Як зробити затірку швів плитки
Після укладання плитки залишається заключний етап: затирка швів. Процес досить легкий і виконати його зможе навіть непрофесіонал, потрібно тільки слідувати технологічним процесом. Подивимося, що потрібно робити, щоб затирка швів на плитці вийшла акуратною і забезпечила всі захисні функції.
Як підібрати затирку для плитки?
До того як з’явилися спеціалізовані склади, в ремонті використовувалася звичайна суміш з цементу і піску. Сучасні склади використовуються не тільки для декору, але і здатні захистити простір між плитковими частинами від цвілі, грибків і розвитку інших хвороботворних бактерій.
У будівельних магазинах на вибір надані епоксидна і цементна затирки. Кожна має свої переваги і недоліки. Поговоримо про них докладніше.
Цементна
У цьому виді затераючим елементом є цемент. Використовувати її можна як для внутрішніх, так і для фасадних робіт. У складі суміші також будуть присутні пластифікатори і мікрокальціти, які надають еластичність, і підвищують міцність матеріалу.
Переваги:
- розводити наповнювач можна не тільки водою, але латексом. У випадку з останнім підвищується вологостійкість матеріалу;
- легко наносити на поверхню і змивати з поверхні плитки після неакуратного мазка;
- шви застигають нешвидко, є час на виправлення власних недоліків;
- можна видалити зі швів і зробити роботу знову.
Недоліки:
- сама по собі практично не захищає від утворення цвілі;
- кришиться і жовтить;
- обмежена колірна гама;
- вбирає вологу;
- мити потрібно тільки спеціалізованими засобами.
Епоксидна
Складається з кольорової пасти і затверджувача. Довгий термін служби обумовлений наявністю хімічних складових.
Переваги:
- повна стійкість до води, вологи;
- підходить для обробки широких швів;
- багата кольорова палітра;
- шви з часом не втрачають свій вигляд;
- легка в догляді;
- підходить для дерев’яної та металевої плитки.
Недоліки:
- вартість вище ніж у аналога на основі цементу; </ li>
- якщо затерти шви на плитці неакуратно, то доведеться збивати весь матеріал і саму плитку і починати процес заново; </ li>
- складно наноситься.
Епоксидний наповнювач може прослужити 20 і більше років, він не вбирає вологу. Якщо приміщення сухе буде легше і дешевше використовувати цементну затирку (більшість майстрів працює саме з цим видом матеріалу).
Рекомендації по вибору кольору
Вибираючи колір необхідно орієнтуватися на робочу поверхню (підлога, стеля, стіни) і на колір самого облицювання.
Для підлогового покриття беріть суміш на 2 тони світліше або темніше. З огляду на той факт, що на підлозі зазвичай збирається велика частина бруду і пилу є сенс брати відтінок темніше особливо якщо і плитка сама темна.
Якщо збираєтеся обробляти плитку на стіні, то беріть на тон світліше основного покриття. Або в однаковий тон.
Якщо використовується кілька кольорів плитки, то орієнтуються на найсвітлішу.
Як зробити затирку швів плитки власноруч?
Для затирки вам знадобиться посидючість, час і такі інструменти:
- сухий наповнювач або готова паста;
- будівельний міксер, якщо його немає підійде дриль з насадкою;
- малярська кисть;
- затиральна терка;
- гумові шпателі;
- губка, ніж;
- ємність з чистою водою;
- рукавички, маска в разі роботи з епоксидною затиркою.
На перший раз краще не морочити голову з розведенням суміші і взяти готову пасту. Якщо не вийшло підібрати потрібний колір, то змішувати доведеться самому. Приготування можна знайти на упаковці. Затвердіння у сумішей відбувається швидко (від півгодини до 2-х годин) тому розводити затирку потрібно невеликими порціями.
Наступним етапом підготуємо поверхню для нанесення суміші. Кахель повинен сісти, а значить потрібно почекати хоча б добу (часто цілий тиждень) після укладання плитки. Потім шви очищають від сміття пензликом і знімають всi хрестики. Шви також очищаються від надлишків клею (напливи можна зрізати гострим ножем).
Технологія заповнення швів залежить від способу нанесення наповнювача: горизонтальний або вертикальний. Але є і загальні правила:
- шпателем з сумішшю заповнюють шви горизонтальними рухами;
- розрівнювання робиться гумовим шпателем. Не можна залишати порожнечі;
- працювати потрібно на поверхні не більше 1-2 мм, щоб матеріал не встиг висохнути;
- після того як закінчите робити затирку на плитці, використовуйте м’яку тканину або губку щоб поперечними рухами розгладити шви;
- під час розгладження додатково заповнюють знайдені порожнечі затиркою.
Поради і нюанси
Перед початком роботи поверхню потрібно змочити для роботи із цементною основою і повністю просушити для роботи з епоксидною. Змочування покращує зв’язку суміші з поверхнею.
Починають роботи з найвиднішого кута і просуваються від низу до верху, а залишки прибираються губкою.
Рівень затирки зазвичай проходить трохи нижче рівня кахлю. Перевірити наявність пустот всередині шва можна шпателем – він не повинен входити в зазор.
Кутову частину частіше за все не замазують цементним наповнювачем, використовується або силікон або епоксидка, так як цемент може дати тріщину в такому місці. Через важкодоступність місця працюють найчастіше просто пальцем, по-іншому утрамбувати пасту або не вийде взагалі або з працею.
Робота з безшовною плиткою, як і будь-який інша передбачає наявність швів, але дуже дрібних – 0,5-1,5 мм. Поверхню плитки змочують і рясним шаром наносять затирку. Складність полягає в тому, що після усадки може утворитися борозна, яка буде кидатися в очі.
На закінчення
Коли закінчите процес нанесення матеріалу, потрібно буде змити затирку з плитки. Робити це потрібно через півгодини або відразу (для епоксидної пасти) і ще раз на наступний день. Робити це потрібно змоченою губкою, а через день полірувати ганчіркою і додатково обробити герметиком.
Як видно процес не складний, але для тих, хто буде займатися цим перший раз краще потренуватися на маленькій ділянці перед тим як обробляти поверхню кухні, ванної, передпокою. Якщо все правильно зробите, то шви приховають нерівності покладеної плитки і додадуть декору особливу родзинку.
Дотримуючись наших порад у вас вийде зробити затирку легко і просто.
0 комментариев