Головна » Статті » Що таке фасадна грунтовка, для чого вона застосовується

Що таке фасадна грунтовка, для чого вона застосовується

У будівництві існують невидимі помічники, які дозволяють отримати ідеальний вигляд фасаду. Без них зовнішня обробка виглядає не так ефектно, і найголовніше — її міцність викликає питання. Справжнім фахівцям це добре відомо, і вони проводять фасадні роботи з використанням спеціальної грунтовки. Про неї і поговоримо в цій статті.

Грунтовка для фасаду незамінна для обробки бетону або оштукатурених поверхонь. З нею фарба завжди рівно і красиво лягає, не шарується, не схильна до впливу грибка. Ці властивості роками зберігають будівлю в ідеальному стані. У той час як обробка непідготовлених стін веде до того, що вони не здатні і півроку “зберігати обличчя”. Фарба з них злущується, поверхня покривається пліснявою і вимагає повторного ремонту.

Що таке фасадна грунтовка, і чому її використання радикально все змінює? Це спеціальний склад, який вирівнює поверхню, тим самим забезпечуючи більш якісне проникнення фарби — відбувається зчіпка двох середовищ. Попутно досягається антибактеріальний і вологовідштовхувальний ефекти. Крім того, витрата фарби значно зменшується, адже вона надмірно не вбирається.

До речі, не радимо переплачувати за банку, на якій великими літерами написано “водовідштовхувальна”. Це не більше, ніж хід маркетологів — грунтовка за визначенням повинна мати цю властивість.

Існують два основних види грунтовки для фасаду:

  • алкідна — використовується без розведення, в чистому вигляді, відрізняється високим ступенем просочення і властивостями, що забезпечують взаємопроникнення середовищ;
  • акрилова — допускає розведення водою, складається з дрібних частинок, завдяки чому добре зміцнює поверхні, проникаючи на глибину до 10 см.
    • Незалежно від типу, цей будівельний склад вважається універсальним, його використовують для обробки гіпсокартону, дерева і цегли, оштукатурених стін і шлакоблоку. Основні функції матеріалу не змінюються в залежності від поверхні, на яку він наноситься, це: вирівнювання, знезараження, скорочення витрат оздоблювальних матеріалів, зміцнення оздоблювального шару, підвищення його довговічності зі збереженням зовнішнього вигляду.

      У складі грунтовки для фасадних робіт — основа з акрилу і суміш латексів. Тобто, після нанесення і висихання таке поєднання утворює майже лакову плівку. Щоб отримати найкращі результати, рекомендується наносити склад валиком, пензлем або з пульверизатора. Все залежить від масштабів оброблюваної поверхні.

      Особливості кварцової грунтовки для фасаду

      Існує поділ будівельних розчинів для підготовки поверхонь в залежності від типу вбирання, відповідно, їх використовують на різних фасадах. Для шпаклівки і штукатурки необхідна висока ступінь поглинання; більш гладкий бетон вимагає іншого підходу, і для нього підбираються варіанти з більш низьким ступенем всмоктування; а для супер-гладких фасадів, типу залізобетону, керамічних блоків і цегляної кладки, призначена особлива грунтовка зі змістом піску на основі кварцових частинок.

      Для чого потрібен такий “хитрий” склад? Перераховані вище підстави мають невисокий рівень адгезії і слабко поглинають — кварцова грунтовка покращує ці якості. Піщані частинки виконують роль своєрідних посередників в цьому випадку, збільшуючи ступінь зчіпки і міцність оздоблювальних робіт в цілому.

      Ціна такого матеріалу може бути вище вартості аналогів, за рахунок вмісту акрилових смол, які забезпечують відмінну якість зчеплення з матеріалом. Проте такий грунт за необхідності використовується навіть на вже загрунтованих поверхнях, їм обробляють стіни і перед укладанням плитки, і перед шпаклюванням, і перед оштукатурюванням.

      Кварцові грунтовки бувають на водній основі. Їх відмінність в тому, що шар піску на поверхні виходить більш міцним і помітним. При цьому осипання виключається, бо склад грунтуючого розчину містить спеціальні закріплюючи елементи.

      Як наносити грунтовку з кварцовим піском?

      Методи нанесення припускають використання валика або кисті, пульверизатор в цьому випадку не підійде, бо частинки піску швидко засмічують розпилювач. Склад не токсичний. Обробка поверхонь проводиться при плюсовій температурі повітря.

      Перед тим як наносити грунтовку на фасад, очистіть поверхню від пилу і бруду, видаліть нерівності. В окремих випадках досить просто протерти фронт робіт вологою ганчіркою. А в інших — потрібна серйозна підготовка, що включає усунення тріщин, вирівнювання і зачистку.

      Підготуйте розчин, дотримуючись інструкції. Нічого не придумуйте і пам’ятайте, що органічні розчинники не підходять для більшості видів грунтовки. Важливий момент — термін придатності складу (рік), після цього не використовуйте його, бо властивості, зокрема, адгезивні, знижуються або зводяться нанівець.

      Рівномірно нанесіть рівний шар грунтовки по всій оброблюваної площі.
      Дочекайтеся, поки висохне. Швидкість процесу залежить від температури — чим тепліше, тим швидше. Якщо досить прохолодно, може висихати і добу.
      Після грунтовки проводиться фінішна обробка.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!