Головна » Статті » Як зварити сходи і що для цього потрібно

Як зварити сходи і що для цього потрібно

Сходи є незамінним елементом, якщо необхідно створити прохід між різними поверхами будівлі. Такі конструкції можна зустріти повсюдно: в приватних будинках, котеджах, офісних, торгових, промислових, складських та інших спорудах. Для їх виготовлення використовуються різні матеріали: від каменю і бетону до деревини і металу. До числа найбільш практичних і довговічних відносяться металеві конструкції. Якщо ви точно не знаєте, як зварити сходи з куточка або профільної труби правильно, то краще довірити рішення цього завдання професіоналам. Досить звернутися в компанію по виготовленню сталевих виробів – і результат буде готовий протягом кількох тижнів. Але якщо ви вирішили виконати роботу самостійно, то це цілком реально. І в допомогу вам представляємо покрокове керівництво, а також цінні поради від досвідчених зварювальників.

Різновиди металевих сходів

При виготовленні таких конструкцій застосовується переважно сталь. Також існують аналоги з алюмінію, але сталеві марші користуються найбільшою популярністю. Це цілком зрозуміло. По-перше, сталь є більш доступним і дешевим металом, ніж алюміній. По-друге, вона має більшу міцність, а тому конструкція з неї здатна витримувати значні навантаження. По-третє, при її використанні основним методом складання є зварювання сходів, а не кріплення окремих елементів за допомогою метизів.

Все різноманіття виробів даної категорії можна розділити на групи за рядом ознак:

  • Формат конструкції.
  • Кількість сходових маршів.
  • Спосіб обробки.

За форматом такі конструкції бувають прямими і спіралевіднимі. Перші – найбільш поширені і зручні в експлуатації. До того ж, зварювання сходів прямого типу здійснюється простіше і швидше. Однак спіралеподібні аналоги теж набули широкого поширення. Найчастіше їх встановлюють в невеликих приміщеннях, коли потрібно максимально заощадити вільний простір.

Оптимальна кількість сходових маршів також визначається наявністю вільного місця. Найпростіше виготовити і встановити конструкцію без переломів, яка дозволяє піднятися з одного поверху на інший по прямій лінії. Але це не завжди можливо. І якщо простір обмежений, сходи збираються з декількох різноспрямованих маршів, що з’єднуються між собою проміжними майданчиками.

Нарешті, така конструкція не обов’язково виготовляється виключно з металу. Сталь може виступати лише каркасом – міцною основою з великою несучою спроможністю. А ось для створення ступенів, поручнів часто використовуються й інші матеріали: деревина, скло і т.д.

Як зробити металевi сходи: основні етапи

Щоб зібрати конструкцію для міжповерхового переміщення, необхідно:

  1. Визначити наявність вільного простору, яке допустимо зайняти сходами.
  2. Вибрати оптимальну конструкцію, включаючи її тип, кількість маршів і т.д.
  3. Розрахувати планове навантаження на сходи і підготувати детальні креслення.
  4. Підібрати необхідний матеріал і запастися потрібним інструментом.
  5. Ретельно перевірити розрахунки і креслення, після чого – можна приступати до роботи.

Сходи займають місце! Тому перед її плануванням важливо оцінити наявність вільного простору. З одного боку, конструкція повинна розташовуватися так, щоб до неї був легкий і швидкий доступ. Як правило, вихідна точка маршів спрямована до входу в будівлю. З іншого боку – сходи не повиннi стати перешкодою, що заважає проходу між приміщеннями на першому поверсі.

Якщо конструкція встановлюється на вулиці, така проблема, як правило, не виникає. Але в приміщенні потрібно використовувати вільний простір максимально раціонально. При необхідності, один довгий похилий проліт можна замінити парою-трійкою таких, зигзагоподібно розташованих один над одним. Альтернативними варіантами є спіралеподібні рішення.

Чим більше людей (і чим вони важче) будуть проходити по сходах, тим міцніше і надійніше вони повиннi бути. Для виготовлення каркаса можна використовувати різні комплектуючі: сталеві швелери, профільні труби квадратного перетину, куточки і т.д. При цьому основні напрямні бувають як прямими (лінійними), так і косоурні (що складаються з каскаду прямокутних зигзагів).

Визначившись з наявністю вільного місця, оптимальним типом конструкції і необхідної несучої спроможності, можна приступати до розрахунків і креслень. Ми радимо планувати навантаження з запасом. А креслення рекомендуємо підготувати з різних ракурсів: як мінімум, з лицьової і бічної перспектив.

Наступним кроком залишається лише закупити потрібний матеріал і запастися інструментом. Вирішивши, як зварити сходи з профільної труби, куточків, швелерів (основа), суцільний листової або сталi з прорізами (ступені), труб, лайнерів, кованої арматури (перила) і ретельно виконавши розрахунки, переходьте до закупівель. І поки матеріал буде доставлятися від постачальника, без зволікань збирайте інвентар.

Для збірки конструкції будуть потрібні наступні інструменти:

  • Зварювальний апарат та маска.
  • Турбіна (болгарка) з дисками для різання металу, а також зачистки швів і поверхонь.
  • Дриль зі свердлами по металу.
  • Металовироби (потрібні в тому випадку, якщо окремі елементи будуть скріплюватися не тільки методом зварювання).
  • Будівельний рівень, косинці для замірів і креслень.
  • Захисне екіпірування: комбінезон, окуляри, рукавички.

Технічні параметри конструкції

Як зварити металеву драбину, щоб вона була надійною, зручною і красивою? Для цього слід приділити увагу не тільки вибору підходящої конфігурації, але і базовим параметрам:

  • Кут підйому – ухил маршу (або маршів) 40-45 градусів.
  • Відстань (діагональна) між площинами ступенів – 50-65 сантиметрів.
  • Глибина ступенів – 30-35 сантиметрів.
  • Ширина сходів – 80-120 сантиметрів.
  • Висота перил – 90-100 сантиметрів.
  • Відстань між лайнерами, арматурними прутами – 12-15 сантиметрів.

Глибина ступенів повинна бути достатньою для того, щоб на неї поміщалася вся стопа самого дорослого члена сім’ї. А відстань між ними слід робити такою, щоб кожен крок можна було здійснювати без зусиль (по діагоналі вона досягає півметра і навіть більше, а ось по висоті – на порядок менше). Ухил маршів не слід робити більш 45 градусів, інакше підніматися по ним буде досить важко.

Як зварити сходи: покрокова інструкція

Базова послідовність етапів:

  1. Перед початком роботи ретельно перевірте свої розрахунки.
  2. Підготуйте каркас конструкції (швелери потрібної довжини, зигзагоподібний каскад з куточків, профільних труб).
  3. Виріжте і закріпіть ступені (методом зварювання або за допомогою метизів).
  4. Встановіть перила.
  5. Зачистіть всі шви, сгладьте гострі краї металу.
  6. Нанесіть ґрунтовку або інший склад для захисту сталi від корозії.
  7. Виконайте декоративне оздоблення конструкції (фарбування, встановлення елементів з дерева, скла і т.п.).

Рішення поставленого завдання вимагає вміння не тільки працювати зі зварювальним апаратом або турбіною, але також інженерно-технічних знань і навичок для правильного проведення розрахунків і вимірів. Без належного досвіду результат такої роботи, м’яко кажучи, може виявитися далеко не ідеальним. Якщо ж ви хочете зварити красивi і надійнi сходи, рекомендуємо звернутися за допомогою до професіоналів.

Хочете зробити все своїми руками? Чудово! Це – захоплюючий і творчий процес. Але навіть невелика похибка в розрахунках здатна звести на «ні» витрати матеріалу, праці і часу. А недостатня міцність конструкції може навіть стати причиною її обвалу і травм ваших близьких. Бажаєте отримати якісний результат швидко і без ризику? Тоді замовте зварювання сходи в спеціалізованій компанії!

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!