Як замінити стояк водопостачання в квартирі
При тривалій експлуатації система водопостачання зношується, приводячи власника квартири до необхідності ремонту. Щоб уникнути виходу системи з ладу і масових протікань доводиться міняти стояки. У цій статті пояснимо, як і за допомогою яких матеріалів проводяться ці сантехнічні роботи та назвемо причини виходу системи водопостачання з ладу.
Чому доводиться міняти стояк?
Найпоширенішою підставою для заміни – протiкання. Це означає, що труба віджила свій термін експлуатації і може в будь-який момент прорвати, що призведе до великого затоплення вашої власної та сусідської квартири в лічені години. Такий результат принесе не тільки моральний дискомфорт власнику житла, але і виллється в додаткові витрати при компенсації збитку.
Друга причина – капітальний ремонт санвузла. Заміна старих труб на нову надійну конструкцію дозволить кардинально змінити інтер’єр і позбутися від поганих думок про потоп в свою відсутність.
Третя причина – заміна стояка водопостачання по закінченню терміна придатності системи. Навіть якщо труби на вигляд в порядку, то ймовірність виникнення протікань або пориву збільшується.
Четверта причина – корозія металоконструкції. У старих будівлях використовуються чавунні або оцинковані труби. Під впливом води вони з часом починають іржавіти, і метал стоншується. Корозія швидше розвивається у стояків з гарячою водою, ніж з холодною.
Якщо система подачі води захована в стіну, то труби рекомендується міняти і при проведенні капітального ремонту бо по закінченню обробки до труб дістатися буде нелегко.
Процес заміни стояків
Уточнимо, що на даний момент в квартирах встановлюються металопластикові та поліпропіленові труби для стояків з гарячою і холодною водою відповідно. Переваги ПП (поліпропілену):
- не схильні до корозії;
- хімічно стійкі, тобто практично не вступають в реакцію з шкідливими елементами;
- стійкі до морозу і перепадів температур в цілому, можуть значно звужуватися і розширюватися без втрат експлуатаційних характеристик;
- стійкі до забруднення і утворення нальоту за рахунок практично повної гладкості внутрішньої поверхні. За рахунок цього забруднення на ній скупчуються і не засмічують трубу;
- не є провідниками для електрики;
- не вимагають додаткового обслуговування, легко монтуються;
- екологічні і не створюють шум.
При цьому лінійне розширення у ПП більше ніж у металопластикових труб – 2,5 мм на метр погонний. За рахунок цього при перекачуванні гарячої води труба може стати хвилеподібною, що зіпсує вигляд, а максимальна експлуатаційна температура води становить не вбiльше 70 градусів.
Поговоримо про переваги використання МП (металопластику) для заміни стояків водопостачання в квартирі:
- збільшена максимальна температура води при експлуатації в порівнянні з ПП;
- шумоізоляція;
- мала теплопровідність;
- повний опір корозії і відсутність відкладень;
- спрощена схема монтажу в порівнянні з поліпропіленовими виробами;
- мінімальна кількість з’єднань;
- мінімальне лінійне розширення (0,02 мм).
Головний недолік МП – вартість, яка в 1,5-2 рази вище ніж у ПП. При обмеженому бюджеті краще скористатися поліпропіленовими трубами.
Основні етапи заміни
- Проектування нової системи трубопроводу з прив’язкою до загальних стоякiв.
- Відключення води може призвести тільки співробітник комунальних служб інакше є ймовірність отримати штраф. Попередньо потрібно домовитися з сусідами знизу і зверху, щоб була можливість також замінити проміжні частини.
- Демонтаж старих труб шляхом зрізу болгаркою і вилучення їх з перекриття. У разі відмови сусідів на доступ до їх санвузлу на час ремонтних робіт, працювати з пошкодженими ділянками доведеться від підлоги і до стелі.
- Установка нового трубопроводу і перевірка системи. Для установки поліпропілену знадобиться паяльник, яким будуть скріплюватися елементи при нагріванні. Якщо недодержати або перетримати, то скріплення і просвіт може звузитися, що загрожує непередбаченим ситуаціям. Для закріплення металопластика знадобляться лише прес-кліщі для затиску і фітинги.
- Підключення трубопроводу до загальної будинкової системи.
Встановлення МП труб під силу навіть новачкові тоді як при монтажі ПП труб потрібно використовувати паяльник.
Якщо ви не зовсім розумієте як ваш водопровід працює, то відповідь на питання – хто повинен міняти стояки в квартирі у вас вже є.
Таку роботу краще доручити кваліфікованим фахівцям, вони зроблять заміну швидше вас.
При переплануванні і перенесеннi стояка не вийде найняти співробітників приватної фірми через дозвіл на проведення таких маніпуляцій. Точніше без дозволу.
Встановлювати самостійно або викликати сантехніка?
Серед ваших друзів можливо є знайомий з достатньою кваліфікацією для встановлення нових стояків. Хоча без комунальників тут не обійдешся, ви зможете заощадити на роботі. Але заміна стояків водопостачання в квартирі відповідальна справа і досвідченість фахівця тільки допоможе зробити якісну роботу.
Навіть просто при покупці комплектуючих сума може вийти значна. У такому випадку може бути абсолютно не рентабельно наймати людину зовні. Тоді можна спробувати самостійно. Але якщо відразу не розумієте, що робити, краще не ризикувати зовсім.
Заміна стояків проводиться зазвичай в будні дні, в денний час, щоб якомога менше сусідів були присутнiми у будинку і не відчували при цьому дискомфорт. Без розуміння і знань навряд чи ви впораєтеся за пару годин. Та й буде прикро зрозуміти, що вся конструкція не витримує тиск і погрожує впасти в будь-який момент. У цій ситуації доведеться вже судорожно шукати номер сантехніка. Тому радимо залишити ці спроби героїзму і звернутися в приватну компанію для найму фахівця, який гарантовано встановить не тільки водопостачання через нові труби, але і зробить це швидко і дасть гарантію на свою працю.
0 комментариев