Головна » Статті » Правила укладання фанери на дерев’яну підлогу: технологія, вибір матеріалу

Правила укладання фанери на дерев’яну підлогу: технологія, вибір матеріалу

Обов’язковий підготовчий етап перед обробкою паркетом або ламінатом – укладання фанери на дерев’яну підлогу, який також необхідний і при використанні інших матеріалів, якi вимагають рівної основи. З таким завданням стикаються власники приватних будинків, які планують модернізацію існуючого підлогового покриття з дощок. Таке рішення, як покласти фанеру на дерев’яну підлогу — одночасно знижує вартість ремонту і спрощує його проведення, а крім того, дозволяє зберегти початкову основу вловивши його властивості.

Як правильно покласти фанеру на дерев’яну підлогу: підготовка

Укладання фанери під лінолеум на дерев’яну підлогу, так само як і у випадку з іншими матеріалами, найчастіше використовується якщо спотворення площині основи перевищує 2-5 мм. Невелику нерівність, за умови впевненості в якості і надійності дощок, найчастіше можна зашліфувати. З цього випливає, що перед тим, як постелити фанеру на дерев’яну підлогу, необхідно оцінити її стан. Якщо стара основа занадто стара або пошкоджена, то спроба відразу покласти зверху спресований шпон не приведе до якісного і довговічного результатiв. На щастя, в більшості випадків, повна заміна дощок не потрібна – цілком достатньо і часткової, особливо якщо їх доповнити іншими супутніми операціями по відновленню. В першу чергу, потрібно демонтувати плінтуси і гниле дерево. Замінювати їх на нові можна тільки після того, як ті з мостин, що скриплять або прогинаються, будуть надійно зафіксовані. Для цього підійде стандартне кріплення за допомогою шурупів. Крім усього перерахованого вище, укладання фанери на підлогу своїми руками, так само як у виконанні майстрів, передбачає попередню обробку поверхні ґрунтовкою, як мінімум з протигрибковими властивостями.

Правила укладання фанери на дерев’яну підлогу: вибір матеріалу

фанера для пола

Незалежно від того чи планується укладання фанери на дерев’яну підлогу під ламінат або під інше покриття, головне правило: чим товще основа, тим краще. Особливо це важливо, якщо вона буде укладатися прямо на лаги, тобто служити в якості чорнової підлоги, якщо частина колишнього дерев’яного серйозно постраждала. В інших випадках товщина в 2 сантиметри і вище не потрібна, достатньо буде і 8 мм, за умови, що значення даного параметра фанери буде більше ніж у фінішного покриття.
Другий важливий момент – марка і сорт. Тут головне дотриматися балансу між безпекою для здоров’я, вологостійкістю і міцністю. Поєднуючi в собі всі ці три властивості матеріали коштують відповідно в три рази дорожче тих, що мають тільки одну з них. По-третє, тим, кого цікавить, як постелити фанеру на дерев’яну підлогу самому, варто купувати варіант Ш1, зі шліфуванням з одного боку. Який матеріал ви б не вибрали, після покупки необхідно залишити його в приміщенні на декілька діб, щоб вiн звик до умов середовища, а також обробити його вогнетривкою і протигрибковою ґрунтовкою. На цьому ж етапі можна вирішити що покласти під фанеру на дерев’яну підлогу. Додатковий захисний прошарок потрібен в приміщеннях з високою вологістю, а також для поліпшення теплоізоляції і амортизації. Якщо перепад висот становить 1-2 см, підкладки буде досить, але якщо різниця більше, доведеться також створювати обрешітку, що потребує додаткових витрат не тільки на матеріали, а й на проведення розрахунків і робіт. В цьому випадку краще звернутися до фахівців.

Як покласти фанеру на нерівну дерев’яну підлогу: нарізка і фіксація

как положить фанеру на неровный деревянный пол

Технологія укладання фанери на дерев’яну підлогу передбачає масштабні підготовчі роботи і в цілому вимагає уваги. В першу чергу потрібно закупити матеріали, і знайти інструменти. Електролобзик, дриль і шуруповерт значно прискорять процедуру в цілому, а крім того обов’язково знадобиться рівень і рулетка. Підготувавши все необхідне можна приступати до наступних етапів:

  1. Нарізка аркушів. Оптимальним рішенням, вважається квадрат зі стороною в 60 см, але в залежності від особливостей приміщення можна від нього відхилятися. Розрізати листи можна безпосередньо в будинку або замовити цю послугу фірмі відповідного профілю. Крім того, фанеру може бути необхідно відшліфувати, якщо планується укладання тонкого покриття, наприклад, лінолеуму.
  2. Примірка. Між листами повинен залишатися зазор до 1 см, а відстань від стіни складати в два рази більше. На цьому ж етапі розмічається основа, з метою визначити місця для лаг, без яких неможлива укладка фанери на стару дерев’яну підлогу, при значних перепадах висот.
  3. Укладання. Якщо потрібні лаги, то спочатку закріплюють їх, перевіряючи дотримання необхідного рівня по всіх осях. Важливо створити обрешітку так, щоб краї аркушів розташовувалися точно на брусках. Проміжки між лагами заповнюються ізоляційним матеріалом за бажанням. Якщо в латах немає необхідності, то прошарок кладеться прямо на підлогу, а листи зверху неї. Для закріплення використовується спеціалізований фанерний клей і саморізи. Дриль потрібна також на цьому етапі. Завдання свердла зробити виїмку в матеріалі, для того, щоб капелюшок шурупа не виступав.
  4. Фінішна підготовка. Перед укладанням покриття потрібно як мінімум закрити всі нерівності шпаклівкою, а для більш жорстких матеріалів буде потрібно ще один шар ізоляції – шумоподавляючий.

Після виконання всіх перерахованих вище етапів, можна приступати до чистової обробки. Особливості цього етапу безпосередньо пов’язані з обраним покриттям. Окремо, тим, кого цікавить укладання фанери на дерев’яну підлогу своїми руками, рекомендуємо пам’ятати наступні нюанси:

  • Відстань між опорними точками безпосередньо залежить від товщини матеріалу, чим він товстіший, тим воно менше, але не більше 20 см;
  • Самонарізи повинні бути довшими, ніж висота торця фанери в три рази;
  • Якщо покрити фанеру не тільки ґрунтовкою, а й лаком, вона прослужить в кілька разів більше.

В цілому, процедура реставрації не надто складна, але вимагає досить багато часу і максимальної уваги до деталей. З огляду на невисоку вартість проведення таких робіт, найчастіше доцільніше звернутися до фахівців, які знають, як правильно постелити фанеру на дерев’яну підлогу. Без їх допомоги точно не обійтися в разі серйозних пошкоджень старої основи або необхідності заміни інженерних комунікацій. Якщо ж можна постелити фанеру на підлогу, навіть без обладнання обрешітки, то допустимо і самостійне проведення ремонту, головне – вибирати якісні матеріали та стежити за рівнем підлоги.

0 комментариев

    Оставьте комментарий

    Звоните. Заказывайте. Поможем!

    Мы бесплатно выедем на обьект.

    Оценим объём, сроки выполнения, и стоимость работ.

    При желании составим договор.

    Обратный звонок


    Оставьте номер Вашего телефона и мы перезвоним Вам!