Як правильно укласти плитку на стіну
У процесі ремонту нерідко виникає необхідність використання плитки для оздоблення стін всередині приміщення. Як правило, стіни на кухні та у ванній кімнаті прикрашають плиткою через естетичності і практичності. У цій статті розповімо про те, як відбувається укладання плитки на стіни і з якими нюансами найчастіше стикаються в процесі проведення таких робіт. В першу чергу проводять підготовчі роботи. Щоб кінцевий результат радував потрібно вибрати колір і текстуру заздалегідь. Візерунки та інші декоративні елементи дозволять облицювальної матеріалу створити неповторну атмосферу і затишок виходячи з особистих переваг.
При підготовці до укладання оцінюють стан стіни. Якщо на ній вже є стара плитка, необхідно провести демонтаж. Далі, робота залежить від наявного покриття. Поверхню потрібно підготувати або вирівняти.
- Якщо обробки не було, то потрібно обштукатурити поверхню.
- При незначних нерівностях варто зашпаклювати стіни.
- Якщо укладання буде проводиться поверх гіпсокартону, то знадобиться сітка зі скловолокна на яку буде наноситися шпаклівка або клей.
- Щоб збільшити зчеплення матеріалів, поверхню обробляють щіткою від пилу і грунтують поверх гіпсової шпаклівки.
Коли стіна готова потрібно точно визначити місце укладання кахлю. Якщо підлога вже готова можна орієнтуватися на її рівень і починати розмітку від неї. Буває і так що проводиться облицювання тільки стін. В такому випадку, розмітка і всі подальші плиткові роботи починаються з другого ряду і навіть з третього. Рекомендується робити розмітку горизонтальних рядів зверху. При цьому для стелі потрібно залишити зазор в декілька міліметрів. Тоді у видимій частині стіни буде розташовуватися тільки ціла плитка, а це візуально приємніше виглядає. Для нижнього ряду доведеться виміряти і відрізати необхідного розміру частини кахлю, але в очі це не буде кидатися. Тим більше, що не завжди виходить відрізати плитку ідеально рівно. При нанесенні облицювальний матеріал на стіну він може почати злазити вниз через власну вагу. Зробіть тимчасовий упор під першим рівнем з дошки або металевого профілю.
Коли розмітка з урахуванням швів нанесена, можна починати наносити клей. Замішуючи розчин дайте йому відстоятися і перед безпосереднім нанесенням ще раз перемішайте. По поверхні стіни нанесіть шпателем шар клею і гребінкою розподіліть по лінії накладення кахлю. Чим більше кахель, тим більшу гребінку потрібно використовувати. Для кращого зіткнення потрібно переконатися, що плитка на 80% стикається з клеєм (притисніть профіль до стіни, переверніть і подивіться). Вдавлюючими рухами кахель закріплюється на поверхні.
Професіонали знають, як правильно покласти плитку на стіну, з огляду на підсумкову симетричність роботи. Якщо кількість профілів в горизонтальному ряду не відповідає ширині стіни, то вертикальний обрізаний шар укладають в менший стик на стінах. Якщо вільне місце ширше ніж 1 плитка, то обрізані ряди будуть перебувати в обох кінцях стіни.
Потрібно пам’ятати, що у ванній і на кухні проходять труби (газ, вода, каналізація) і виходять ці труби зі стін. Так що обрізати матеріал доведеться не тільки для краси, але ще і для того, щоб прокласти його там, де проходять комунікації. Це досить копітка робота, але її потрібно виконати до основного етапу укладання. Потрібно все розмітити і вирізати. Якщо біля стику стін кладеться не суцільна плитка, а вже обрізана, а в ній додатково потрібно вирізати отвір під трубу, варто переглянути ширину вертикального ряду, щоб в результаті обрізаний шматок не довелося розділяти ще навпіл. Це може сильно зіпсувати враження від результату роботи. Якщо ви впоралися, то вам залишиться остання, нескладна частина.
На закінчення проводиться закладення швів і стиків. Шви розчищають клином і готують розчин з цементу. Після того як вилили розчин потрібно розподілити розчин раклею, і нею ж видалити надлишки. Потім залишки розчину з плитки витерти вологою ганчіркою. Стики закладаються силіконом, попередньо заклеївши профіль скотчем, щоб не бруднити їх.
В теорії все виглядає дуже просто, але на практиці питання починають виникати ще на підготовчих етапах. Проблеми з вибором як самої плитки так і клеєм, матеріалом для закладення швів й іншими аспектами може витримати далеко не кожен. Консультанти в магазині можуть дати пораду, допомогти вибрати, але точність і практичність можуть зіграти злий жарт. Адже, вони не оцінюють фронт робіт в цілому, а лише ситуативно підбирають матеріали. Тому і радимо не ламати голову, а звертатися до професійних підрядникам. Тільки фахівець, який знаходиться в приміщенні здатний реально оцінити і сказати, пояснити які матеріали знадобляться і чому.
0 комментариев