Копка траншеї екскаватором або риття вручну, що вибрати
Підготовка майданчика під будівництво будинків і будівель починається з підготовчих земляних робіт. Також вони потрібні при прокладці комунікацій і облагороджування ділянки. При цьому копка траншеї екскаватором або риття вручну, є одним з ключовими етапів.
Багато власників земельних ділянок, прийнявши рішення про проведення таких робіт, не можуть спочатку визначитися, який варіант краще вибрати. У цій статті, ми постараємося розібратися в плюсах і мінусах кожного із способів і визначити в яких випадках вигідніше риття траншеї екскаватором, а коли вручну або за допомогою бару-траншеєкопача.
Як швидко викопати траншею
Багато хто до цих пір помилково вважають, що риття траншей вручну обійдеться набагато дешевше, ніж спецтехнікою. Насправді це зовсім не так. Такий варіант є найбільш неефективним і трудомістким, і крім цього, може зайняти досить багато часу. До того ж на вартість ручної праці безпосередньо впливає стан грунту. Ручну працю при копанні траншей рекомендується використовувати тільки в тих випадках, коли немає можливості застосовувати міні-екскаватор або бур-траншеєкопач, а також якщо обсяги робіт невеликі, а найближча організація, де можна орендувати будівельну техніку знаходиться досить далеко або немає можливості для її під’їзду.
Розглядаючи, як правильно копати траншею вручну, то слід відразу зазначити, що стосується економічної вигоди, то різниця буде несуттєвою, і то це в тому випадку, якщо роботи будуть виконуватися безпосередньо власником ділянки або членами його сім’ї. Якщо ж для цього, наймати бригаду будівельників або різноробочих, то істотно заощадити не вийде. Це пояснюється тим, що розцінки на земляні роботи досить високі, особливо якщо врахувати, що це ручна праця. Крім цього, на вартість робіт впливають такі чинники:
- Обсяг робіт;
- Складність форм;
- Глибина траншеї;
- Стан грунту;
- Необхідність вивозити грунт з ділянки;
- Кількість робочих;
- Пора року.
Якщо врахувати всі перераховані вище фактори, то копка траншеї екскаватором, найчастіше виявляється набагато вигіднішою, особливо при великих обсягах робіт. Іншими перевагами такого варіанту є:
- Можливість проведення робіт в будь-який час року;
- Висока швидкість;
- Комплексний підхід.
Тут є ще один важливий момент – копка траншеї екскаватором або інший спецтехнікою виконується досить швидко і акуратно, але за умови, що вона буде підібрана правильно. Для цього необхідно враховувати наступні фактори – обсяг роботи, глибина і ширина траншеї, призначення. Наприклад, якщо на будмайданчику немає можливості застосовувати стандартну будівельну техніку, то сюди можна доставити міні-екскаватор або бур-траншеєкопач. Використання міні-техніки може і займе трохи більше часу, зате вона відрізняється своєю мобільністю, легкістю й універсальністю, плюс можливість встановлювати ковші різних розмірів, в залежності від призначення, необхідних розмірів траншеї і особливостей ділянки.
Однiєю з головних умов для ефективного використання такої техніки для копки траншей і котлованів є наявність під’їзних доріг і можливість безпечної роботи на будівельному майданчику.
Як правильно копати траншею екскаватором
Даний процес має ряд важливих особливостей і аспектів, знання і дотримання яких, дозволить впоратися з роботою в оптимальні терміни та з мінімальними витратами пального. Для цього потрібно знати, як правильно копати траншею на екскаваторі і дотримуватися цих нескладних правил:
- Будівельний майданчик повиннен бути ретельно вирівняний і підготовлений;
- Не зачерпувати землю під час руху;
- Не допускати пробуксовування;
- Розташовувати ківш під прямим кутом до поверхні землі;
- Чи не заглиблювати в грунт крайні зубці, щоб мінімізувати вплив скручувальних сил;
- Починати проникнення в грунт після повного закінчення повороту платформи;
- Працювати слід в найбільш економічному режимі, без поспіху;
- Техніка повинна розташовуватися на рівному майданчику, під час всього процесу;
- Кожен наступний хід робіт повинен бути заздалегідь спланований;
- Обладнання, що використовується завжди має бути в робочому стані;
- Підтримка будмайданчика в чистоті;
- Дотримання будівельних норм і техніки безпеки.
Тепер розглянемо, як викопати вузьку глибоку траншею для прокладки труб або інженерних мереж. Найпростіше це зробити можна використовуючи спеціальну техніку. Залежно від глибини траншеї та її ширини можна використовувати міні-екскаватор, грунторез або спеціальну фрезу. У першому випадку, можна викопати канаву глибиною до 2,5 метрів і шириною від 30 см, у другому випадку, від 20 см в ширину і до 2-х метрів в глибину, а в третьому до 1-го метра і 10-15 см . Вручну такі траншеї викопати дуже проблематично. Швидше за все доведеться робити більш широкі траншеї, а це значить і набагато більший обсяг земляних робіт. Тому і тут оптимальним рішенням буде використання малогабаритної будівельної техніки.
Існує не так вже й багато способів, як викопати вузьку траншею, використовую ручну працю. Але практично всі вони підходять тільки для не дуже глибоких ровів – до 1-1,5 метрів. Це і стандартне риття лопатою, і використання бензопили, буріння і деяких інших.
У цій статті ми розглянули різні способи як викопати траншею вручну і з застосуванням екскаватора, грунтореза та іншої техніки, і порівняли плюси і мінуси кожного з цих методів. Який спосіб вибирати в конкретних умовах, вибір звичайно за власником ділянки і забудовником.
Якщо потрібна кваліфікована допомога у виборі найбільш відповідного варіанту, а також підборі будівельної техніки, з урахуванням передбачуваних обсягів робіт і особливих умов їх проведення, то звертайтеся до консультантів нашої компанії. Вони допоможуть зробити попередній розрахунок вартості проведених робіт, а також порадять, як все організувати, щоб весь процес риття траншей і котлованів проходив в оптимальні терміни і на максимально вигідних для клієнта умовах, з дотриманням всіх будівельних норм і правил техніки безпеки.
0 комментариев