Головна » Статті » Чим утеплити підлогу під стяжку: які матеріали потрібні

Чим утеплити підлогу під стяжку: які матеріали потрібні

Актуальна проблема жителів перших поверхів багатоквартирних будинків і власників приватних осель – промерзання підлоги в холодну пору року. Щоб не замерзати взимку і уникнути супутніх проблем зі здоров’ям, підлогу потрібно утеплювати. Робиться це ще на етапі будівництва. В процесі стяжки підлоги прокладається утеплювальний матеріал.
Утеплення є додатковою витратою до ремонту, але при правильному виконанні технології укладання прослужить довгі роки, позбавляючи від неприємних відчуттів. Довіряти таку роботу слід майстрам з практичними навичками бо підривати результат після того як вже все зроблено бажання абсолютно не буде.

Є багато різновидів теплоізоляторів, але самі відповідні це:

  • мінеральна вата;
  • керамзит;
  • пінополістирол;
  • пiнофол;
  • полістиролбетон.

Експлуатаційні характеристики перерахованих матеріалів схожі, вони найкраще підходять для збереження тепла, практичні і демонструють великий термін служби. Розглянемо переваги кожного утеплювача докладніше.

Мінеральна вата як утеплювач

Ефективний, при цьому недорогий утеплювач з великим періодом експлуатації. При дотриманні всіх правил роботи з мінеральною ватою, вона здатна прослужити до 70 років. Середній термін служби складає 20-30 років. Поставляється в рулонах і плитах.
Мінеральна вата може містити в собі частинки вулканічних порід, скла і шлаку. Від контакту зі шкірою, може виникнути тривалий роздратування, почервоніння. Вона часто застосовується для утеплення горищних приміщень і приміщень на першому поверсі будівель. Мінеральні плити мають хорошу міцність тому можуть витримувати серйозне навантаження і монтуються під важку бетонну стяжку.

Є лише один суттєвий недолік цього покриття – відсутність вологостійкості. Мінвата вбирає вологу, під впливом якої волокна втрачають свої властивості. Знадобиться ще й гідроізоляція.

Утеплення підлоги керамзитом

На вигляд це легкі керамічні кульки з пористою структурою. Виробляються вони шляхом випалу глини і глинистого сланцю в печах. На виході виходять зерна з дуже щільною оболонкою.
Різновиди керамзиту розрізняють за величиною кульок. Наприклад, гранули піску не перевищують 5 мм в розмірі. Але утеплювати квартиру потрібно керамзитовим гравієм. Розмір кульок варіюється від 5 до 40 мм. Проводиться він шляхом спучування глиняних заготовок, і, як попередній кандидат, має відмінні експлуатаційні властивості.
За рахунок часу з повітрям всередині має низьку теплопровідність, тобто прекрасно підходить для ізоляції тепла всередині житлового приміщення.
Ще переваги:

  • довговічність та інертність до кислот, лугів;
  • стійкість до морозу, вогню;
  • володіє звукоізоляційними властивостями;
  • екологічність сировини.

Проблема в тому, що керамзит гігроскопічний і намокнув, матеріал довго буде висихати. З цієї причини також доведеться вдатися до гідро-, пароізоляції.

Пінополістирол

У звичайному житті його називають пінопластом. Дуже легкий матеріал, який повсюдно використовується для утеплення як підлоги, так і стін. Ще є екструдований пінополістирол, який пройшов екструзію. Пінопласт дуже легкий, але звичай різновид сильно кришиться.
У порівнянні з екструдованої версією має незначно менший показник вологостійкості і щільності.
На відміну від керамзиту та мінеральної вати спінений полістирол мінімально вбирає вологу, а екструзійний аналог залишається практично сухим.
Пінополістирол ніяк не реагує на такі речовини як бітум, цемент, вапно, грунтові води та асфальтова емульсія.
До недоліків відноситься згубний вплив сонячних променів. Спочатку втрачається пружність матеріалу, а потім зовнішні погодні умови доводять процес руйнування до кінця.

Утеплення підлоги пiнофолом

Популярний матеріал, здатний зберегти тепло на основі пінопласту. Зверху він покривається тонким шаром фольги, з одного або з двох сторін. Ця технологія відноситься до відбиваючої ізоляції.
Є 3 типи:

  1. Тип “А” – покривається фольгою з одного боку. Для збереження тепла, сторона покрита фольгою повинна бути звернена всередину приміщення.
  2. Тип “B” – двостороння обробка. Ідеально підходить взимку, зберігаючи тепло всередині, а влітку відштовхуючи спеку зовні.
  3. Тип “C” – з одного боку фольгування, з іншого самоклеюча основа. Підходить для роботи у важкодоступних місцях.

Недорогий і легкий в застосуванні пiнофол може використовуватися як самостійне покриття, так і в якості додаткового шару.

Полістиролбетон

Являє собою суміш бетону з гранулами пінопласту. Відмінно ляже як один з шарів підлоги під стяжку. За рахунок невеликої ваги не тільки утеплює підлогу, але і не створює додаткового навантаження на фундамент. Часто застосовується в зношених і старих будівлях.
Незважаючи на щільну структуру не перешкоджає циркуляції повітря, але забезпечує хорошу звукоізоляцію. Полістиролбетон перешкоджає утворенню цвілі і конденсату, що не абсорбує вологу. Навіть в умовах підвищеної вологості, рівень теплопровідності не збільшується.

Полістиролбетон довговічний і екологічний, без шкідливих домішок. В процесі експлуатації під впливом високих температур не виділяє шкідливих речовин і абсолютно безпечний в застосуванні в будь-яких типах будівель. Має хорошу вогнетривкість (гранули пінополістиролу можуть згоріти, але каркас з бетону залишиться) і морозостійкість.

Якими якостями повинен володіти утеплювач?

При виборі утеплювача для майбутнього підлогового покриття потрібно робити вибір виходячи з таких характеристик:

  • жорсткість, міцність потрібні, щоб витримувати вагу розчинів, якими покривається утеплювач (фінішне покриття, піщано-цементні розчини, вага меблів і людей). Деформація шару призведе до погіршення експлуатаційних характеристик всiєї підлоги;
  • невеликою вагою;
  • вологостійкістю, стійкості до утворення грибків, цвілі, гниття;
  • низьку теплопровідність, щоб добре утримувати тепло;
  • екологічністю;
  • зручністю укладки;
  • мінімальною кількістю захисних заходів;
  • невеликою товщиною, щоб не зменшувати площу вільного простору.

Підготовчі роботи перед утепленням

При виконанні робіт з утеплення необхідно ретельно підготувати поверхню:

Для бетонного перекриття необхідного закрити всі проміжки і вирівняти поверхню, позбувшись від виступів.
На дерев’яних перекриттях прибирають сліди гнилі, грибків, проводиться обробка антисептиками і антипіренами.

Поверх утеплювачів встановлюють шар гідроізоляції, а потім проводиться армування і сама стяжка.

Технологія утеплення залежить від матеріалу і практичного досвіду фахівця. Не всі мають достатню кваліфікацію для виконання роботи якісно, що може привести до швидкої заміни підлоги.
Не потрібно намагатися заощадити на матеріалах або професіоналізмі і тоді результат буде радувати вас довгі роки.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!