Головна » Статті » Як шпаклювати укоси на вікнах

Як шпаклювати укоси на вікнах

При установці нових вікон або їх заміні доводиться відновлювати зовнішній вигляд укосів. З наявністю відколів та інших нерівностей доведеться шпаклювати укоси, щоб відновити їх зовнішній вигляд. Це можна виконати найнявши майстра або самостійно: розберемося як правильно зробити шпаклівку і в яких випадках потрібно її застосовувати.

Підготовчі роботи

Шпаклівка потрібна для підготовки поверхні для фінішної обробки.Незалежно від того чи робите ви повноцінний ремонт або просто зважилися поміняти віконні блоки, шпаклювати можна тільки при виконанні наступних умов:

  • вибравши відповідний матеріал для шпаклівки (готові і сухі суміші);
  • підготувавши поверхню;
  • створивши придатні для роботи умови.

Вибираємо матеріал

Суміш потрібно вибирати грунтуючись на масштабах робіт і місці нанесення. У будівельному магазині ви зіткнетеся з широким асортиментом вирівнювальних сумішей. Основна відмінність в складах: для фасадної обробки використовуються більш стійкі до навколишніх умов (стійкість до вологи і морозів) суміші шпаклівок.
Якщо потрібно вирівняти внутрішні укоси, зверніть увагу на умови всередині приміщення. У місцях з підвищеною вологістю потрібно використовувати розчини тільки на основі цементу або полімерів. Якщо в приміщенні сухо, то підійдуть вапняно-гіпсові і просто гіпсові суміші.
Є універсальні суміші: вони підійдуть для нанесення товстого шару матеріалу. Якщо в магазині відсутній такий товар, то можна перекрити поверхню стартовою і фінішною сумішшю.

Основне завдання шпаклівки укосів – вирівняти незначні запалість на поверхні. Якщо укіс доводиться формувати з нуля, то, однозначно, основна частина шару буде штукатурка, а потім вже можна вирівнювати шпаклюванням.

Якщо на поверхні присутні тільки дрібні шорсткості, то застосування однієї тільки фінішної суміші буде досить.

Готуємо поверхню

Перед початком процесу потрібно ретельно вичистити поверхню укосів. Стару фарбу, монтажну піну і відшаровуються фрагменти штукатурки необхідно зачистити і змести накопичений пил. При заміні віконного блоку потрібно зрізати трохи глибше рівня рами всю зайву монтажну піну. Тоді з’явиться місце для герметика, яким можна обробити зрізані частини, щоб уберегти їх від вологи. Якщо в піну потрапить конденсат, рівень теплоізоляції погіршиться.
Проводити заходи буде легше якщо вже встановлене підвіконня. В ході роботи буде можливість закрити стики між рамою і підвіконням.
Після того як позбавилися від старої обробки потрібно закрити раму і підвіконня, щоб вони залишилися чистими. На раму можна наклеїти малярську стрічку, а підвіконня щільно вкрити плівкою.

Щоб шар шпаклівки не обсипався сам по собі, поверхню потрібно загрунтувати. Грунтовки потрібно використовувати зовсім трохи, але вона допоможе захиститися від появи цвілі і грибків, поліпшить зчеплення основної поверхні з шаром шпаклівки.
Приступати до її нанесення бажано відразу після висихання грунту.

Технологія

Перейдемо до того, як зробити рівні укоси на вікнах.
Порядок дій залежить від уже наявних дефектів поверхні. Якщо робити з нуля, потрібно штукатурити. Накидаючи штукатурку на стіну формуємо основний шар, Кожен шар наноситься після підсихання попереднього, щоб під своєю вагою штукатурка не сповзала вниз. Останній шар наносять широким шпателем.

Якщо штукатурка вже є, то згладжуємо поверхню фінішною шпаклівкою. Як після штукатурення, так і після шпаклювання потрібно наносити грунтовки для адгезії з подальшими будівельними матеріалами.

Якщо є значні нерівності, то доведеться заповнити відсутню частину стартовою сумішшю. Її шар може варіюватися від 3 до 20 міліметрів.

При нанесенні декількох шарів шпаклівки потрібно чекати висихання попереднього шару. Не наносіть більше 5-6 мм за один раз. Необхідна температура, щоб шпаклювати укоси на вікнах всередині повинна бути не менше +5 градусів. Як і при інших видах будівельних робіт, для зміцнення товстого шару шпаклівки варто використовувати арміровочну склосітку або пластиковий аналог.

Найчастіше, доводиться значно вирівнювати скошені кути. Для цього потрібно вирізати шматки куточків по висоті тієї частини, яку треба вирівняти. При нанесеному розчині потрібно втиснути куточки всередину розчину і виставити орієнтуючись на будівельний рівень.

Коли все остаточно висохне, беріть широкий шпатель і під невеликим кутом наносите фінішний розчин, рухаючись від верху вікна до підвіконня. Залишки розчину знімайте поперечним рухом.

Після закінчення роботи, доведеться відшліфувати поверхню шкіркою. Таким чином, вийде згладити напливи і маленькі нерівності поверхні. Зверху нанесіть тонкий шар фінішної шпаклівки і знову після висихання відшліфуйте останній шар.

Все, поверхня готова до фарбування.

В підсумку

Укоси можна крім штукатурення ще сформувати з пластикових панелей. Такий варіант дозволяє сформувати відразу рівні й акуратні укоси. Але інші частини обробки і вирівнювання залишаються ідентичними. З тим яку шпаклівку вибрати для укосів і як все далі зробити вище вже розібралися.

Шпаклювати не складно, з цим може впоратися навіть людина з мінімальним досвідом в будівельних роботах. Але самому не завжди краще. Для рівного результату і правильної зчіпки краще найняти фахівця, який знає весь процес від А до Я. Досвідчений майстер швидко впорається з роботою, а результат буде триматися роками.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!