Головна » Статті » Як узаконити реконструкцію будинку

Як узаконити реконструкцію будинку

Реконструкція дає можливість підвищити комфорт в межах власного житла. Суть цього процесу лежить в зміні існуючої споруди, поліпшення її будівельних характеристик. Це актуально для старих багатоквартирних будинків, побудованих ще в епоху СРСР. Однак, ніщо не заважає провести реконструкцію будівель побудованих в більш пізній час, якщо є бажання.
Не всі знайомі з поняттям реконструкції. Нижче ми пояснимо що це, який процес оформлення, які документи потрібні власнику, як узаконити реконструкцію і навіщо взагалі це потрібно робити.

Що таке реконструкція?

Це зміна існуючої конструкції будинку з метою розширити, доповнити існуючий простір. В кінцевому випадку, будинок може повністю перетвориться – з’являться або зникнуть нові поверхи, додадуться прибудови або господарські споруди. Варіантів багато, але зміни точно буде видно.
Для реконструкції приватного будинку потрібен дозвіл на будівництво, якщо планується змінюватися його площа. Дозвіл потрібно щоразу коли ви збираєтеся міняти технічні характеристики свого житла:

  • поверховість;
  • загальна площа;
  • висота стель;
  • висота від підлоги до віконного отвору;
  • кількість, розмір вікон;
  • матеріал віконних рам.

Що входить в реконструкцію приватного будинку?

Для початку доведеться зібрати деяку кількість паперів, що в загальному нагадує процес оформлення нового об’єкта будівництва. Для площі до 500 м2 потрібно:

  • топографічна зйомка;
  • розробка ескізу будівництва;
  • отримання будівельного паспорта;
  • повідомлення про початок будівництва;
  • реєстрація декларації про початок робіт і про те, що об’єкт готовий до експлуатації;
  • реєстрація права власності на будинок.

Ситуація з будівлями більше 500 м2 відрізняється і документи там доведеться збирати дещо інші.

Необхідні документи

Власнику потрібно надати наступні документи:

  • паспорта, ІПН для всіх хто володіє будинком;
  • документи права власності на будинок і землю;
  • тех. паспорт (якщо був до реконструкції).

Якщо у житла багато співвласників, то від усіх них потрібно отримати дозвіл на реконструкцію. Можливо ви зіткнетеся з проблемою, що одного із співвласників немає в країні. В такому випадку, питання буде вирішуватися в судовому порядку. Те ж саме підходить для оскарження рішення (якщо хтось проти коригувань).

З чого почати?

До планування змін необхідно провести інженерне обстеження всіх несучих конструкцій будинку. Це дозволить зрозуміти в якому стані знаходяться стіни, колони, сходи, фундамент та інші елементи споруди.
При створенні нового проекту врахуйте все планове навантаження і зіставте з поточною несучою здатністю.
Вибирати слід тільки фахівців, у яких є сертифікат, який офіційно дозволяє їм займатися такими роботами.

Як узаконити реконструкцію приватного будинку?

Ви напевно помічали як багато прибудов з’явилося у житлових квартир в багатоповерхових будинках за останні роки? Далеко не всі люди робили реконструкцію законним шляхом бо треба збирати всякі папірці, бігати по держ. установам. Цього мало хто хоче. Але наслідки невиконання законів загрожують неприємними наслідками. Туди входять:

  • штраф від 50-ти неоподатковуваних мінімумів доходів;
  • заборона на здачу в оренду, обмін, дарування, продаж, передачу у спадок;
  • не можна буде закласти квартиру, будинок.

Незаконні дії швидко розкриваються при тех. інвентаризації та розробці тех. паспорта. Радимо не підставлятися і обговорити рішення вашої проблеми з фахівцями по телефону або завітавши до офісу (якщо філія підрядника має представництво у вашому місті).

Чи потрібна вам реконструкція насправді?

Ця процедура коштує дорого, і ціна розраховується індивідуально. Але питання в тому, що буде краще для вас? – знести старий будинок і побудувати новий або капітально оновити нинішнє житло?
Коли мова йде про старий будинок з прогнилим фундаментом і кволими стінами, тут думати нема чого – легше знести його і побудувати новий будинок із сучасних, стійких і довговічних матеріалів.
Якщо стан будинку після інженерного дослідження виявляється задовільним, то варто задуматися про розширення житлоплощі без її знесення. З’являться ідеї, які спеціально для вас намалює дизайнер і ви зможете вже вибрати з готових рішень одне вподобане.
Реконструкція займає багато місяців (від 3-х і більше) так як проводяться капітальні роботи по зміцненню і заміні несучих конструкцій. Ви можете змінити зовнішній вигляд свого лігва за допомогою цегельної кладки й інших елементів дизайну фасаду.

Компанії, що продають послуги реконструкції проведуть аналіз будівлі, складуть план робіт, покажуть ескіз результату, поділяться цінними порадами. Ну а вирішувати як далі буде тільки вам!

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!