Чи потрібен дозвіл на знесення що не несе стіни
Перепланування квартири сьогодні майже обов’язкова частина ремонту, і перед тими, хто збирається поміняти розташування міжкімнатних перегородок незмінно виникає питання чи потрібнопогоджувати знесення не несучої стіни або можна приступити до робіт без збору документів. Законодавство України передбачає лише два випадки, коли можна обійтися без попереднього звернення в державні інстанції. Такий висновок можна зробити з наведеної в нормативному акті розшифровки поняття «перепланування» – проведення будь-яких робіт, результати яких вимагають занесення в техпаспорт нерухомості.
Знесення не несучої стіни без дозволу
Отже, ви можете не переживати чи потрібний дозвіл на знесення не несучої стiни, якщо маєте намір звести нову, але з іншого матеріалу, на тому ж місці. Можливістю встановити перегородки там же, де вони були, часто користуються ті, хто купив на вторинному ринку нерухомість з гіпсокартонними стінами, і хоче замінити їх на більш надійні, наприклад, з піноблоку. Це зручний варіант для тих, хто не хоче міняти планування, але має намір поліпшити тепло і звукоізоляцію приміщень. Друга причина скористатися цим нюансом законодавчої системи – замінити криві цегляні стіни, вирівнювання яких варто було б дорожче. У техпаспорті не вказується матеріал з якого виготовлені стіни, тому якщо після знесення встановити їх рівно на тому ж місці – в зміні проекту не буде необхідності. Також повідомляти БТІ не потрібно в разі, якщо ви маєте намір демонтувати двері і перетворити їх в арку. У проекті відбивається тільки наявність отвору в певному місці, а не його вид.
Отже, відповідь на питання чи потрібен дозвіл на знесення не несучої стіни в квартирі, буде позитивним в наступних випадках:
- Демонтаж частини перегородки, в тому числі створення декоративних отворів;
- Перенесення дверного отвору;
- Знесення не несучої стіни повністю або її перенесення.
Кожен з цих моментів вимагає окремого розгляду. Наприклад, перенести дверний проріз набагато простіше ніж знести або перенести всю стіну або її частину, причому як в практичному плані, так і в законодавчому. По суті, переміщення прорізу, хоча і вважається переплануванням не призводить до зміни площі і конфігурації приміщень. Це означає, що власнику не потрібно буде платити за проведення повноцінної технічної інвентаризації та розробки проекту. Досить буде простого ескізу, з зазначеними змінами в положенні дверей. Цим нюансом можна скористатися також для того, щоб розширити отвір, під приводом встановлення дверей іншій конфігурації.
Якщо ви плануєте звести додаткові перегородки, знісши попередньо старі, вам буде досить підготувати один загальний план перепланування, в якому будуть відзначені всі зміни. У загальному випадку оформлення документів для перепланування займає 2 тижні. Інша справа, якщо ви хочете провести реконструкцію квартири. У категорію робіт з такою назвою потрапляють більш масштабні заходи, частіше пов’язані з несучими стінами, але також і з перегородками на які не доводяться конструкційні навантаження. Зокрема, якщо ви захочете об’єднати кухню і суміжну кімнату, проблем і зволікань з отриманням дозволу не передбачається. Якщо ж ви плануєте поєднати вітальню і лоджію – цей процес може затягнутися до пари місяців і довше. Для реконструкції потрібен не тільки проект і результати технічної інвентаризації, на основі яких будуть внесені зміни в техпаспорт, але також отримання попереднього дозволу на проведення робіт від уповноважених інстанцій.
0 комментариев