Як узаконити перепланування квартири в Україні в 2020, основні етапи, і кому краще довірити оформлення
Проведення капітального ремонту, зазвичай передбачає зміну планування житлових і нежитлових приміщень. Це обумовлено бажанням зробити більш комфортним і зручним використання функціональних зон, а також облаштувати інтер’єр відповідно до своїх смаків. При цьому необхідно знати і розуміти – перепланування квартири повинно бути узгоджено і правильно оформлене.
При недотриманні цієї умови, можуть бути серйозні наслідки, у вигляді адміністративного штрафу, розпорядження все переробити і повернути в первісний стан (за свій рахунок) та інші санкції, аж до рішення суду про продаж нерухомості на публічних торгах. Також таку квартиру буде дуже проблематично приватизувати, продати, обміняти, здати в оренду і навіть подарувати.
Тому краще відразу робити все відповідно до норм і вимог, які наказує закон про перепланування квартир в Україні. Це необхідно тому що зміни, зроблені під час проведення ремонтних робіт, можуть бути не так вже й нешкідливі, як для сусідів, так і для конструкції всього будинку.
Що вважається переплануванням квартири
Необхідно знати – не всі переробки вважаються переплануванням квартири, а тільки ті, що вимагають внесення певних змін в техпаспорт квартири.
У цьому документі містяться всі дані про планування житлових і нежитлових приміщень, їх технічні характеристики, конструктивні особливості та умови експлуатації. Також тут є відомості про інженерні та комунальних мережах, телефонних кабелях і так далі.
Отже, що вважається переплануванням квартири – це проведення ремонтних робіт, внаслідок чого відбулися наступні зміни:
- Площі житлових кімнат;
- Об’єднання або навпаки, поділ приміщень, з частковим або повним демонтажем перегородок або несучих стін;
- Перенесення електроплити, мийки, сантехнічних виробів;
- Збільшення житлової площі, шляхом приєднання або переобладнання допоміжних приміщень;
- Ліквідація або зміна розмірів вікон і дверних прорізів;
- Встановлення додаткових вікон і дверей;
- Заміна одного типу підлогового покриття на інше, більш масивне (натуральний камінь, керамограніт і так далі);
- Установка внутрішніх сходів;
- Монтаж систем кондиціонування, зі свердлінням і штроблення несучих конструкцій.
Це далеко не повний перелік змін, які потребує узаконення. Взагалі цей процес дуже трудомісткий, і вимагає відмінного знання норм і вимог чинного законодавства, у сфері будівництва та Житлового кодексу. Тому узаконення перепланування краще спочатку довірити кваліфікованим фахівцям.
Узгодження та узаконення – в чому принципова відмінність
Багато хто помилково вважає, що ці два поняття означають одне і теж. Насправді узгодження всіх змін, виконується перед початком проведення капітального ремонту та перепланування. Узаконення проводять, коли вони вже зроблені.
Важливо – правила перепланування квартири передбачають, якщо незаконні зміни будуть виявлені службовцями житлової інспекції, то вони випишуть розпорядження узаконити їх у встановлені терміни. Якщо це не буде виконано, то на власника такого житла будуть накладені різні санкції, починаючи зі штрафу і закінчуючи забороною на виїзд за кордон і навіть кримінальної відповідальності.
Основні етапи процесу
Розбираючи питання, як правильно зробити перепланування квартири, слід враховувати, що це процес може знати кілька місяців. Щоб він пройшов максимально швидко, краще якщо це будуть робити професіонали. Основними його етапами є:
1) Визначення змін, які були зроблені в результаті капітального ремонту.
Для цього буде потрібно звірка до діючої документації з БТІ. Це план квартири і експлікація або техпаспорт. При їх відсутності, власнику нерухомості потрібно отримати копію з архіву документів.
Тут є важливий нюанс – є певний перелік змін, які, не допускаються, ні за яких умов. Наприклад, демонтаж несучих стін, збільшення площі санвузла, за рахунок житлової кімнати, підключення теплої підлоги або стін до центрального опалення, перенесення батарей на балкон і так далі.
Крім цього, певні зміни допускається здійснювати без розробки проектних документів. Це установка легких (гіпсокартонних) перегородок, демонтаж вбудованих шаф, перенесення плити, мийки або сантехизделій в межах одного конкретного приміщення та ін.
На основі аналізу отриманої інформації, робиться висновок, про відповідність перепланування, чинним нормам і вимогам, а також про законність змін.
2) Оформлення технічного висновку.
Потрібно навіть для несуттєвих, на перший погляд, змін. Наприклад, переміщення плити, розбирання підвіконь і багато іншого. Видати його можуть проектні організації, які мають право на проведення таких робіт і допуск СРО (якщо зміни не зачіпають несучих конструкцій).
3) Подача документів та отримання нового техпаспорта на квартиру.
Після цього його потрібно зареєструвати в Держреєстрі майнових прав. Державний орган, після цього видає відповідну виписку, яка разом з технічним паспортом, є офіційним підтвердженням законності проведеного перепланування квартири.
Надалі ці документи слід надати в ОСББ, ЖЕК і теплопостачальної організації.
У цій статті, ми розглянули тільки основні моменти, як узаконити перепланування, так як в кожному конкретному випадку, зазвичай виникає безліч додаткових питань. Тому, щоб зберегти свої сили і нерви, а також узаконити все в максимально стислі терміни і з мінімальними фінансовими витратами, потрібно звертатися до професійних і перевірених фахівцiв.
0 комментариев