Головна » Статті » Як клеїти багети на стелю

Як клеїти багети на стелю

На зміну плівкам і паперу для перекриття стиків між стелею і стіною прийшли багети. Вони дозволяють здійснювати декор стельової зони, і заодно приховувати можливі недоліки ремонту. Розберемося як виконувати такі ремонтні роботи, і як вибрати форму деталей. Багети допомагають створювати прості і в той же час витончені силуети на стельової зоні.

Чому багети користуються попитом?

  • широкий вибір кольорів і різновидів;
  • дешева ціна;
  • легкі в установці;
  • легкі у догляді.

З чого виробляють багети?

Матеріалів для виготовлення багато, можна підібрати на свій смак:

  • ПВХ – дешевий полімер повсюдно застосовується в промисловості. З нього навіть роблять штучну шкіру. Недоліки: боїться світла тому його ставлять там куди ультрафіолет потрапляти не буде. Якщо все таки світло потрапить, то плінтус почне деформуватися і втратить первинну форму.
  • Дерево – благородний матеріал, який відрізняється кольоровою різноманітністю і здатністю сильно перетворювати приміщення. Плінтуса в основному виробляються з цінних деревних порід. Недоліки: дерево не гнучке і схильне до подряпин, які можуть з’явитися на фризі ще в момент установки. Матеріал боїться води і у вологих приміщеннях починає набухати, надалі гнити.
  • Поліуретан – славиться гнучкістю і міцністю. Стійкий до води (підходить для вологих приміщень: ванних, туалетів) і має великий запас стійкості до зношування. Недоліки: ціна.
  • Пінопласт – спінена пластмаса, більшу частину матеріалу займає повітря. Має дуже маленьку вагу і зручний в установці. Недоліки: легко запалюється, під сильним впливом спиртовмісних рідин починає розкладатися, мала міцність (легко пошкодити на етапі установки), приваблює гризунів. Не встановлюється в дерев’яних будинках.
  • Полістирол – це пластмаса та ж що і в упаковці з йогуртом. Це морозостійкий матеріал, який жорсткіший пінопласту. Забезпечує теплоізоляцію і шумоізоляцію. Недоліки: температура загоряння менше ніж у пінопласту, виділяє сильнi токсичні речовини при горінні.
  • Гіпс – дозволяє створити будь-який візерунок і цим вигідно відрізняється від поліуретану, ПВХ, пінопласту і полістиролу. Він не горить і не є небезпечним для здоров’я. Недоліки: вартість, вага, крихкість.

При виборі матеріалу спирайтеся на характеристики вашого житла і відштовхуйтеся від ціни. Наприклад, немає сенсу переплачувати за дерево, яке згниє у ванній кімнаті за кілька років.

Яким боком клеїти?

Фризи бувають різних форм, а іноді виникає питання як і яким боком поклеїти багети?

Якщо у вас симетрична панель, то сторона поклейки не має значення. Якщо з малюнком або фактурою, то ширша сторона клеїться на стіну. Є багети, що мають складну геометричну форму – такі зазвичай використовуються дизайнерами для професійного декору приміщень.

Який клей застосувати?

Крім вибору матеріалу потрібно ще підібрати клейовий склад. Основних способів кріплення молдав всього 3: клей, рідкі цвяхи, фінішна шпаклівка. Розберемо кожен докладніше.

Клей. Використовуються склади на силіконовій, полімерній та акриловій основі. Вибирати склад потрібно з упевненістю, що він підійде для фризи. Силіконовий клей часто випускається в пістолетах, які полегшують його нанесення на поверхню. В деякі склади додають протимікробні добавки. Клей на основі полімерів можна підібрати будь-який під потреби. Але полімери розчиняються у воді, а склад довго застигає. Клеїти великий багет і притискати його кілька хвилин буде незручно. Акриловий клей занадто швидко сохне, але більш стійкий до зовнішніх впливів.
Рідкі цвяхи. Крім клею в складі присутні дрібні частинки наповнювача. Рідкі цвяхи дадуть набагато краще зчеплення з поверхнею, ніж поклейка багетів на стелю попереднім способом. Поверхню плінтуса потрібно знежирити, а залишки складу витерти вологою губкою, поки вони не засохли.
Шпаклівка. Цей варіант добре підходить якщо на стінах ще немає шпалер. В іншому принцип той же: нанести тонким шаром шпаклівку і притиснути на декілька хвилин до неї фризу.

Як приклеїти багет до натяжної стелі і в кутах?

На натяжне стельове покриття зазвичай кріплять пластикові фризи. Їх можна закріпити за допомогою клею і шурупів. Клей потрібно використовувати прозорий: точково нанести на багет і притиснути його до стелі на 2 хвилини. Залишки клею зітріть серветкою.
Рекомендується не допускати контакту натяжної стелі з клеєм, так як матеріал може деформуватися. Тому кріплять багети на стіну.

Але кріплять їх не тільки на рівну поверхню стелі, а також і по кутах. Тому далі розповімо як клеїти багети на стелю в кутах. Доведеться проявити вправність, щоб підігнати кути. Потрібно зрізати з двох багетів частина пластини так, щоб при з’єднанні вони утворили прямий кут. Можна скористатися стуслом або зробити це вручну.
Для другого варіанту накреслiть прямий кут на поверхні до якої будете кріпити фризи. А потім прикладіть деталь, і від накресленої точки з’єднання багетів зріжте частину пластини від точки до кута самої деталі. Проробляємо це з обома фризами. Потім прикладіть дві деталі разом і при необхідності скорегуйте надрізи ножем.

Яку форму вибрати?

Вибираючи форму, стежте за тим, щоб багет вписався в загальний інтер’єр кімнати. Якщо у вас переважає простий стиль, без надмірностей, то і фризи повинні мати просту геометричну форму. Якщо ж це багатий інтер’єр зразок бароко або модерна, то можна використовувати всілякі візерунки і малюнки.
Уявіть собі результат після. Все що ви наклеїте має доповнюватиме загальну картину, а не перетворювати кімнату в смiшне видовище.
Щоб змоделювати зовнішній вигляд кімнати і підібрати ідеальні багети за формою використовуйте програми моделювання. Вони мають вбудований набір предметів інтер’єру, які ви можете розмістити і отримати підсумкову картинку.
Якщо зовсім не хочеться думати, можна найняти дизайнера, який допоможе вибрати ідеальне рішення. Але послуги хорошого дизайнера коштують дорого.

Розібралися з матеріалами і клейовими складами, а значить, що ви і самі зможете тепер приклеїти багет до стелі і освіжити вигляд приміщення. Але якщо вам не хочеться цього робити, зателефонуйте нам. Зробимо все в кращому вигляді.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!