Як встановити настінний газовий котел
Нестабільна якість подачі комунальних послуг в житлові будинки і постійно зростаючі ціни привели до підвищеного попиту на установку приватних систем опалення та ГВП. Цьому сприяє і те, що безперебійна подача тепла і гарячої води, особливо в зимовий час, перекриває всі можливі складнощі при монтуванні таких приладів. Отже, розглянемо як відбувається установка настінного котла, який котел вибрати і куди його можна поставити.
Як вибрати газовий котел?
Вибір опалювального обладнання залежить від безлічі факторів, про які ще поговоримо нижче. Але в підсумку обігрів повинен бути ефективним, а значить потрібно правильно вибрати потужність крім інших параметрів. Недостача так само як і надлишок тепла створюють дискомфорт, а в останньому випадку ще й сприяє отруєнню довкілля в приміщенні.
Подумайте, що вам потрібно від котла? Якщо ви хочете користуватися тільки опаленням, підійде пристрій з одним виходом або одноконтурний котел. Якщо потрібна гаряча вода і опалення разом, то варто вибрати двоконтурний.
Найчастіше покупці вибирають двоконтурну модель, чим суттєво економлять кошти на комунальні послуги та отримують незалежність від централізованих систем водопостачання та обігріву.
Здійснюючи вибір, потрібно також звернути увагу на пристрій камери згоряння пального:
- відкрита камера. Вона вимагає постійного припливу кисню для роботи пальника, при цьому потрібно ще облаштувати димохід для відведення продуктів горіння з приміщення;
- конденсаційні. У таких моделях присутній спеціальний теплообмінник, який забирає тепло від виділеного конденсату і передає його теплоносію;
- закрита камера. При монтажі встановлюється примусова тяга і за допомогою труб відводяться залишки і йде забір повітря. Така конструкція не забирає кисень з приміщення і не вимагає встановлення димоходу.
Сучасні котли також можуть працювати як автономно (за допомогою п’єзорозпалу), так і за рахунок керування електронікою. В останньому випадку система реєструє збої, має вбудовані захисні механізми від перенапруги і повністю контролює цикл включень і виключень пристрою.
Перед покупкою і встановленням настінного газового котла важливо визначитися з його потужністю. Для квартири в 100 кв.м. може підійти котел як на 10, так і на 15 кВт. З цієї причини розрахувати оптимальну потужність може тільки фахівець (той хто буде встановлювати або фахівець в магазині, де плануєте купувати обладнання).
З точки зору вибору підлогового або настінного варіантів, відзначимо, що настінні є більш сучасною технікою і займають менше місця в приміщенні.
Як встановити газовий котел на стіну самому?
Перед тим як ви наважилися зробити це самостійно, зазначимо документи, які потрібно отримати до початку встановлення.
- ТУ (тех.условія) – порахуйте добове споживання газу у вас вдома, включаючи ще не встановлені прилади. Заява з цими розрахунками потрібно подати в газову службу. Отриманий документ якраз і стане дозволом на встановлення.
- Далі потрібно розробити проект газифікації куди входять роботи по встановленню обладнання, будівництва котельні і т. д .. Створити оптимальний проект з мінімальною кількістю помилок можуть тільки кваліфіковані фахівці.
- Передача проекту на узгодження. Цей етап може зайняти кілька місяців, велика ймовірність, що проект повернеться із зазначенням помилок, які потрібно виправити.
Встановлення газового обладнання повинне відбуватись тільки фахівцями з допуском до таких робіт. Але деякі етапи ви можете зробити і самі. Наприклад, підключити електрику і воду або повісити на стіну. Але на яку стіну можна вішати газовий котел? Приміщення котельні повинні бути виконані з негорючих матеріалів. Оптимальним буде розташувати котел на залізобетоннiй поверхні, газо- або пінобетону, цегли.
Вимоги до встановлення газового котла
- Якщо для котла передбачено окреме приміщення, то його площа повинна бути не менше 4 квадратних метра з висотою стель 2,5 метра.
- Котельня повинна бути побудована з негорючих матеріалів. Не допускається наявність ніш, де може накопичуватися газ або продукти згоряння.
- У приміщенні повинно бути вікно і двері не менше 80 см шириною.
- Для відводу відпрацьованих газів передбачається димохід. Він повинен бути вертикальним і піднятим над коником будинку або вищою точкою плоскою даху не менше ніж на метр.
- Обов’язковий вентиляційний канал для подачі повітря.
- Забороняється використовувати загальнобудинкові вентиляційні канали для відведення продуктів горіння.
- Висота на яку вішати газовий котел – не нижче змішувача мийки і не менше 80 см до нижнього патрубка.
На жаль, при деяких умовах встановити котел не вийде:
- якщо в будинку не передбачений газохід;
- немає приміщення під котельню, а житло не приватизоване;
- якщо в приміщенні під котел не можна позбутися від ніш, антресолей або підвісної стелі.
Підключення до опалювального і водяного контуру, водопостачання та електромережі
До пристрою додається інструкція приєднання контурів або схема розташування необхідних виходів. У багатьох моделях всі виходи знаходяться в нижній частині: в середині газ, з боків місця для з’єднання патрубків опалення та водопостачання.
При підключенні варто забезпечити максимальну герметичність з’єднання, а для того щоб брудна вода не потрапляла в систему на підведення холодної води встановлюються фільтри грубої очистки (очищають воду від твердих частинок). Також потрібно встановити американки і вентилі, які полегшать монтаж і будуть забезпечувати перекриття каналів, наприклад, на час ремонту котла.
Якщо ви придбали агрегат з електронним управлінням, то він буде ще і додатково включений в розетку. Тому, перед тим як встановити такий газовий котел в квартирі, забезпечте йому окрему лінію проводки з автоматом і заземленням. Якщо електрика відключиться, то додатково знадобиться резервне джерело живлення, особливо якщо відключення відбуваються постійно.
Чи потрібен бойлер?
Незважаючи на переваги газових котлів, для обігріву потоку води до заданої температури система ГВП може регулювати поступаючу кількість води в систему. Тоді, при високому споживанні (відкриття 2 кранів відразу, сильний напір), на виході вода може бути вже не така гаряча.
Рішенням цієї ситуації може послужити встановлення накопичувального бойлера. Він буде служити буфером деякої кількості води, що на виході дасть стабільно високу температуру потоку і скоротить час очікування гарячої води до мінімуму.
При цьому, робота бойлера здійснюється від електричної мережі, тому вам доведеться оплачувати додаткові суми за електроенергію. Доцільно встановлювати бойлер чи ні вирішувати тільки вам. З іншого боку, він допоможе забезпечити повний комфорт від використання системи.
Загалом, це і є вся інформація про те як повісити газовий котел на стіну, яку вам необхідно взяти до уваги, перед переходом на цю систему.
Встановлення котла є трудомістким проектом як за часом, так і по фінансам. Звичайно ж ви отримаєте свою вигоду будучи незалежним від централізованих комунальних систем, але важливо дотримуватися всіх вимог запропонованих санітарними нормами і державними органами.
Ми не описували в цій статті процес підключення котла до патрубку подачі газу бо вважаємо, що цим повинні займатися тільки кваліфіковані працівники. Не радимо ризикувати без належних знань, а по можливості довірити всi процеси авторитетнiй компанії.
0 комментариев