Головна » Статті » Як кріпити штукатурну сітку

Як кріпити штукатурну сітку

Перед тим як клеїти шпалер або фарбувати поверхню стіни, їх потрібно заштукатурити і заґрунтувати. Ці дії забезпечують повну адгезію оздоблювальних матеріалів між собою і самою стіною. Штукатурка необхідна для вирівнювання кривої поверхні стіни. Але, щоб поверхня була не тільки рівною, але ще і надійної проводять штукатурні роботи, при яких необхідно використовувати спеціальну штукатурну сітку.

Навіщо потрібна штукатурна сітка?

В процесі експлуатації внутрішніх і зовнішніх поверхонь, стіни піддаються щоденному впливу морозу і тепла, снігу, води, пари та інших факторів. Щоб зберегти первинний вигляд стіни, запобігти відшарюванню і появi тріщин в штукатурному шарі якраз і використовується штукатурна сітка.

Де застосовується?

У цього будматеріалу досить широкий діапазон застосування:

  • внутрішні і фасадні роботи;
  • при стягуванні перекриттів;
  • при монтуванні звуко- і теплоізоляційних покриттів;
  • армування поверхонь з дефектами;
  • при встановленні теплої і конструюванні наливної підлоги

Які бувають види штукатурної сітки?

Залежно від матеріалу виготовлення штукатурна сітка ділиться на 3 види:

  1. Склотканева. Використовується при товщині штукатурки не більше 30 мм, володіє високими характеристиками міцності, але застосовується переважно при внутрішніх оздоблювальних роботах.
    Де використовувати: Сітка часто використовується для зміцнення внутрішньої штукатурки, запобігаючи облущенню і відшаруванню матеріалу. Рельєфне покриття сітки забезпечує армування шару і покращує зчеплення матеріалів з цегляною і бетонною стіною. Скловолокно відмінно підходить для вирівнювання поверхні, перекриття швів і стиків між блоками, панелями. Також застосовується для армування, гідроізоляції.
  2. Металева. Найчастіше використовується при фасадних роботах. Вона важка тому при кріпленні штукатурної сітки використовуються дюбелі і саморізи. Якщо їх немає можна обійтися і звичайними цвяхами, які потрібно забивати мінімум на 5 см углиб, а капелюшок загинати вгору.
    Де використовувати: на великих площах; стіни з дерева, газобетону і цегли. Застосовується із цементною штукатуркою, при перепадах температур і в зонах з великою вологістю. Підвищує загальну міцність будівлі.
  3. Пластикова. Матеріал несприйнятливий до лугів, не окислюється і практично не деформується з часом. Виявляє хороше зчеплення з гіпсовим розчином. Як і перша, найкраще підходить для внутрішніх робіт.

Розподіл також відбувається по щільності матеріалу, який впливає на можливі сфери застосування. Від щільності залежить якість, і чи задовольняє вона нашим вимогам (щільність залежить від розміру осередків). Щільність сітки з проміжками 10х10 мм буде менша, ніж сітки з осередками 5х5 мм.
Наприклад, скловолокно плетуть в косички, що сильно збільшує запас міцності.

Армована сітка призначена для зміцнення стін фасадів, які піддаються вітрам та іншим атмосферним явищам.

Для ремонтних робіт в будинку варто використовувати сітку з щільністю 120 г/м2 (для невисоких будинків).
Для висоток краще кріпити більш щільні аналоги бо цей храм піддається великому навантаженні на несучу конструкцію:
140-165 г/м2 відмінний варіант для будинків з різною висотою.

Панцирна і архітектурна. Дуже щільна антивандальна сітка з показником вище 270 г/м2. Потрібна для зміцнення цокольних поверхів, яким доводиться витримувати дуже великі навантаження.
Є зовсім легкою 55 г/м2. Формально вона теж відноситься до фасадної, але правильніше називати її архітектурною. Таке полотно можна використовувати тільки на внутрішніх роботах. Можливе застосування і на фасадах, щоб зміцнити невеликі декоративні елементи армування невеликих декоративних деталей.

Рекомендації

Вибираючи матеріал виготовлення штукатурної сітки дотримуйтесь таких рекомендацій:

  • скловолокно застосовується для шару до 30 мм, метал – від 30 мм.
  • зовнішні роботи вимагають підвищеної стійкості від сітки тому застосовуються металеві оцинковані або полімерні моделі;
  • якщо штукатурка гіпсова, то потрібно вибирати пластикову сітку;
  • на стиках гіпсокартону або заповненні тріщин підійде пластикова або склопластикова штукатурна сітка;
  • армування пічної, камінної кладки виконується рабицею, а для тонкого штукатурного шару доцільно використовувати склотканеву.

Як кріпити штукатурну сітку до стіни?

Залежно від ваги штукатурної сітки її можна кріпити як за допомогою цвяхів, так і за допомогою саморізів.

Пластикова і скловолоконні штукатурні сітки можуть бути як втиснутi всередину розчину, так і висіти на цвяхах (не деформуються від власної ваги). А ось оцинковані моделі потрібно міцно закріплювати в стіні, щоб не висіла ще й знизу. Таким чином сітка не з’їде в процесі висихання штукатурки, що дасть надійний результат.

Кріплення штукатурної сітки залежить від її щільності і виду, тобто матеріалу виготовлення. Якщо неправильно вибрати матеріал і погано закріпити його, то сітка сповзе по стіні разом зі штукатуркою.
Саме надійне кріплення необхідно для металевої штукатурної сітки, тому що важка і не прибивається штукатуркою до стіни за рахунок ваги.
Штукатурна сітка – це відмінний армуючий матеріал, з яким штукатурка буде залишатися цілою і неушкодженою протягом багатьох років.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!