Як зняти стару стяжку
Демонтаж цементної стяжки – одна з основних задач в процесі ремонту або заміни підлогового покриття. Навіть найкращі і надійні будівельні матеріали не бувають вічними. Тому бетонна підлога через кілька років чи десятиліть може покриватися тріщинами і розшаровуватися. На тривалість терміну експлуатації впливає декілька параметрів: якість цементно-бетонної суміші, використовуваної при заливці, інтенсивність використання (прохідність людей, установка верстатів, обладнання і т.п.), наявність спеціального покриття для підлоги та ін. Перш ніж відповідати на питання «Як зняти стяжку підлоги?», давайте розберемося, для чого це необхідно. Основні умови:
- Верхній шар бетону розкришився або покрився безліччю тріщин.
- Необхідно залити нову, рівну стяжку для настилу лінолеуму, ламінату, паркету або керамічної плитки.
- Потрібно провести ремонт або перепланування комунікацій всередині підлоги і т.д.
Рішення поставленого завдання вимагає наявності будівельних знань, практичного досвіду і спеціального інструменту. Така робота є праце- і часозатратною. Томудемонтаж стяжки підлоги краще довірити професіоналам. Але якщо ви хочете зробити все самостійно, врахуйте декілька важливих моментів.
Особливості демонтажу бетонної стяжки
Навіть якщо цементобетонне покриття пошматоване безліччю тріщин, його видалення, як правило, пов’язано з необхідністю додаткового руйнування. А тому при виконанні цієї роботи обов’язково виникає шум і вібрація. Плануючи демонтаж підлоги, рекомендуємо вам попередити сусідів, особливо знизу: процес займе не одну годину, а то й кілька днів.
Також важливо враховувати несучу здатність міжповерхових перекриттів. У багатоквартирному будинку категорично забороняється використання потужних відбійних молотків: плити можуть просто не витримати надмірної вібрації. І в такому випадку наслідки ремонту виявляться катастрофічними …
Необхідний інструмент
Щоб прибрати стару стяжку підлоги, знадобляться:
- Лом (бажано, два – різної довжини) і зубило.
- Кувалда і молоток.
- Бетономолот, перфоратор, бур.
- Швонарезчик або турбіна (болгарка).
При дробленні бетону виникає безліч осколків, каменів і пилу. Тому важливо подбати про наявність захисної екіпіровки. В якості основного спецодягу підійде звичайний будівельний комбінезон, а якщо говорити про взуття, то краще вибрати чоботи або черевики. Для захисту очей рекомендуємо надіти спеціальні окуляри з міцного пластику, а дихальних шляхів – респіратор. Ну і не варто забувати про рукавички.
Підготовка до демонтажу старої стяжки
Перш ніж приступати безпосередньо до руйнування бетонної підлоги, необхідно звільнити приміщення. Якщо меблі масивні та не проходять в дверний отвір, їх слід розібрати. Іноді габаритні вироби залишають в кімнаті (наприклад, якщо їх розбирання неможливе). Але в такому разі їх доводиться кілька разів переміщати з місця на місце. До того ж, вони принесуть масу незручностей при заливці нової підлоги. Якщо ви вирішили не виносити з приміщення абсолютно все, то меблі якi залишилися потрібно наглухо обмотати плівкою.
Завчасно подумайте про утилізацію будівельного сміття. Викидати його в контейнери для побутових відходів забороняється. Тому купіть щільні мішки, щоб зібрати в них каміння і пил. А якщо ремонт виконується на першому поверсі, найзручніше замовити контейнер для збору та вивезення будівельного сміття та встановити його як можна ближче до вікна або виходу.
Як і чим зняти стяжку підлоги
Цементобетонне покриття буває двох типів: звичайне і армоване. Друге є більш міцним за рахунок наявності в ньому арматури чи металевої сітки. Відповідно, його руйнування вимагає додаткових трудовитрат і застосування пилки для різання металу. Демонтувати стяжку рекомендується невеликими ділянками. Можна почати з кута або з найбільш пошкодженого місця, поетапно йдучи в сторони від нього.
Щоб розбивати бетон, оптимальним рішенням є бетономолот – він призначений саме для цього. Якщо його немає, можна скористатися відбійним молотком, перфоратором або буром. Взагалі немає в наявності електро- або пневмоінструменту? Тоді на допомогу прийдуть лом і зубило, кувалда і молоток.
Для різання арматури чи металевої сітки можна використовувати турбіну з диском по металу. При цьому армуючі прути слід зрізати у міру їх звільнення від цементу. Також пила знадобиться, якщо потрібно демонтувати не весю підлогу, а тільки частину. У цьому випадку на турбіну необхідно встановити диск по бетону і вирізати необхідний ділянку. Альтернативним рішенням є використання швонарізчика, який можна взяти напрокат в компанії з оренди будівельного інструменту.
Демонтаж сухої і напівсухої стяжки: покрокова інструкція
Кожна підлога по-своєму унікальна: різна товщина, наявність або відсутність армування, тип цементобетонної суміші і т.д. Тому універсальної інструкції до виконання демонтажу немає. Однак можна уявити весь процес в рамках декількох послідовних етапів:
- Підбір необхідного інструменту, спецодягу.
- Підготовка приміщення.
- Повне або часткове руйнування бетонної підлоги.
- Збір та утилізація будівельного сміття.
- Заливка нової підлоги (при необхідності, з попередньою прокладкою комунікацій).
У стягуванні не прокладають електричні кабелі, труби газо- і водопостачання. Однак багато людей монтують теплу підлогу. І якщо він є, демонтувати цементне покриття слід з особливою обережністю, щоб не пошкодити труби.
Зробити самостійно або довірити демонтаж професіоналам?
Якщо ви виконуєте таку роботу власними силами, як правило, хочете заощадити. І це вам вдасться! Однак без належного досвіду якісний результат не гарантований. До того ж, завжди існує ризик пошкодження несучих стін або міжповерхових плит, що призведе до виникнення незапланованих витрат.
Знання того, як зняти частину стяжки підлоги – тільки половина справи. Попереду ще важка праця на протязі декількох годин або навіть днів. Хочете демонтувати бетонне покриття швидко, якісно і безпечно? Тоді краще довірте виконання такої роботи справжнім майстрам своєї справи!
0 комментариев