Як перепланувати старий будинок
Купівля земельної ділянки та будівництво нового будинку припускають великі фінансові витрати, які не кожен може собі дозволити. Якщо житло своє дуже хочеться, а грошей немає, то вийти з ситуації можна іншим способом. Ви можете придбати ділянку з старим будинком і скористатися послугою перепланування будівель.
Перепланування – це зміна технічних параметрів будови, яке тягне за собою функціональні зміни внутрішніх приміщень, розширення і звуження кімнат, та інші зміни. Ці зміни в наслідку доведеться вказати в технічному паспорті будинку.
Незважаючи на меншу вартість цієї ідеї, ціна якісних будматеріалів в Україні потребує значного бюджету, щоб оновити старий будинок.
Як здійснити перепланування?
Перепланування старого сільського будинку вимагає складеного плану. Ніяких на око, в розумі, я так все запам’ятаю та інших ідей тут бути не може. Тільки чіткий план, який повністю буде містити всі зміни. Ще потрібні креслення, на яких буде видно, де і які стіни/приміщення будуть розташовуватися в результаті.
Якщо ви не будівельник за професією, рекомендуємо звернутися до професіоналів. Очевидно, що самостійно у незнаючої людини може і вийде щось зробити, але зробити так, щоб стіни не обвалилися на голову вночі – з цим краще не експериментувати.
Звернувшись в компанію із заявкою, до вас приїде заміряльник. Він все подивиться, задасть уточнюючі запитання, оцінить ветхість несучих конструкцій, і йому ви розповісте, що хочете отримати в результаті.
Потім компанія складе ескіз майбутнього будинку (3d-модель), який потрібно буде затвердити. Уже після підписання договору будуть відбиратися матеріали, в самому договорі будуть вказані терміни та інші умови співпраці сторін.
Прибудова нової будівлі до існуючого будинку
Досить часто замість повної реновації будинку люди прилаштовують до нього ще частину. Якщо це не просто приєднана конструкція, а саме частина будинку, то грамотно розподілити навантаження на існуючі несучі стіни зможуть тільки кваліфіковані будівельники.
Капітальний ремонт
Один з типів перепланування – капітальний ремонт приміщення. Це може бути заміна комунікацій або прокладання труб – то, за рахунок чого внутрішнє оздоблення будинку зміниться. В цьому випадку в перепланування старого будинку можуть входити такі етапи:
- заміна вікон і дверей;
- ремонт або заміна покрівельного настилу;
- заміна електропроводки, нарощування існуючої;
- поклейка шпалер або фарбування стін, оздоблення стелі/підлоги.
Заміна електропроводки повинна здійснюватися електриком, який дасть рекомендації по існуючому навантаженні на електромережу. Але є і ще безліч нюансів, яких простий житель може не знати. Потенційно всі вони можуть привести до неприємних наслідків самостійних робіт без знання основ. Мало хто хоче платити за переробку власної невдалої роботи по встановленні раковини або монтажу світильників.
Як можна узаконити перепланування будинку?
Це головне питання тому що далеко не завжди перепланування законне, а значить, що його доведеться потім знести. Розберемося які документи потрібні і як узаконити всі дії щодо цього процесу.
Перед початком робіт потрібно отримати дозвіл в Державну інспекцію архітектури і містобудування. Туди потрібно подати повний план робіт. Після отримання дозволу та готовності об’єкта подається декларація про виконані роботи і виготовляється новий техпаспорт. Після потрібно буде внести всі зміни до Держреєстру майнових прав.
З 2017 року список дозволів щодо перепланування збільшився, хіба що заборона на зміну несучих конструкцій і різання отворів в них так і залишилися діяти. Але це стосується квартир. У приватному будинку немає прилеглих квартир, тому дуже часто зводять прибудови, а процес їх узаконення не відрізняється від такого для квартирних будинків. При цьому для деяких районів і Харькова потрібно буде запросити геодезиста для топографічної зйомки.
По суті, потрібно просто направити план робіт і таким чином повідомити держслужбу про початок робіт, а потім зареєструвати зміни і зробити новий техпаспорт, щоб узаконити перепланування цегельного, дерев’яного або будь-якого іншого будинку.
У яких випадках не потрібен дозвіл на перепланування?
Наводимо список дій, які не вимагають спеціальних документів:
- збільшення житлоплощі за рахунок демонтажу перегородок, не зачіпаючи несучі конструкції;
- об’єднання ванної та туалету, якщо стіна між ними не несуча і без вентиляційного каналу;
- якщо до будинку не підведений газ, то можна об’єднати кухню і кімнату;
- зведення перегородок;
- перестановка сантехніки в межах спеціально призначеного приміщення;
- засклення балконів, лоджій;
- демонтаж печей, камінів без перекриття вентиляційних шахт;
- об’єднання кухні і лоджії, не демонтуючи балконний блок і не втручаючись в систему опалення, і т. п..
Якщо ви зважилися на перепланування, пам’ятайте, що без кваліфікованої допомоги не впораєтеся. Роботи потрібно буде узаконити, але, якщо ви не втручаєтеся в несучу спроможність будівлі, багато дій не буде потрібно узаконювати. Знати, що можна, а що не можна, перш ніж звертатися в будівельну компанію обов’язково. В іншому випадку доведеться крупно переплатити за своє незнання недобросовісним виконавцям. З цієї причини важливо знайти фірму з репутацією, яка допоможе, а не обдере вас.
0 комментариев