Головна » Статті » Демонтаж старой плитки со стены

Демонтаж старой плитки со стены

При ремонті кухні і ванної кімнати багато хто стикається з непосильним завданням: зняти плитку зі стіни. Ця робота непроста, пилова, але якщо взялися, то потрібно доробити до кінця. Добре коли потрібно просто збити старе покриття і викласти новий кахель. Але якщо потрібно зберегти кахельні пластини цілими, приготуйтеся до довгої і кропіткої роботи. Тому розглянемо способи та інструменти для демонтажу плитки.

Основна особливість зняття старої плитки полягає в тому чи бажаєте ви зберегти покриття або вам воно вже не потрібно.

Матеріал кріплення кахлю

Від того на якій основі була прикріплена плитка залежить кількість зусиль, які потрібно докласти для демонтажу.

  • Цементно-піщаний розчин: найміцніша основа. Якщо робота виконувалася якісно, то зняти плитку не зламавши її не вийде, як би ви не старалися. Вам знадобиться перфоратор, щоб збити покриття.
  • Плитковий клей: 50 на 50, що вийде зняти кахель цілим.

Етапи зняття плитки

Пам’ятайте, що всі пластини зняти цілими не вийде. До того ж, потрібно проявити велику акуратність і дотримуватися процесу демонтажу:

  • приготуйте мильний розчин і намочіть всі шви між плитками. Всю затирку з швів доведеться вичистити. Це можна зробити болгаркою, шпателем, стамескою.
  • дайте кахлю постояти, щоб рідина проникла в шви і розмочився розчин.
  • якщо стіна повністю обкладена кахлем, то одну плитку доведеться розбити, щоб отримати доступ до сусідніх швiв.
  • молотком зі шпателем або стамескою потрібно простукувати край пластини. Якщо пластинка прикріплена намертво, то зняти її без пошкоджень ніяк не вийде.
  • збивати потрібно рухаючись зверху вниз, щоб шар плитки не обвалився на вас.
  • при необхідності очистити стіну від старого клею, розчину.

Насправді, процес демонтажу кахлю важкий і ті, хто беруться за нього вперше можуть взагалі жодну пластину в результаті не зняти цілою. Так що побережіть нерви і замовте цю послугу, а решту матеріалу можна буде повторно використовувати в цілях ремонту.

Як зняти плитку зі стіни не пошкодивши її?

Не кожен ремонт включає в себе заміну плиткового покриття. Якщо ви все ж хочете залишити старий кахель і збити тільки пару пластин для того, щоб дістатися до комунікацій в стінці, доведеться подумати про заміну відколотих частин. Не всі зберігають запасні екземпляри кахлю. Або ж хочеться малими силами зробити невеликий редекор, то:

  • змочуємо мильним розчином шви і зачищаємо їх;
  • намагаємося підчепити за край пластинки, заводячи в порожнечі шпатель і молотком акуратно пробиваємо скріплюючи матеріал;
  • краї облицювальних пластин заклеюються малярським скотчем, щоб зберегти їх цілісність.

Якщо стіна повністю з кахлю, підчепити його буде важко. Через це якась одна центральна плитка просто розб’ється. Початок демонтажу йде з точки вибитої пластини.

Як зняти плитку з підлоги без перфоратора?

Основний принцип такий же як і для настінного кахлю. Тільки самі пластини можуть зніматися з шматками цементу стяжки. Для повторного використання зняту плитку доведеться ще додатково захищати в місці зчеплення з клейовим розчином. Мочим шви, вичищаємо і акуратно відокремлюємо кахель від пiдлоги. Якщо звук простукування молотком глухий значить можна зняти цілу пластину.

Металеві гачки

Потрібен дріт або викрутка. Після чистки шовних ліній дріт заводиться по обидва боки і відтягує пластинки від заснування. Тільки не потрібно намагатися відразу відірвати плитку – вона швидше зламається, ніж піддасться механічному впливу.

Засоби захисту

Демонтаж при ремонті завжди супроводжується величезною кількістю будівельного пилу. Потрібно захищати себе при роботі з плиткою: одягати респіратор, рукавички. У кращому випадку, носити спеціальний костюм.
Щоб зі швів виділялося менше пилу, потрібно змочувати їх щопівгодини і, тим більше, те ж саме зробити з усією поверхнею (звідки вже зняли кахель).
Буває так, що на кухні стіни до стелі закладені кахлем. Це сильно ускладнює процес роботи бо вище вже сказали про те, що демонтувати потрібно починати з верхнього ряду. В такому випадку, працювати потрібно в парі: один тримає плитку, інший відбиває.
Якщо стіна покрита облицювальними пластинами тільки частково – працювати буде легше. У санвузлі досить зубилом підчепити елемент в крайньому рядi.

Знімаючи покриття зі стін і підлоги потрібно переконатися, що комунікації не прилягають занадто близько до поверхні. Інакше ризикуєте зачепити їх і створити аварійну ситуацію. Таке часто відбувається через порушення правил будівництва. Якщо робота буде проводитися болгаркою, дрилем або іншим ударним інструментом, подбайте про те, щоб дізнатися де, які кабелі, труби прокладені, щоб випадково не напоротися на них.

Навіщо замовляти послугу демонтажу плитки зі стін?

Найчастіше, причина по якій клієнти хочуть поміняти облицювальний шар ванної кімнати або кухні і залишити матеріал собі – ціна старої плитки. Якщо її можна демонтувати без пошкоджень, то чому б її не залишити для прикраси іншої зони ремонту.
Багато залишають кахель або купують із запасом для можливості заміни потрісканої або тiєї, що втратила вигляд пластини в майбутньому.

Новачкам майже не вдається зняти і 40% цілого кахлю, а приватні фахівці з демонтажу загинають шалені ціни на таку послугу. Хоча не у кожного навіть є відповідні інструменти.
І наостанок – час і терпіння. Акуратну роботу можна провести тільки знаючи повністю процес і не поспішаючи виробляючи всі необхідні дії.
Якщо це не коштує дорого, то чому б не замовити виїзд майстра в профільній компанії. Платити багато не доведеться, а зберегти вийде до 95%.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!