Головна » Статті » Як демонтувати стіну з цегли

Як демонтувати стіну з цегли

Цегляна кладка – один з найбільш поширених способів зведення стін. Особливо вона популярна при створенні перегородок. Однак в процесі проведення ремонту та перепланування приміщень необхідний демонтаж цегляних стін. Рішення такого завдання вимагає досвіду і професійних будівельно-інженерних знань. Тому краще звернутися за допомогою до професіоналів. Але якщо ви вирішили виконати демонтаж цегли своїми силами, наполегливо рекомендуємо ознайомитися з корисними порадами від фахівців.

Підготовка до демонтажу цегляної стіни

Плануючи руйнування кладки з цегли, необхідно врахувати кілька моментів:

  • Важливо переконатися, що стіна не є несучою, а виступає лише перегородкою.
  • Цегла – крихкий і важкий матеріал, тому для того щоб її розiбрати потрібно дотримуватися запобіжних заходів.
  • Блоки можна використовувати повторно, але, в такому випадку, необхідно зберегти їх цілісність.

Несучі стіни демонтувати не можна! Це може привести до руйнування всієї будівлі. І якщо мова йде про багатоквартирний будинок, то для проведення роботи обов’язково потрібно отримати дозволи в містобудівних інстанціях. До того ж, в процесі такого демонтажу цегляної стіни потрібно встановлювати під перекриття потужні підпірки. Взагалі, якщо мова йде про несучi стіни, то рекомендація вельми проста і однозначна: виконання цієї роботи краще довірити професіоналам, інакше наслідки особистого втручання (без належного досвіду) можуть бути катастрофічними!
Перегородки ж цілком допустимо руйнувати і самостійно. Метою таких заходів, як правило, є об’єднання сусідніх приміщень заради збільшення площі. В цьому випадку підпірки під перекриття необов’язкові, але зовсім не зайві. При розбиванні цегли буде утворюватися багато осколків і пилу. Тому перед проведенням демонтажних робіт виконайте нескладну підготовку:

  • Винесіть з приміщення всі меблі і техніку. А якщо щось прибрати не можна, то наглухо оберніть плівкою. В ідеалі – приміщення повинно бути порожнім.
  • Демонтуйте або захистіть вікна. Якщо в стіні, яка руйнується є вікно або двері, їх слід прибрати в першу чергу. А якщо вони є в сусідніх стінах, то захистіть їх щільною плівкою і, при необхідності картоном або пінопластом.
  • Вимкніть подачу електроенергії в кімнату. Якщо на демонтованiй стіні або поруч з нею проходять комунікації, їх слід прибрати.
  • Захистіть підлогу. Шматки цегли і штукатурки будуть падати вниз і можуть пошкодити як паркет або керамічну плитку, так і бетонну стяжку. Тому на підлогу слід постелити лист ДСП, фанери або кілька шарів картону.

Демонтаж цегляної кладки не завжди перетворює будівельні блоки в сміття. Якщо ви плануєте використовувати їх повторно, то цеглу слід відокремлювати один від одного акуратно (киркою, зубилом і молотком, відбійником або перфоратором), а не бити по перегородці кувалдою. Правда, такий підхід доречний, якщо розчин має невелику щільність. В іншому випадку відділення блоків може стати довгим і болісним випробуванням. До того ж, згодом їх ще потрібно очищати від залишків сполучного складу.

Коли попередня підготовка виконана, потрібно переконатися в наявності всього необхідного інструменту. Якщо потрібно зберегти цілісність максимальної кількості цегли, демонтаж краще виконувати вручну. В такому випадку арсенал повинен включати в себе, як мінімум, кирку, молоток, зубило, лом, невеликий перфоратор або відбійний молоток. Якщо ж потрібно вирішити задачу швидко, ефективно і без надмірної ощадливості до матеріалу, запасіться також масивною кувалдою, великим відбійником. Не зайвою буде турбіна (пила-болгарка).

Як зламати цегляну стіну: основні етапи

Підготувалися, налаштувалися – залишається тільки руйнувати! Така робота є досить галасливою. Тому проводити її, коли поруч живуть сусіди, допустимо лише у встановлений законодавством час. Як розібрати стіну з цегли правильно? Пропонуємо вашій увазі базову послідовність етапів:

  1. Перевірте, про всяк випадок, чи відключена в приміщенні електроенергія, чи надійно захищені підлогу, вікна, двері в сусідніх стінах.
  2. Видаліть оздоблювальний шар – шпалери, штукатурку, шпаклівку – щоб дістатися безпосередньо до цегли по всій поверхні перегородки. Це потрібно зробити по обидва боки стіни.
  3. Приберіть сміття від первинного демонтажу. Бажано, звільнити простір, щоб можна було зручно працювати і ставити драбину, табурет. Для утилізації сміття відмінно підходять щільні невеликі мішки. А якщо роботи проводяться на першому поверсі, то, по можливості, слід регулювати до вікна контейнер для будівельного сміття (його можна замовити в спеціалізованій компанії).
  4. Видаліть верхній ряд блоків, на стику стіни і перекриття. Як вибити цеглу зі стіни? Для цього підійде кирка або зубило з молотком. Ще простіше – скористатися відбійником або перфоратором. Іноді перекриття руйнують знизу або просто роблять пролом посередині. Ми ж рекомендуємо починати розбирання зверху. Інакше в будь-який момент залишок стіни може просто впасти під власною вагою, приводячи до позапланових руйнувань і, що ще страшніше, серйозних травм.
  5. Знімайте цегляні ряди один за одним, «піддягаючи» блоки перфоратором, відбійним молотком або киркою. Найскладніший – початковий етап. Видалення ж наступних рядів здійснюється простіше і швидше.

Будьте обережні при руйнуванні ділянок на стиках перегородки з іншими стінами, особливо несучими. Краще залиште виступи замкових блоків і видаліть їх в самому кінці, а не прагнiть прибрати все дочиста, згодом закриваючи пролом. Ну і коли робота буде виконана, телефонуйте в компанію з утилізації будівельного сміття і приступайте до упаковки відходів в мішки.

Як демонтувати цегляну стіну швидко і безпечно

Руйнуючи перегородку самостійно, ви можете пристойно заощадити. Але пам’ятайте про ризики, особливо, щодо власного здоров’я. Якщо хочете отримати якісний результат безпечно і без зайвих зусиль, то, звичайно, краще довірте проведення демонтажних операцій професіоналам.

Звертаючись до компанії «Демонтаж», ви матимете змогу вберегти себе від важкої (дійсно важкої!) праці, втрат часу (може знадобитися не один день) і необхідності шукати потрібний інструмент. До того ж, при співробітництві з нами ви отримуєте 100% впевненість в тому, що запланований невеликий ремонт не перетвориться в масштабну побутову катастрофу!

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!