Особливості утеплення балкона
У зимовий час балконне приміщення стає малофункціональним через сильне охолодження тонких перегородок. Тому популярність утеплювальних робіт у передзимовий період зростає. Через високу вартість мешканці вирішують обшити перегородки самостійно, хоча утеплення стін – процес копіткий і не кожному під силу.
Причина високої ціни криється у самій технології, що забезпечує довгу та вірну службу покриття. Крім знання процесів та особливостей доводиться ще доплачувати за ризики під час проведення висотних робіт. Так що багато хто схиляється до внутрішнього утеплення балкона, тому що його можна облаштувати самостійно.
Головний недолік методу – зменшення загального метражу приміщення, а на балконі, як відомо, і так місця мало. Тому нижче ми з’ясуємо як правильно утеплити балкон і де це все ж таки краще зробити – зовні або всередині.
Особливості внутрішнього та зовнішнього утеплення
При внутрішніх роботах є ризик появи конденсату, який призведе в результаті до намокання теплоізолятора (втрати його ізоляційних якостей і гниття). Для цих цілей перед теплоізоляцією монтуються шари гідро- та пароізоляції, антисептиками обробляються стіни, а іноді й матеріали. Це гарантує, що ізолюючий матеріал не намокатиме через різницю температур і там не виникне шкідлива мікрофлора.
Для зовнішніх робіт необхідно визначити точку роси. Це та температура, при якій з’являється конденсат. Завдання полягає в тому, щоб вирівняти температуру, тобто при правильному зовнішньому утепленні, точка роси зміститься за межі приміщення.
Як правильно утеплити балкон зсередини?
Процес починають із підлоги. Необхідно демонтувати всі покриття та обробити голу бетонну плиту антисептичним засобом. Це потрібно для запобігання появи грибків та цвілі надалі. Також на підлогу можна насипати шар керамзиту дрібної фракції, хоча можна обійтися без цього.
Укласти утеплювач можна впритул, а стики закласти монтажною піною. Далі можна робити стяжку чи монтувати паркет, ламінат. У разі перед укладанням фінішного підлогового покриття під нього прокладається фанера.
При утепленні стелі доведеться спорудити конструкцію з металевих профілів, на які кріпиться гіпсокартон. А вже до нього на клей накладатиметься пінопласт або піноплекс. Стики також задуваються піною. Утеплювач потрібно попередньо розрізати на підходящі за габаритами плити.
Для обшивки стін потрібно очистити їх від старого покриття та пилу, а потім ретельно обробити антисептиком. Всі тріщини та шви заповнюються піною, після повного висихання зайве зрізається. Далі встик прокладається пароізоляція. Це не дасть холодному повітрю проникнути через пароізолюючий шар. Потім встановлюється утеплювач, якщо працюєте з пінопластом, то кріпіть листи за допомогою дюбелів із широкими капелюшками (плити повинні щільно прилягати до поверхні). Після запінювання швів та висихання можна приступати до декоративного оздоблення.
Утеплення балкона зсередини не складне. Для довгострокового результату потрібні якісні матеріали та дотримання технології утеплення. Тоді ваш балкон радуватиме вас сухістю та теплом довгі роки.
Зовнішнє утеплення балконів та лоджій
Незважаючи на небезпеку зовнішніх робіт і необхідність отримання дозволу для деяких будівель, цей метод вважається більш ефективним. Виконують такі роботи лише досвідчені фахівці, самостійно це робити не рекомендується.
Які матеріали зазвичай використовуються для утеплення?
Для створення ізолюючого шару використовуються 3 види утеплювачів:
- Волокнисті (кам’яна, базальтова, шлаковата). Це крихкі матеріали, негорючі з гарною шумо- та теплоізоляцією. При роботі з ними необхідна гідроізоляція та решетування.
- Синтетичні у вигляді плит (пінопласт, пінополістирол). Популярні через низьку теплопровідність і легку вагу, не бояться вологи, але вимагають додаткового облицювання.
- Пінні (у рулонах та поліуретанова піна). Відмінна риса поліуретанової піни полягає в її рідкому розпиленні на поверхню, що дозволяє створити єдиний шар. Вона швидко сохне і не створює великого навантаження на будівлю.
Для кожного конкретного випадку вибір матеріалу, чим краще утеплити балкон, повинен залежати від стану парапету, висоти та призначення внутрішнього простору лоджії або балкона.
Для нижніх поверхів краще використовувати мінвату, а з підвищенням поверховості пiноплекс у комбінації з пінофолом як ізоляцію. Для пошкодженої поверхні використовується поліуретанова піна, яка однаково добре закриває всі нерівності та збереже стіну.
У будь-якому сценарії після утеплювача ще потрібно використовувати фінішне оздоблення стін як усередині, так і зовні.
Обшити стіни всередині можна гіпсокартоном або вагонкою, а для облицювання фасаду вибрати сайдингові панелі з широкою палітрою кольорів на вибір.
Насамкінець рекомендуємо вам з обережністю підходити до самостійного процесу теплоізоляції балкона. Якщо ви наважилися зробити це самостійно, то обов’язково підберіть матеріал за його характеристиками та відгуками, а перед початком робіт вивчіть як утеплити лоджію чи балкон. Існують ще сотні нюансів, які можуть звести ваш результат нанівець, що призведе до повного демонтажу як облицювального шару, так і самого утеплювача.
У більшості випадків зрозуміти, що робота була виконана неякісно вийде відразу. Це може сприяти проведенню санітарних заходів та спричинить додаткові фінансові витрати. Тому професійні будівельники радять не шкодувати грошей, а заплатити один раз та на найближчі десятиліття забути про проблему.
0 комментариев