Головна » Статті » Як відрізати плитку без сколів

Як відрізати плитку без сколів

Робота з плиткою завжди включає свердління і різання. Ріжуть зазвичай для припасування до краю стіни. І може так і статися, що доведеться нарізати багато плиток, щоби викласти кілька метрів стіни. Але така робота часто закінчується відколотими шматками після чого розхідники приходять у непридатність. Тому для укладання плитки, тоді коли потрібно її різати, слід враховувати деякі особливості і вимоги.

Чим можна рівно відрізати плитку?

Для цієї роботи підходять два інструменти: болгарка та плиткоріз.
Останній призначений саме для різання. Під кожну товщину кахлю можна знайти власний інструмент. Плиткорізом вдасться зробити рівні зрізи, і ризик псування кахлю набагато менший, ніж із болгаркою. Але він дорогий – безглуздо купувати інструмент для одноразової роботи.
З цієї причини в ремонті найчастіше використовується звичайна болгарка або кутова шліфувальна машина. Якщо вже працювали раніше, то вийде і нарізати плитку. Тільки потрібно вибрати правильний диск.

Який диск можна використати для плитки?

Для цього завдання підходять сталеві та кам’яні кола.

  • Кам’яні: найдешевші, мають значну товщину. За рахунок цього розпил виходить широким, але диск швидко виробляється. Якщо він пошкоджується, то терміново слід міняти диск.
  • Сталеві: міцні і тому довговічні. Є сухорізи, які не потребують подачі води в процесі роботи. Такий диск залишає по собі відколи. Суцільні кола набагато краще ріжуть, але вимагають постійного припливу води на робочу ділянку і можуть працювати всього 15-20 секунд (у той час як сухорізи можуть різати протягом хвилини). Зі сталі також виробляють комбіновані диски для мокрого та сухого розпилу. Але вони швидко забиваються пилом і складніше чистяться. У використанні комбіновані моделі зручніші, особливо якщо з плиткою доводиться працювати часто.

Різання плитки болгаркою найпоширеніша, але новачкам краще потренуватися перед тим як приступати до основної роботи. Результат ще залежить і від самої плитки. Дешеві аналоги завжди гірше обробляються і часто сипляться. Тому економія на витратних матеріалах зазвичай обертається новими витратами.
З вищенаписаного легко визначитися яким диском буде краще і легше різати плитку. Для якісної та легкої роботи краще взяти виріб із алмазним напиленням.

Способи різання

Розпил не завжди робиться за прямим кутом і не завжди потрібний квадратний. Іноді потрібен круглий отвір для труби або спил куточка для для підгонки до інших плиток. Для цього розглянемо основні способи різання:

  • Звичайна – малюєте пряму лінію і по ній розрізаєте на дві частини. Робиться це на вазі, тобто частина, яку спиляють, має звисати;
  • коли потрібний скошений кут, наприклад 45 градусів, тоді можна зробити чорновий різ, а далі дошліфувати його болгаркою до потрібного значення;
  • найскладніша форма – коло всередині. У цьому випадку різання плитки болгаркою має йти по наміченому колу. Маленький отвір навряд чи вдасться зробити. Але якщо дірка потрібна від 10 см, то спочатку накресліть коло. Потім розділіть його перпендикулярними лініями на 4 частини. По колу робити акуратні надрізи дрібними кроками. Необов’язково пропилювати плитку наскрізь. Коли надрізи зробите, розріжте наскрізь перпендикулярними лініями і відламайте всі 4 шматки. Нерівну кромку можна буде підправити наждачним папером.
    • Працювати потрібно з лицьовою частиною плиток – відколи якщо і будуть, то на внутрішній, невидимій стороні.
      Для роботи з плиткою потрібний стіл. Саме він забезпечує можливість різання на вазі та можливість використовувати закріплення матеріалів за допомогою струбцин.
      Для того, щоб зменшити кількість пилу в роботі, використовується подача води. З одного боку вона прибиває пил, що летить, а з іншого допомагає диску охолодитися. Мочити диск доведеться перед кожним різом. Забезпечити подачу води без спеціальних пристроїв можна за допомогою пульверизатора.
      До речі, болгарка важить кілька кілограмів. Це означає, що при великих обсягах роботи руки дуже втомлюватимуться. Тому деякі умільці трансформують свою болгарку на плиткоріз. По суті, вони закріплюють інструмент на поверхні, тим самим звільняючи руки. Для самої роботи потрібно лише маніпулювати плиткою, а ріжуче полотно періодично охолоджувати.
      Тому кутова шліфувальна машина, якщо вона у вас є, ідеально підійде для різання плитки.
      Якщо не знаєте, як відрізати плитку болгаркою без сколів і у вас нічого не виходить, то краще найняти плиточників, які мають весь необхідний інструмент. Або ж пробувати та вчитися самому. Тоді купіть більше запасної плитки, щоб було на чому “набити” руку. Бажаємо успіхів.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!