Головна » Статті » Як правильно заливати монолітне перекриття

Як правильно заливати монолітне перекриття

У цегляних і бетонних будинках, а також в будівлях з піноблоків, перекриття між поверхами виконуються із залізобетону. Найчастіше для цього використовують плити перекриття заводського виробництва, які виготовляють на заводах ЗБВ. Але в випадках, коли будинок має нестандартне планування, або застосування вантажопідйомної техніки на будівельному майданчику неможливо, потрібна самостійназаливка перекриттів.

Також такі роботи, часто виконують при зведенні заміських 2-3-х поверхових будинків і котеджів. Процес цей досить відповідальний, і при його виконанні дуже важливо суворо дотримуватися встановленої технології і дотримуватися послідовностi проведення робіт. У цій статті ми детально розглянемо, як залити перекриття між поверхами, і що для цього потрібно.

Заливка перекриттів та її переваги

У порівнянні з готовими залізобетонними плитами, монолітні перекриття мають ряд важливих переваг:

Заливка монолитного перекрытия
Заливка монолітного перекриття

  • Висока міцність і відсутність швів;
  • Довговічність;
  • Сейсмостійкість;
  • Можливість облаштування конструкцій будь-яких конфігурацій;
  • Рівномірний розподіл навантаження на фундамент і стіни будівлі;
  • Немає обмежень при виборі планування;
  • Безпека облаштування балкона – за рахунок монолітності конструкції, немає необхідності в установці додаткової плити обпирання.

До цього слід додати, що заливка монолітних стін і перекриттів не вимагає застосування підйомного крана і великої кількості робітників. Роботи проводяться поетапно.

  1. Складання проекту. Це є дуже відповідальним моментом, і вимагає точного розрахунку. Тому краще всього звернутися в спеціалізовану компанію або проектне бюро. Це пояснюється тим, що при розрахунку перетину монолітної плити, потрібне знання будівельних норм і стандартів. Зокрема це стосується дії згинального моменту, при впливі максимальних навантажень. Результатом професійного складання проекту стане ряд рекомендацій і вказівок по класу арматури, марки бетону і оптимальних розмірів і товщини плити перекриття.
  2. Підготовка матеріалів і необхідного інструменту. Якщо розчин передбачається виготовляти своїми руками, то потрібно купити і доставити на будівельний майданчик – цемент, пісок, щебінь, воду, арматуру, дріт, металеві листи або плити OSB, ДСП, вологостійкої фанери або інших відповідних матеріалів для опалубки, опори під опалубку (з розрахунку – 1 шт на 1 м2). З обладнання та інструментів будуть потрібні – бетономішалка, лопати, відра, плоскогубці, шуруповерт, вібромайданчик, глибинний вібратор, гладилка, штукатурні кельми, саморізи, ножівка, рулетка і будівельний рівень.
  3. Облаштування опалубки. Можна скористатися конструкціями заводського виробництва, але вони досить дорого коштують, при цьому є альтернатива – взяти в оренду. Така опалубка легко і досить швидко збирається і демонтується. Але найчастіше індивідуальні забудовники воліють виготовляти такі конструкції самостійно. В такому випадку, потрібно дотримуватися наступного алгоритму проведення робіт – Монтаж вертикальних опор (найчастіше для цього використовують дерев’яний брус або колоди перетином від 100х100 мм і більше, з обов’язковим поздовжніми, поперечними і діагональними зв’язками. Наступний етап – установка ригелів (для цього застосовують швелера, двотаврові балки або брус). Далі виконують укладання суцільного настилу (з 20 мм фанери або добре підігнаних 40-ка міліметрових дощок) і накривання його гідроізоляційними матеріалами або поліетиленовою плівкою. Після цього, викладають буртики, за зовнішніми крайках.
  4. Армування конструкції. Розбираючи як залити монолітне перекриття, варто більш детально зупинитися на етапі армування плити. Для цього використовують арматуру A-III або A-II з діаметром 10-16 мм і в’язальний дріт (1,2 -1,5 мм). З них створюється арматурний каркас що складається з 2-х сіток, розмір чарунки 200 мм. По довжині, з’єднання арматури повинно виконуватись внахлест, величина якого не менше 400 мм. Також армування повинно заходити на стіни. Якщо вони виконані з піно-або газоблоків, то на 250 мм і більше, для цегляних стін – на 150 мм. У місцях, де планується облаштування прорізів необхідно виконати обрамлення країв арматурними стержнями.
  5. Важливо – нижній і верхній шар арматурних сіток, а також їх торців повинен бути покритий на 25 мм захисним шаром бетону. Щоб домогтися правильного по висоті розташування сіток відносно один одного, потрібно використовувати спеціальні сполучні елементи, а також пластикові фіксатори.

  6. Заливка бетоном. Тепер перейдемо безпосередньо до того, як залити перекриття другого поверху. Перед початком робіт, потрібно перевірити, наскільки стійка і надійна конструкція опалубки, міцність армування, правильність установки закладних елементів і обрамлення для пропуску димоходів, інженерних комунікацій, облаштування прорізів, а також в наявності всіх необхідних матеріалів, інструментів і справності обладнання.
  7. Фахівці рекомендують бетонування виконувати з використанням заводського бетону (М-350), що доставляється на будівельний об’єкт спеціальними міксерами або бетононасоса. Важливо, щоб процес здійснювався в один прийом, тобто без технологічних перерв. Подається бетонний розчин рівномірно розподіляють рівномірним шаром і шириною 1,5-2 м. При цьому важливо контролювати рівномірний розподіл бетону по товщині, а також за відсутністю розривів. Ущільнення заливається розчину здійснюють із застосуванням віброплощадок і глибинних вібраторів. Остаточне вирівнювання виробляють гладилками і кельмою, при цьому виконують контроль товщини шару, залитого бетону.

  8. Розбирання опалубки. Збірну конструкцію починають розбирати, тільки після остаточного затвердіння бетону (приблизно через 30 днів, після заливки монолітної плити перекриття). У перші дні всю поверхню конструкції накривають поліетиленовою плівкою і періодично змочують протягом 3-х днів. Після цього, поверхню бетонної плити накривають мішковиною або іншою щільною тканиною, і так залишають на 3 тижні. При цьому тканину необхідно регулярно зволожувати.

Після цього можна переходити до утеплення. Для цього можна використовувати керамзит, мінераловатні плити, екструдований пінополістирол, пінополіуретан або пінопласт.

У цій статті ми розглянули основні етапи робіт, як залити перекриття, з дотриманням всіх будівельних норм і технологій, і при цьому з мінімальними витратами для власника.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!