Як правильно встановити бойлер
Сьогодні мало хто обходиться без бойлера, їх стали встановлювати в квартирах, приватних будинках, на підприємствах. З ним легко впораися з проблемою відключення гарячої води, будь то за несплату або ремонтні роботи на водоканалах. Електричні бойлери ділять на два типи накопичувальні і проточні. Їх відмінність не тільки в принципі роботи, але й у кількостi електроенергії, яку вони вживають. Якщо розглядати принцип роботи накопичувального типу, то в ньому вода нагрівається в баку, а в проточному варіанті протікає через елемент який нагріває воду. Проточні бойлери відрізняються високою вартістю і характеристиками, тому їм віддають менше переваги.
Встановлення бойлера займає багато часу і зусиль, також потрібно дотримуватися певних правил безпеки. Найкраще довірити таку роботу професіоналам, якi швидко і якісно зроблять свою роботу і відразу ж приведуть його в робочий стан. Перед тим, як приступити до встановлення бойлера, потрібно відключити труби, що подають гарячу воду, і електрику в будинку.
Як правильно встановити бойлер
Багато людей через незнання звертаються за допомогою до фахівців при встановленні устаткування. Але не варто боятися пробувати самому зробити щось, тим самим заощадити свої фінанси. Для початку потрібно уважно прочитати інструкцію по встановленню. Давайте розглянемо позитивні сторони встановлення бойлерiв своїми руками:
- навчитися новій справі і виправленню проблем в ході експлуатації
- економія коштів.
Класифікація бойлерів
Як ми вже говорили бойлери ділять на 2 типу: проточний і накопичувальний.
- Накопичувальний – за своїм виглядом він нагадує форму баку, в який спочатку надходить холодна вода. Усередині по центру бака розташовані елементи, які нагрівають воду до певного градуса. Є спеціальний прошарок, який розташований між стінками бойлера і резервуара, вода в ній залишається довгий час в гарячому стані. Що стосується нагрівання температури води, то вона залежить від обсягу бака, чим більший ваш бак, тим довше буде відбуватися нагрівання води. Після того, як нагрів досягне певного рівня, в автоматичному порядку нагрів припинятиме свою дію. Такі типи купують найчастіше великі сім’ї, великого електропостачання вони не вимагають і набирають в середньому від 1 до 2,5 кіловат на годину. До мінусів можна віднести те, що він займає багато місця, наприклад, якщо у вас маленьке приміщення, то вам буде проблематично знаходиться в ньому.
- Проточний – саме з таким бойлером у вас не буде дискомфорту перебування в приміщенні, вони дуже компактні. При підключенні такого варіанту водонагрівача, гаряча вода надходить відразу і не потрібно чекати поки він нагріється. До мінусів можна віднести те, що він багато поглинає електроенергії, і становить від 5 до 6 кіловат на годину.
Як встановити водонагрівач в туалеті
Кожного разу при покупці бойлера, люди менше замислюються над місцем, куди його встановити. Найчастіше такий пристрій ставлять поруч з ванною або над унітазом. У будь-якому випадку вам потрібно подумати над тим, щоб вага вашого пристрою витримала стіна, так як маса бойлера може прирівнюватися до 170 кілограмів. До того ж місце в якому буде знаходиться бойлер не повинно мати високий рівень вологості. Якщо ви будете встановлювати бойлер в туалеті, потрібно продумати всі деталі інсталяції, щоб перебування в ньому, не викликало дискомфорту.
Перед тим як встановлювати бойлер потрібно враховувати, що є 2 етапи інсталяції. Дотримуючись цих етапів ви зможете легко провести інсталяцію. Ви запитуєте, що потрібно для інсталяції бойлера, ми вам детально все розповімо далі. Спочатку йде підготовчий етап, вибрати місце, щоб воно було вільним і вільно доступним. Стінка повинна бути міцною, якщо у вас з гіпсокартону, виберіть інше місце. Труби повинні бути заздалегідь підготовлені для швидкого встановлення обладнання. Також подбайте про проведення і переконайтеся, що вона витримає навантаження. Якщо пропустити хоч один пункт, переробка буде набагато складнішою і ви витратите велику кількість часу.
Для того щоб встановити бойлер знадобляться такі інструменти: трійник, запірний кран, паста, герметична стрічка, плоскогубці, пакля. А також з’єднувальні шланги, труби тільки металопластикові, викрутка, розвідний і гайковий ключ, перфоратор. Сам процес інсталяції бойлера полягає в правильному кріпленні, і підведенні труб. Для початку потрібно виконати в стіні отвори і закріпити деталі, після чого кріпити бойлер на потрібне місце.
Спосіб інсталяції бойлера
Головним ключовим процесом вважається підключення бойлера до водопроводу. Для цього найкраще використовувати металопластикові труби. Якщо у вас в наявності поліпропіленові труби, тоді вам потрібно проконсультуватися, як правильно проводити спайку. Якщо в приміщенні стоять металеві труби, тоді найкраще застосовувати в роботі затискні обойми.
Коли все налаштуєте, потрібно відключити воду по різним трубах, коли встановите пристрій, відкрити кран і дати стекти застоянiй воді. Найкраще проводити підключення за основним стояком. Потім підключити кілька трійників, врізати їх в труби для подачі холодної і гарячої води. Приєднати на вихід вентиль, і вхід для бойлера і трохи відкрити доступ. І тільки після цього ви зможете відкрити доступ води через закриті крани. Перевірте чи не протікають поставлені труби! Якщо все вийшло, обмотуємо стрічкою або клоччям і підносимо до запобіжного клапану, прикрутіть його до нього. Далі вам треба буде до бойлера прикрутити перехідник для подачі води. Таку ж роботу потрібно виконати з вентилями.
Потім потрібно обрізати трубу з використанням секатора до певної довжини. Зняти фаску з країв труби і надіти гайку, яка має кільце ущільнювача. Закрутити гайку щільно, але не перетягувати її, коли почуєте тріск, трохи ще закрутити гайку.
Фахівці звертають увагу на те, що потрібно визначиться з кількістю гачків, воно відрізняється від обсягу обраного вами бойлера. Для горизонтального типу, який має обсяг від 40-160 літрів купують 4 гака. Для вертикального типу, обсяг якого 20-100 літрів достатньо буде придбати 2 крюка. Дуже важливо не встановлювати вертикальні бойлери в горизонтальному положенні, це може привести до збою роботи і поломки вашого обладнання.
Запобіжний клапан потрібно навентити на патрубок, через який буде проходити холодна вода. Після чого провести з’єднання водопровідної системи, застосовуючи пластикові, сталеві або мідні труби. Холодна вода буде надходити в бак, а в змішувач буде надходити вже нагріта гаряча вода. Якщо якість вашої води не відрізняється гарною якістю подачі, тоді в бойлер потрібно встановити додатковий фільтр.
Кожен хто вперше встановлює бойлер повинен розуміти, що на встановлення піде не менше 3 годин. Фахівці роблять таку роботу протягом однієї години. З усього вище сказаного можна зробити висновок, для того щоб правильно встановити бойлер і усунути всі подальші несправності і поломки, потрібно детально ознайомиться з інструкцією і мати всі необхідні інструменти.
0 комментариев