Головна » Статті » Як зробити ремонт балкону: покрокові роботи

Як зробити ремонт балкону: покрокові роботи

Балкон, як правило, служить як сміттєзвалище непотрібних речей або зберігання того, що не влізло в квартиру. Лише мала частина використовує його як додаткове функціональне місце для життя. Найчастіше так відбувається тому що балкон – найхолодніше місце, а іноді і деталь, що псує фасад всього будинку. Щоб перетворити цю площу на додаткові квадратні метри, просто утеплення не допоможе. А які ремонтні роботи доведеться провести опишемо далі.
Як зробити капітальний ремонт на балконі?
Дивлячись на красиві картинки, здається, що перетворити простір дуже складно і вартує чималих грошей. Але гарний ремонт із реновацією за бажання можна виконати самостійно. А що робити якщо у вас у розпорядженні старий, незасклений балкон, на який страшно ставати ногами?

У такому разі потрібно замислитися над капітальним ремонтом, в якому ви все зробите з нуля. І в першу чергу знадобиться план, де ви повністю зможете зобразити кінцевий результат, всі кроки щодо виконання ремонту, матеріали та послідовність дій.

Етап 1: ремонт плити

Перед будь-якими подальшими роботами потрібно убезпечити бетонну основу під ногами. Уважно огляньте плиту, якщо видимих пошкоджень немає, можна сміливо планувати стяжку.

При помітних ушкодженнях стяжку доведеться армувати, а потім ще й виконати залізнення для зміцнення бетонного покриття. Додатково зміцнити підтримку балконної плити можна підкосами, які монтуються на болти.

Все це можливе лише у разі добре збереженої основи. Якщо йдеться про аварійну конструкцію, то самостійно її відновити не вдасться.

Етап 2: парапет та утеплення

Тут також потрібно дивитися на ситуацію. Якщо викладаєте нову перегородку, матеріал не повинен сильно обтяжувати конструкцію. Для цієї мети підійде піноблок, який також позбавить вас необхідності утеплення балкона.

Найчастіше зустрічаються парапети з металу та бетону. Металеві присутні у всіх будинках, збудованих ще за СРСР. У разі блокової структури для зміцнення використовується армуюча сітка, для металевих аналогів – демонтаж під нову конструкцію або зміцнення старої також металевим каркасом.

Етап 3: скління та утеплення

Після зміцнення парапету слід перейти до скління. Оскільки балкон виходить відразу на вулицю, краще віддати перевагу двом або трикамерним ПВХ-конструкціям. Вони набагато краще тримають тепло на відміну від холодних, однокамерних вікон, стійкі до морозу і герметичні. Хоча на металевий парапет через вже велику його вагу та навантаження варто встановлювати алюмінієві, однокамерні вікна. Вони набагато легші.

Тепер подумаємо, як зробити ремонт всередині балкону із утепленням?

Без цього ви не зможете взимку довго перебувати ні на балконі, ні на лоджії. Утеплювати потрібно підлогу та стіни. Для підлоги підійде пінополістирол. Перед процедурою необхідно провести гідроізоляцію підлоги, щоб убезпечити дерево від впливу на нього вологи.

Плити пінопласту клеяться або встановлюються між дерев’яними брусами. Усі стики для герметичності заповнюються монтажною піною. Зверху укладається фанера, а потім вже фінішне покриття. Той самий матеріал можна використовувати і для утеплення стін, стелі. У цьому випадку листи укладаються в дерев’яне решетування, а шви також заливаються монтажною піною. Перед встановленням дерево потрібно обробити антисептиком.

Для утеплення також використовується пiноплекс, його характеристики міцності у кілька разів перевершують пінопласт. А якщо наважилися утеплити мінеральною ватою, то обов’язково використовуйте гідроізоляційний матеріал, щоб нівелювати появу бактерій через її гігроскопічність.

Етап 4: підведення комунікацій та облаштування теплої підлоги

На етапі прокладання утеплювача також проводиться електрика для розеток та освітлення. Погодьтеся, приємно мати можливість увімкнути світло на балконі замість того, щоб шукати потрібні речі у темряві.

При ремонті балкона може постати питання “теплої” підлоги. Монтаж опалювальної системи в цьому випадку не дуже відрізняється від звичайної кімнати в квартирі. На сьогодні є ще один варіант обігріву – “інфрачервона” тепла підлога. Її перевага в тому, що не потрібно заливати стяжку, а встановлювати в умовах тісного простору не так важко, ніж звичні аналоги. На такий варіант можна одразу монтувати фінішне покриття (лінолеум, ламінат).

Етап 5: внутрішнє оздоблення

Це передостанній етап обробки, при якому потрібно підібрати чим ви обшиватимете стіни. Для цього можна використовувати ПВХ та МДФ-панелі, гіпсокартон, ОСП під фарбування та вагонку. Остання добре виглядає і екологічна за умови використання натурального дерева.

Вагонка – вузькі дошки, які щільно підігнані одна до одної. Першу дошку монтують за рівнем. Далі дошки кріплять в пази один до одного і закріплюють на латах цвяхами (або саморізами). Взагалі, всі перелічені матеріали можуть створити приємний вигляд і досить легко встановлюються.

На підлогу стелиться лінолеум чи ламінат, плитка чи дошки. Тут ви самі вибираєте відповідні комбінації матеріалів. Стелю можна побілити, обшити панелями або вагонкою, зробити натяжною або навісною.

При обшивці натуральними та штучними панелями також є перевага – не доведеться упорядковувати укоси. Панелі просто приховають цей дефект.

Варіантів як зробити ремонт на балконі дуже багато. При роботі орієнтуйтесь на попередньо представлений кінцевий результат.

Етап 6: монтаж куточків, освітлення та плінтусів

Це кінцевий крок у всьому ремонті. При обшивці панелями всі стики стін, що примикають, ховаються куточками. Для більшої звичності можна встановити плінтус, тоді він приховає стик підлоги та панелей.

В якості освітлення потрібно вибирати другорядне світло у вигляді торшерів, точкового підсвічування або світлодіодної стрічки. Для великого за площею приміщення при поділі на зони знадобиться окреме джерело світла для кожної. Обов’язково подумайте як вам потрібно спрямувати освітлення. Розсіяне світло дозволить створити більш сприятливу атмосферу відпочинку, а спрямованість потрібна для читання або пошуку предметів.

Насамкінець скажемо, що на балконі можна організувати прекрасну зону відпочинку, навіть на маленькому. В цьому випадку підберіть предмети інтер’єру, що вписуються в саму квартиру. Тоді отримаєте візуальне продовження кімнати, що примикає, і приємне розслаблення під час перебування там.

Ретельно обдумайте як можна зробити ремонт на балконі і чи впораєтеся ви самотужки. Для довгої роботи вам знадобиться помічник, терпіння та бажання, щоб отримати ще одну зону комфорту замість захаращеного простору. Бажаємо вам здійснити задумане!

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!