Як правильно зміцнити отвір в цегляній стіні, поради професіоналів
Капітальний ремонт, з виконанням перепланування приміщень, сьогодні є досить поширеним явищем. На жаль, далеко не всі дотримуються діючих норм і вимог, до можливих змін в елементах несучих конструкцій. Одним з найбільш відповідальних моментів є зміцнення прорізів, так як від цього, багато в чому залежить безпека експлуатації будівлі, а також надійність установки дверей.
Коли і навіщо потрібне посилення прорізів в цегляних стінах
Якщо при будівництві нового будинку, ще на етапі складання проекту виконуються відповідні розрахунки і вибирається найбільш підходящий варіант облаштування прорізів, то в будинках, що експлуатуються, необхідність зміцнення прорізів зустрічається досить часто. Основними причинами для цього є:
- Механічні пошкодження;
- Деформація стін або поява тріщин;
- Випадання цегли;
- Руйнування цементно-піщаного шару.
Крім цього, посилення прорізу в цегляній стіні може бути викликано необхідністю провести заміну вікна і двері, а також якщо планується їх розширення або перенесення. В останньому випадку посилення здійснюють до розбирання нового отвору. Але перед тим, як приступати до складання проекту, необхідно отримати кваліфіковану консультацію у фахівця, на предмет можливості пробивати стіну, в конкретному місці, і чи не відіб’ється це на міцності конструкції всієї будови.
Нерідко бувають випадки (особливо в старих будівлях), коли стіни або перегородки не можуть забезпечити достатній ступінь стійкості динамічних навантажень і силових дій (злому). Зазвичай це буває при установці масивних металевих дверей в вузькі перегородки (викладені в 1/2 цегли), які не є несучими.
Як посилити дверний проріз, розбір самих застосовуваних способів
В даний час, застосовують кілька найбільш поширених варіантiв, що дозволяють надійно зміцнювати дверні та віконні прорізи. Щоб визначити відповідний варіант, необхідно враховувати ряд важливих моментів:
- Яка товщина стіни;
- Розміри отвору під проріз;
- Матеріал і технічний стан стіни;
- Вага двері.
Крім цього, рекомендується враховувати і деякі приватні особливості. В залежності, який метод буде обраний, підбирають і відповідні матеріали – металеві швелера, куточки, арматуру і перемички із залізобетону.
Розглянемо, як посилити дверний проріз в цегляній стіні і вживані найпоширенішi методи.
Застосування штирів. Актуально для слабонесущих перегородок. Діаметр прутів повинен бути від 10 мм і більше. Їх забивають в конструкцію перегородки, через кожні 15-30 см, під різними кутами. Замість цього, також часто застосовують варіант, з металевими пластинами, що встановлюються на стіну з’єднаними за допомогою сталевих куточків.
Установка заставних. Цей спосіб актуальний не тільки для старих будівель, а й у багатьох сучасних будівлях з газобетону і пінобетону. Основний принцип полягає в установці металевого куточка в отворі і приварювання до нього арматурних стержнів (“вусів”). Останні закладаються в шви кладок. Конструкція монтується по обидва боки прорізу, і до неї в подальшому кріпиться дверна коробка. При цьому довжина “вусів” повинна бути не менше 1200 мм. Основні етапи процесу:
- Виконання вимірювань і складання технічного креслення;
- Підготовка всіх необхідних елементів, відповідно до заданих розмірів;
- Збірка конструкції, шляхом зварювання всіх її складових;
- Обробка антикорозійним складом;
- Установка готової конструкції.
Обв’язка металевими куточками. Цей метод вважається найбільш популярним. Щоб його виконати, з куточка спочатку виготовляють 2 рами (для внутрішньої і зовнішньої сторони). Потім їх встановлюють за місцем, поєднуючи заздалегідь нарізаними пластинами. Всі елементи конструкції обов’язково слід обробити антикорозійним складом (зазвичай використовують грунтовку по металу і подальше фарбування).
Використовуючи швелера. Це оптимальне рішення, для посилення прорізів в перегородках невеликої товщини (наприклад, 1/2 цегли). Швелера монтуються на стіну і кріплять до поверхонь стелі та підлоги, з використанням сталевої арматури. Важливо – кріплення дверної коробки здійснюють не до стіни, а до встановлених швелерів.
З використанням залізобетонної перемички. Даний варіант зазвичай застосовують при будівництві нового будинку або при обладнанні прорізів в новому місці. Це обумовлено досить великою її вагою, а також необхідністю використовувати спеціальну техніку.
Важливі моменти, які обов’язково слід враховувати
Розберемо поетапно, як правильно зробити отвір в несучій стіні. Незважаючи на те, що перебудова і зміцнення прорізів не відноситься до робіт, які вимагають будь-яких дозволів та погоджень, так як це не є реконструкцією, іноді все-таки можуть потребувати відповідних документів. Це стосується перепланування, коли буде здійснюватися частковий розбір несучих стін або вирізання нових отворів. Якщо не отримати такого дозволу, то в подальшому можуть виникнути досить серйозні проблеми, аж до адміністративної відповідальності та неможливості провести каке-які операції з нерухомістю – продати, подарувати або здати в оренду.
Ще один важливий момент – якщо планується перепланування в житловому багатоповерховому будинку, а сусіди проживають в квартирах знизу або зверху, вже зробили у себе капремонт, зі змінами розташування прорізів. Тоді буде потрібно попередньо узгодити, щоб новий отвір під проріз знаходилося на тому ж рівнi, як і в сусідськiй квартирi. Це обумовлено тим, що якщо в одній стіні отвори будуть розміщуватися на різних рівнях, то несучі характеристики конструкції можуть істотно знизитися, що в підсумку може стати причиною її руйнування.
Тут ми розглянули основні способи, як зміцнити дверний проріз в цегляній стіні, а також чому даний процес є дуже відповідальним. Як показує багаторічна практика, уникнути найпоширеніших помилок, і виконати весь комплекс робіт в оптимальні терміни, і з найменшими фінансовими витратами можна, якщо відразу звернутися до кваліфікованих фахівців. По-перше, вони знають як правильно зробити отвір в цегляній стіні, а по-друге, мають достатній досвід, інструмент і професійне обладнання.
0 комментариев