.
Міжкімнатнi стіни з газобетону
Різні різновиди матеріалу, виготовлені з застиглого цементного розчину з додаванням алюмінієвої пудри і різних модифікаторів, застосовуються в якості утеплювача або споруди зовнішніх і внутрішніх перегородок. Міжкімнатна стіна з газобетону забезпечує чудове збереження тепла і звукоізоляцію. Перегородки виходять легкими і просто обробляються. Міжкімнатні стіни з газоблоку – економічно вигідне рішення, але цього матеріалу властиво вбирати вологу, а його поверхня вимагає попередньої обробки перед подальшої обробкою. Крім того, міжкімнатні стіни з газобетонних блоків виходять досить широкими і при цьому крихкими.
Перегородки з керамзиту
Керамзитобетон – поєднання переваг цегли і піноблоків. Перегородки з керамзиту дуже міцні, але легкі, зберігають тепло і не пропускають звук. Головні труднощі в тому, щоб зробити міжкімнатні стіни з керамзитобетонних блоків – невеликий вибір розмірів і, як наслідок, трудомісткий монтаж.
Міжкімнатнi стіни з плит
Пазогребневі блоки – міжкімнатні стіна з гіпсових плит товщиною 8-10 см, дуже просто зводиться, завдяки пазів в торцях. Блоки з гладкою поверхнею не потребують оштукатурювання, а матеріал, з якого вони виготовлені пожежобезпечний – висока температура плавлення і слабке виділення диму. Стіни міжкімнатні з пазогребневих плит обійдуться недорого, але так як блоки пустотілі, то закріплювати на них важкі конструкції не можна, а рівень шумоізоляції перегородки досить низький.
З чого зробити міжкімнатну стіну в квартирі та будинку: альтернативні рішення
З усього вищесказаного можна зробити висновок, що, якщо говорити про міжкімнатні стіни в квартирі, з чого краще їх зробити залежить в першу чергу від типу приміщень, з якими вони будуть сусідами. Для ванни ідеально підійде цегла, для кабінету або вітальні можна сміливо використовувати гіпсокартонні конструкції, а ось дитячу кімнату краще відокремлювати блоками з керамзиту або гіпсовими плитами. Важливо розуміти, що будь-який матеріал в теорії можна застосовувати всюди, якщо подбати про гідроізоляцію і поліпшення інших властивостей, але це в свою чергу призведе до збільшення бюджету на ремонт.
Складність роботи з вподобаним матеріалом – ще один важливий момент впливає на вибір оптимального варіанта. З одного боку, зведення міжкімнатних стін з будь-якого з них у фахових будівельників не займе багато часу. З іншого, рекомендуємо ретельно вивчити теорію технології самостійно, щоб вибрати дійсно досвідчених майстрів. До того ж передоручаючи ремонт фахівцям ви не тільки звільняєте себе від турбот, але й отримуєте від них гарантію на проведені роботи.
Міжкімнатні стіни в будинку зовсім не зобов’язанi бути з того ж матеріалу, що і зовнішні. Якщо ви живете в стандартній панельній багатоповерхівці можна сміливо використовувати будь-який з перерахованих вище варіантів і більш того подумати про розсувнi перегородки, наприклад, з оргскла, полімерних панелей або фанери і навіть дзеркал, щоб візуально полегшити приміщення і зробити його просторіше!
Якщо говорити про міжкімнатні перегородки в приватному будинку, то їх тип зазвичай продумується на етапі будівництва. Найчастіше використовується той же матеріал, що і для зовнішніх стін, особливо якщо мова йде про дерево, цеглу або будь-який тип блоків. Крім того, якщо ви ще не вирішили з чого хочете зробити внутрішні перегородки, можна і зовсім частково відмовитися від них використовуючи в якості опорних точок колони. Таке рішення дозволяє в майбутньому зробити міжкімнатні стіни в приватному будинку з чого завгодно.
0 комментариев