Головна » Статті » Що таке висоли та як їх прибрати

Що таке висоли та як їх прибрати

Усім знайомі білі розводи, що з’являються на цегляній або бетонній поверхні. Вони псують вигляд конструкції, призводять до руйнування матеріалів, а прибрати їх не так просто. Це явище називається висолом. Якщо їх не видалити після появи, незабаром доведеться відновлювати фасадні роботи.

Що ж таке висоли? Це сольовий наліт, що виник з води, яка міститься в цеглі та бетонному розчині. З’являються вони в умовах вологого клімату, перепадів температур та опадів. Як цегла, так і бетон вбирають вологу з поверхні, яка потім переміщується всередині матеріалу. За сухої погоди волога виходить на поверхню і випаровується. В результаті, кристали солі залишаються, а для нас це виглядає як білі розводи.

Вони псують як загальну естетичну функцію матеріалу, так і цілісність всієї конструкції, викликаючи появу тріщин.

Поширені причини виникнення висолів

Незважаючи на те, що загалом висоли з’являються при попаданні вологи всередину будівельного матеріалу, причини появи нальоту можуть бути різними:

  • Атмосферні опади. У дощі та снігу містяться нерозчинні види солей.
  • Перепад температур та низька температура навколишнього середовища.
  • Недотримання технологічного режиму під час виробництва будматеріалів.
  • Висока вологість у поєднанні з відсутністю провітрювання.
  • Відсутність чи погана гідроізоляція. Через це в матеріал можуть підніматися ґрунтові води.
  • Недотримання правил будівництва та вимог зберігання будматеріалів.
  • Пористість або низька густина матеріалу.
  • Осідання виробничого газу на поверхні.

Є й інші причини, але висоли часто виникають при дії декількох факторів одночасно. Якщо матеріал неякісний та правила будівництва не були дотримані, то очікувати появи нальоту можна вже протягом першого сезону.

Зазвичай із цією проблемою борються за фактом виникнення. Є кілька способів як прибрати висоли на бетоні або цеглі. Про них і поговоримо далі.

Способи видалити та захистити поверхню від висолів

Діяти потрібно відразу після першої появи розводів на поверхні. Відновити вигляд можна як за допомогою саморобних, так і за допомогою покупних засобів. У будівельному магазині можна знайти будь-який засiб, який допоможе у всіх випадках. Підручними методами можна нівелювати лише частину сполук. Наприклад, у воді розчиняються сульфати, хлориди, калієві та натрієві солі. Тому такий наліт можна прибрати водою та мінімальними фізичними зусиллями.

Для складних сполук доведеться використовувати засоби на хімічній основі. При їх нанесенні на поверхню потрібно захищати обличчя та руки, щоб не отримати хімічний опік у разі потрапляння на шкіру.

Оскільки впевненості у складі нальоту немає, варто купити кілька різних видів хімії і випробувати на невеликих ділянках. У результаті можна буде підібрати оптимальний засіб для всієї поверхні.

Серед народних методів варто скористатися такими:

  • розведеною фосфорною або нерозведеною оцтовою кислотою;
  • за допомогою побутового миючого засобу та щітки.

Після обробки та видалення висолів, потрібно подбати про захист матеріалів, щоб такі ситуації надалі не повторювалися.

Популярний засіб для захисту від сольових розводiв – гідрофобізатор на основі силікону. При його використанні в результаті утворюється плівка, яка надалі і не пропускатиме на цеглу та бетон вологу. При цьому стіни не задихаються, що запобігає появі грибка.

Максимальний термін служби такого покриття – 10 років. Але, швидше за все, повторне нанесення доведеться робити вже через 5-6 років.

Висоли на фасаді будівель

Крім цегли сольовий наліт може також утворюватися на оштукатуреному фасаді. І чим темніша штукатурка, тим сильніше це видно. Згодом від бездіяльності вона почне обсипатися через погіршення адгезії матеріалів.
Висоли на штукатурці фасаду з’являються так само часто, як і на цеглі. Та й взагалі це стосується всіх пористих матеріалів, тому що у них всередині є де збиратися і циркулювати волозі. Втім, і засоби для їх видалення потрібні також на хімічній основі.

Якщо ви ніколи не боролися з цим явищем, швидше за все, фасад вже почав руйнуватися всередині, а зовнішній прояв деформацій – справа найближчого часу..

Як запобігти висолам?

Найкращий варіант захисту – застосування превентивних заходів та дотримання вимог при будівництві стін та кладці облицювальних матеріалів. Насамперед це стосується умов зберігання матеріалів (сухість і відповідна температура всередині приміщення).

Не нехтуйте укладанням гідроізоляції та проводите будівництво у теплу суху погоду. Економія на ізолюючих матеріалах призведе до значно більших витрат у майбутньому.

Після основних робіт обов’язково захистіть результат відштовхуючими засобами, щоб максимально збільшити термін експлуатації. При використанні розчинів замішуйте їх за інструкцією, щоб уникнути надлишку води, який потім убереться в будматеріал і почне руйнувати його зсередини. Тільки у разі дотримання всіх норм питання – що таке висоли на цеглі не виникне взагалі.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!